Gökte ararken hakkaride buldum 2009 gt

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Gökay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
iş yok güç yok yat hanım aşağı 10 çocuk 12 çocuk o çocuklara eğitim yok 2 si dağa çıkar 5 i büyük şehire gelir kap kaçcı yan kesici gaspçı tinerci olur..

Neden kendinizi anlatıyorsunuz'ki siz sadece bir fertsiniz ve bir kişiden söz ediyorsunuz ama doğudan söz ederken herkesi karalamışsınız ben bunu kabullenmiyorum.Ha doğuda sahtekar kırsız dolandırıcı yokmu illaki vardır ama herkesi için konuşmanız çok yanlış ve sizin olgunluğunuza yakıştıramadım.En azından arkadaşlar ben sözlerimi çoğul kullandım doğunun dürüst insanlarından özür dilerim demenizi beklerdim size yakışanda bu olurdu.
Kişisel bir ifade kullanmadım. Çoğul kullandım. Kişişel bir ifade kullanabilmem için Ahmet yaptı, Mehmet yaptı gibi net cümleler kurmam gerekirdi. Bütün doğuda yaşayanlara hırsız arsız deme lüksüne hiçbirimiz sahip değiliz. Doğuda yaşayan vatandaşlarımız sanıyor ki batıda yaşayanların bir eli yağda bir eli balda. Siz başkente 130 km mesafede bulunan bir ilin köy okulunda halen tezek yakıldığını biliyormusunuz, okulun temizliğini, boya badanasını öğretmenlerin yaptığını biliyormusunuz, okulun lojmanı olmadığı için gencecik bayan öğretmenlerinin hergün şehre öğretmenevine gidip geldiğini biliyormusunuz. Doğuda kaç tane okul kayıt parası alınıyor, kaç tane okul temizlik için para topluyor. Allaha şükür ben burada her sene bu parayı ödüyebiliyorum ama inan ki ödeyemeyen çok talebe de var. Şimdi bende oturup bizlerde batıda yaşadığımız halde mağduruz diye acitasyon mu yapayım? Bir yöre eleştirilirken veya göklere çıkartılırken çoğunluğun durumuna göre karar verilir.

Şanlıurfa'da kaçak elektirik kullanımı tesbit ettiği için öldürülen TEDAŞ görevlisini öldürenler kimlerdi? Şimdi o görevlinin yetim kalan çocuklarına, dul kalan eşine siz ne yer içersiniz, neyle geçinirsiniz diye soran var mıdır acaba? Ama onu vuran hırsızlar, namussuzlar çoktan afla dışarı çıkmışlardır.

Kişisel bir ifade kullanmadım. Çoğul kullandım. Kişişel bir ifade kullanabilmem için Ahmet yaptı, Mehmet yaptı gibi net cümleler kurmam gerekirdi. Bütün doğuda yaşayanlara hırsız arsız deme lüksüne hiçbirimiz sahip değiliz. Doğuda yaşayan vatandaşlarımız sanıyor ki batıda yaşayanların bir eli yağda bir eli balda. Siz başkente 130 km mesafede bulunan bir ilin köy okulunda halen tezek yakıldığını biliyormusunuz, okulun temizliğini, boya badanasını öğretmenlerin yaptığını biliyormusunuz, okulun lojmanı olmadığı için gencecik bayan öğretmenlerinin hergün şehre öğretmenevine gidip geldiğini biliyormusunuz. Doğuda kaç tane okul kayıt parası alınıyor, kaç tane okul temizlik için para topluyor. Allaha şükür ben burada her sene bu parayı ödüyebiliyorum ama inan ki ödeyemeyen çok talebe de var. Şimdi bende oturup bizlerde batıda yaşadığımız halde mağduruz diye acitasyon mu yapayım? Bir yöre eleştirilirken veya göklere çıkartılırken çoğunluğun durumuna göre karar verilir.
savaş bey öncelikle yaptığınız açıklama için teşekkür ederim.Benim bütün ailem ve akrabalarımın bir çoğu diyarbakırda yaşıyor doğunun diğer yerlerini bilmem ama inanın kaçak elektrik kullanıpta yakalanan paşa paşa cezasını ödüyor okula giden öğrencilerimiz kayıt parasıda veriyor temizlik parasıda siz doğuda ne kadar yaşadınız veya bu konulara ne kadar vakıfsınız bilemiyorum ama biraz önyargılısınız gibime geldi.Hem ben kimsenin ağladığını veya acitasyon yaptığını görmedim adam toz işi yapıyor ALLAH belasını versin terörist mi olmuş ALLAH onunda belasını versin bunlar tasvip etmediğimiz şeyler biz herşeyden önce müslümanız ben size kardeş gözüyle bakıyorum türk kürt ayrımıda yapmıyorum yapanıda kınıyorum saygılar aeo

Hakan bey bizim lafımız tabiki sizin gibi düşünen kardeşlerimize değil ama ortada yaşanan bariz bi gerçek var. Ben Aslen Kahramanmaraşlıyım tabiki bizde kürt komşularımızla akşam oturmalarına,pazar pikniklerine giderdik, kardeştende öteydik ve hala öyleyiz ama olay kürt sorunu değil. Doğuda yaşayan insanımız bi şekilde doğuda olmasını sömürü sebebi olarak kullanıyorlar. Sanki orda yapılan hertürlü kanunsuzluk mecburiyetten yapılıyomuş gibi lanse edilip Haklı çıkılmaya çalışılması üzücü...

Genelleme çok ama çok yanlış. Doğulu lafı bile insanı geriyor. Ben doğulu değilim. Kayseri'den öteye de geçmedim en başta söyleyeyim.

Bizim yaptığımız en büyük hata genelleme yapmaz. O kadar saçma sapan şeyler ortaya atılmıştıki. Bundan en büyük pay sanırım medyanın. Doğulu terörist, doğulu bölücü, doğulu toz işi yapar, acıtasyonun kralını yapar, kaçak elektrik su kullanır. Bunların doğuda fazla olduğunu kimse inkar etmiyor ama böyle bir genelleme yapmak inanın kimseye yakışmıyor.

Doğu da durum böylede İstanbul çok mu anasının gözü. Yapmayın Allah aşkına. İstanbul'da bütün pislikler döner. Bütün güzelliklerde İstanbul'dadır o ayrı konu. Ama çıkıpta İstanbul'lular şöyledir diye bir genelleme çok çok yanlış olursa doğu için yapılan genelleme de o denli yanlış olur.

Doğuda eğitimli insan sayısı düşüktür. İnkar edilecek birşey değil bu. Hadi o adam cahil de akıllılarında cahil insanlardan bi farkı kalmamış. Sen akıllıysan, vatan seversen sen yardım et doğuya. Oraya ülke toprağı değil mi?

Allah korusun eğer birgün doğu vatanımızdan koparsa bende dahil kusura bakmayın kimse ağlamasın. Kimse de günah keçisi yapılmasın. Bu kadar dışlanan insanımız bir gün çareyi başka yerde ararsa inanın kaybeden ülkemizden başka kimse olmaz... Çok büyük yazık olur bu vatana...

Dediğim gibi ben gitmedim doğuya. Sen ne yaptın bu insanlar için diyorsanız Allah biliyor benim ne yaptığımı. Elimden gelen oydu, bende elimden geldiğince hep yardımda bulundum.

Bizim en çok yaptığımız şey ne biliyor musunuz? Eleştirmek, ön yargılı yaklaşmak. Öyleki artık en ufak şeylerde bile karşıma çıkar oldu bu 2 şey...

Doğunun şu halinden bende dahil biz sorumluyuz.
Biraz empati lütfen...

Allah sonumuzu hayır etsin.
(Söylediklerimi kimse üzerine alınmasın arkadaşlar, genele söylediğim şeyler.)

savaş bey öncelikle yaptığınız açıklama için teşekkür ederim.Benim bütün ailem ve akrabalarımın bir çoğu diyarbakırda yaşıyor doğunun diğer yerlerini bilmem ama inanın kaçak elektrik kullanıpta yakalanan paşa paşa cezasını ödüyor okula giden öğrencilerimiz kayıt parasıda veriyor temizlik parasıda siz doğuda ne kadar yaşadınız veya bu konulara ne kadar vakıfsınız bilemiyorum ama biraz önyargılısınız gibime geldi.Hem ben kimsenin ağladığını veya acitasyon yaptığını görmedim adam toz işi yapıyor ALLAH belasını versin terörist mi olmuş ALLAH onunda belasını versin bunlar tasvip etmediğimiz şeyler biz herşeyden önce müslümanız ben size kardeş gözüyle bakıyorum türk kürt ayrımıda yapmıyorum yapanıda kınıyorum saygılar aeo
Sevgili kardeşim ne doğuyu eleştirenler, ne de batıyı eleştirenler buralarda birebir yaşamış insanlar olmayabilir. Bak hepimiz ABD eleştiriyoruz ama kaçımız ABD ye gittikki? Yani iş gene çoğunluğa geldi çattı işte. Doğu illerinde halen görev yapan ve yapıp dönen çok akrabam ve arkadaşım var. Hepsinden duyduklarım genel görüşü doğrular nitelikte. Yani yapılan yorumların % 80-90'ı duyduklarımızı destekler yönde olunca onlara inanmamak elde değil. Bir yerden sonra tıpkı İstanbul'un taşı toprağı altın benzetmesi misali. Siz olsanız inanmazmısınız? Anlatılırken; fakir fukaralık diz boyu, iş yok aş yok, ekilecek toprak yok, olanlar da su yok diye para etmezken 600.000-800.000 TL lik bu otobüsler nasıl kolayca alınabiliyor, bu insanların gelir kaynağı nedir? Bu gelirler legalse Allah daha fazlasını versin, gözüm varsa da gözüm çıksın. Bu olumsuz görünüşü yaratanlar ve bunun sonucunda rahatsız olanların yapması gereken tek şey bu görünüşten bir an evvel kurtulmak için el ele verip çalışmak ve üretmektir.

Son düzenleme:
ben hatayda ikamet ediyorum ve petrolla ilgili bir kuruluşta çalışıyorum gelin hırsızlıktan yakalanan tankerlere bakın hırsızlığın doğusu batısımı olurmuş ben sadece genelleme yapılmasına karşıyım.Anladığım kadarıyla askeri persenelsiniz ben şimdi bütün askerler ergenekonun içindedir yada hepsi darbecedir desem ne kadar doğru olur ölçüp tartmak lazım.

kimse genelleme yapmıyor abi yada kimseyi suçlamıyoruz yanlış anlaşılma olmasın.genelleme maalesef bu tür olayların çoğunluğunun doğu illerinde gerçekleşmesinden dolayı oluyor.bazı gerçekler varki bunları kimse inkar edemez.hepsi istatistikler ile belirlenmiş yaşanılan olaylardır.

Ergenekon boyutu bambaşka bir olaydır.Bunlara yorum yapmaya benim sualim elvermiyor maalesef.Lütfen kimse yanlış anlamasın, kimse kimseyi karalamıyor.Hepimiz biriz...

Daha önce hiç görmedim böyle bir model ama tasarım olarak harika duruyor. Ama neden öyle terkedilmiş gibi duruyor araç ?

Genelleme çok ama çok yanlış. Doğulu lafı bile insanı geriyor. Ben doğulu değilim. Kayseri'den öteye de geçmedim en başta söyleyeyim.

Bizim yaptığımız en büyük hata genelleme yapmaz. O kadar saçma sapan şeyler ortaya atılmıştıki. Bundan en büyük pay sanırım medyanın. Doğulu terörist, doğulu bölücü, doğulu toz işi yapar, acıtasyonun kralını yapar, kaçak elektrik su kullanır. Bunların doğuda fazla olduğunu kimse inkar etmiyor ama böyle bir genelleme yapmak inanın kimseye yakışmıyor.

Doğu da durum böylede İstanbul çok mu anasının gözü. Yapmayın Allah aşkına. İstanbul'da bütün pislikler döner. Bütün güzelliklerde İstanbul'dadır o ayrı konu. Ama çıkıpta İstanbul'lular şöyledir diye bir genelleme çok çok yanlış olursa doğu için yapılan genelleme de o denli yanlış olur.

Doğuda eğitimli insan sayısı düşüktür. İnkar edilecek birşey değil bu. Hadi o adam cahil de akıllılarında cahil insanlardan bi farkı kalmamış. Sen akıllıysan, vatan seversen sen yardım et doğuya. Oraya ülke toprağı değil mi?

Allah korusun eğer birgün doğu vatanımızdan koparsa bende dahil kusura bakmayın kimse ağlamasın. Kimse de günah keçisi yapılmasın. Bu kadar dışlanan insanımız bir gün çareyi başka yerde ararsa inanın kaybeden ülkemizden başka kimse olmaz... Çok büyük yazık olur bu vatana...

Dediğim gibi ben gitmedim doğuya. Sen ne yaptın bu insanlar için diyorsanız Allah biliyor benim ne yaptığımı. Elimden gelen oydu, bende elimden geldiğince hep yardımda bulundum.

Bizim en çok yaptığımız şey ne biliyor musunuz? Eleştirmek, ön yargılı yaklaşmak. Öyleki artık en ufak şeylerde bile karşıma çıkar oldu bu 2 şey...

Doğunun şu halinden bende dahil biz sorumluyuz.
Biraz empati lütfen...

Allah sonumuzu hayır etsin.
(Söylediklerimi kimse üzerine alınmasın arkadaşlar, genele söylediğim şeyler.)
çok teşekkür ederim kardeş söyleyecek söz bırakmamışsınız benimde içimden geçenler şunlar arkadaşlar lütfen ama lütfen tv veya bir iki kişiden doğuyu tanıyamazsınız keşke imkan olsada sizleri orda misafir edebilsek, görüp yaşamak lazım ,aeo

Geri