Gökte ararken hakkaride buldum 2009 gt

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Gökay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
nası bildim işte bu tür insanlar özünü reddediyorlar işte bizim okulda bi çok doğulu var 35 plaka alıyorlar arabaları 06 alıyorlar acıyorum onlara sadece.

arkadaşlar ben diyarbakırlıyım hiç bir zaman özümü reddetmedim 24 senelik memurum devletten en küçük bir yardımda görmedim zaten kabul etmemde her vatandaş gibi elk.su ve vergilerimi ödüyorum insanlar neden doğunun plakasını almak istemiyor biliyormusunuz çünkü sizin gibi ön yargılı insanlar olduğu için cahil insanların araçlarına zarar verbileceklerini düşündükleri için,ayrıca doğuluların hepsimi toz işi yapar,yada hepsimi teröristtir yapmayın arkadaşlar en basit bir köy için bile genelleme yapılmaz insanların nereli oldukları önemli değil bu ülke için bütün ecdatlarımız kan dökmüştür ALLAH ALLAH diye savaşmıştır.Peygamber efendimiz bile (ırkçılık yapan bizden değildir)diye buyurmuştur.LAİLAHE İLLALLAH MUHAMMEDEN RESULALLAH diyen herkes kardeştir.saygılar

Klasik doğu manzaraları;
Fakiriz diye en güzel onlar ağlar, mağduruz diye en çok devleti onlar eleştirir, devlete bir kuruş vergi, elektrik, su parası vermemek için görülmemiş taklalar atarlar, dikkati çekmemek için de yabancı plakalı araçlarla gezerler. O nedenle bir kimsenin ikametgahı nerede ise o şehrin imkanları (gerekirse zorla) kullandırılmalı.

savaş abi siz yapmayın bari yaşınız itibari ile daha olgun olmanız gerekmezmi hep çoğul kelimeler kullanmışsınız

arkadaşlar ben diyarbakırlıyım hiç bir zaman özümü reddetmedim 24 senelik memurum devletten en küçük bir yardımda görmedim zaten kabul etmemde her vatandaş gibi elk.su ve vergilerimi ödüyorum insanlar neden doğunun plakasını almak istemiyor biliyormusunuz çünkü sizin gibi ön yargılı insanlar olduğu için cahil insanların araçlarına zarar verbileceklerini düşündükleri için,ayrıca doğuluların hepsimi toz işi yapar,yada hepsimi teröristtir yapmayın arkadaşlar en basit bir köy için bile genelleme yapılmaz insanların nereli oldukları önemli değil bu ülke için bütün ecdatlarımız kan dökmüştür ALLAH ALLAH diye savaşmıştır.Peygamber efendimiz bile (ırkçılık yapan bizden değildir)diye buyurmuştur.LAİLAHE İLLALLAH MUHAMMEDEN RESULALLAH diyen herkes kardeştir.saygılar

İmzamı atıyorum altına...

52 senelik hayatımda ben de devletten tek bir yardım almadım, bir gün daha devlete kazık atmadım, yıllarca adam gibi elk, su,tel,doğalgaz gibi faturalarımı günü gününe adam gibi ödedim. Zamanında yeni aldığım eve elk ve su bağlattım, 6 ay boyunca evde bir gün bile oturmadım, 6 ay sonra taşındığımda devletin bağladığı su saatinin arızalı olduğunu anladım, (harcanan suyun onda birini gösteriyordu) saatim arızalı diye dilekçe verdim geçmişe dönük 6 aylık cezalı faturayı kıyaslama diye elime tutuşturdular. Sen kalk doğuda milletten adam gibi fatura bile tahsil edemezken batıda es gürle. Batıda da çizilen, hasar verilen arabaların başına gelenleri kimlerin yaptığı belli. Kaldırım parselleyip otopark parası dilenenler, vermeyince de hasar verenlerin kimler olduğu belli. Doğru bu ülke için bütün ecdatlarımız kan dökmüştür ama bazılarının torunları halen dökmeye devam ediyor. Daha dün bir şehit daha vermedik mi? Keşke imkan olsa da şehirlerarası otobüs sahiplerinin bilgilerini emniyet dökebilse, bu araçlar kaça alınmış, kaç sefer yapmış, kaç yolcu taşımış, kaç lira kazanmış, ne kadar vergi vermişler.
savaş abi siz yapmayın bari yaşınız itibari ile daha olgun olmanız gerekmezmi hep çoğul kelimeler kullanmışsınız
Yalansa bütün doğu halkından özür dilemeyi de bilirim. Çoğul kullandım çünkü bütün doğu halkı zengini de fakiri de durmadan ağlıyor. Okul yok deniyor doğunun zengini gidiyor batıda okul yaptırıyor, yatırımını batıda yapıyor, sonrada özden bahsediyoruz. Şimdi onlar dururken hiç görmediğim yerlere ben mi gelip yatırım yapmalıyım? Şu konu iyi anlaşılmalı, herkes kendine şunu sormalı: Ben devlete ne verdim, devletten ne istiyorum?

kaç tane doğulu iş adamları devletten fabrika yapıcam doğuya diye teşvik alıp o teşviklerle akdenizde turistik oteller açdı.. kaç tane doğulular hayla petrol hattını delip petrol kaçakçılığı yapıyorlar kaç benzin işindeler.. insan kaçakçılığı organ kaçakçılığı silah kaçakçılığı toza gelene kadar akşam olur..

bu zararların hepside bizim cebimizden aldığımız benzinden ödediğimiz faturalarımızdan aldığımız maaşlarımızdan kesiliyor..

52 senelik hayatımda ben de devletten tek bir yardım almadım, bir gün daha devlete kazık atmadım, yıllarca adam gibi elk, su,tel,doğalgaz gibi faturalarımı günü gününe adam gibi ödedim. Zamanında yeni aldığım eve elk ve su bağlattım, 6 ay boyunca evde bir gün bile oturmadım, 6 ay sonra taşındığımda devletin bağladığı su saatinin arızalı olduğunu anladım, (harcanan suyun onda birini gösteriyordu) saatim arızalı diye dilekçe verdim geçmişe dönük 6 aylık cezalı faturayı kıyaslama diye elime tutuşturdular. Sen kalk doğuda milletten adam gibi fatura bile tahsil edemezken batıda es gürle. Batıda da çizilen, hasar verilen arabaların başına gelenleri kimlerin yaptığı belli. Kaldırım parselleyip otopark parası dilenenler, vermeyince de hasar verenlerin kimler olduğu belli. Doğru bu ülke için bütün ecdatlarımız kan dökmüştür ama bazılarının torunları halen dökmeye devam ediyor. Daha dün bir şehit daha vermedik mi? Keşke imkan olsa da şehirlerarası otobüs sahiplerinin bilgilerini emniyet dökebilse, bu araçlar kaça alınmış, kaç sefer yapmış, kaç yolcu taşımış, kaç lira kazanmış, ne kadar vergi vermişler.

Yalansa bütün doğu halkından özür dilemeyi de bilirim. Çoğul kullandım çünkü bütün doğu halkı zengini de fakiri de durmadan ağlıyor. Okul yok deniyor doğunun zengini gidiyor batıda okul yaptırıyor, yatırımını batıda yapıyor, sonrada özden bahsediyoruz. Şimdi onlar dururken hiç görmediğim yerlere ben mi gelip yatırım yapmalıyım? Şu konu iyi anlaşılmalı, herkes kendine şunu sormalı: Ben devlete ne verdim, devletten ne istiyorum?

ellerinden öpüyorum savaş abi....ben size belge,fotoğraf vb. bir sürü nitelikli delil ile yukarıda anlatılan olayları bir bir gözünüzün önüne sererdim ama... ama diyorum kalıyorum....

Son düzenleme:

Neden kendinizi anlatıyorsunuz'ki siz sadece bir fertsiniz ve bir kişiden söz ediyorsunuz ama doğudan söz ederken herkesi karalamışsınız ben bunu kabullenmiyorum.Ha doğuda sahtekar kırsız dolandırıcı yokmu illaki vardır ama herkesi için konuşmanız çok yanlış ve sizin olgunluğunuza yakıştıramadım.En azından arkadaşlar ben sözlerimi çoğul kullandım doğunun dürüst insanlarından özür dilerim demenizi beklerdim size yakışanda bu olurdu.

ellerinden öpüyorum savaş abi....ben size belge,fotoğraf vb. bir sürü nitelikli delil ile yukarıda anlatılan olayları bir bir gözünüzün önüne sererdim ama... ama diyorum kalıyorum....
ben hatayda ikamet ediyorum ve petrolla ilgili bir kuruluşta çalışıyorum gelin hırsızlıktan yakalanan tankerlere bakın hırsızlığın doğusu batısımı olurmuş ben sadece genelleme yapılmasına karşıyım.Anladığım kadarıyla askeri persenelsiniz ben şimdi bütün askerler ergenekonun içindedir yada hepsi darbecedir desem ne kadar doğru olur ölçüp tartmak lazım.

Son düzenleme:
İmzamı atıyorum altına...

sizin gibi duyarlı insanlara teşekkür ederim.Yıllarca sağcı solcu,türk kürt diye bizleri bölmedilermi daha ne kadar bu oyunlara geleceğiz

Savaş abi neden fert olarak konuşuyor söyleyeyim.

Çünkü batıda elektriğinizi birgün geciktirin ceza yersiniz,Beşgün sonra elektriğnizi keserler. Kaçak kullandığınız farkedilirse milyarlarca ceza üzerine bide içeri atarlar.

Ben Şanlıurfanın bi köyünde 8 ay vekil öğretmenlik yaptım. Köyün imamı ve benim dışımda elektrik faturası ödeyen yoktu. Köyde hiç odun-kömür sobası yok herkes elektrikli ısıtıcıyla ısınıyordu hemde her odada ikişer tane ısıtıcıyla.:mad:
Doğunun havası buyüzden batıya göre daha temiz.Çünkü soba yok,odun yok,kömür yok,is yok,karbondioksit yok mis gib temiz hava ooohhhh:(

Geri