Hangisi? DELL, CASPER

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan kaderaniz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Cüneyt bende Packard Bell'in aşağıdaki ürününden var, her ne kadar markayı bilsemde piyasada çok bilinmediği için korkarak almıştım. Şimdilik maşallah canavar gibi çalışıyor. Aldığımda emsallerine göre %20 den fazla fiyat avantajı olmuştu.

( Packard Bell TJ65, Core 2 Duo Processor T6600, 2.40 GHZ-4 GB memory, 320GB HDD-15.6" 16:9 HD LED LCD, DVDRW, Bluetooth 2.1+EDR, -1 GB HD5650-CAM-BT-W7PRE )

casper kullanmadım bilmiyorum , ancak 1 senedir DELL inspiron 1545 kullanıyorum , windows 7 home basic 64 bit var.... seninle aynı tarz kullanıcı profiline giriyoruz, biraz oyun biraz internet.... ( en son NFS ve formula 1 2010 oynadım - oynayabildim) tavsiyem ; bendeki modelin 1-2 üst versiyonlarını alabilirsin , (vermiş olduğun linkteki dell yeterlidir sanırım) ayrıca linkdeki modelin FREE DOS olduğunu hatırlatayım (işletim sistemi yüklü değil)

Cüneyt bende Packard Bell'in aşağıdaki ürününden var, her ne kadar markayı bilsemde piyasada çok bilinmediği için korkarak almıştım. Şimdilik maşallah canavar gibi çalışıyor. Aldığımda emsallerine göre %20 den fazla fiyat avantajı olmuştu.

( Packard Bell TJ65, Core 2 Duo Processor T6600, 2.40 GHZ-4 GB memory, 320GB HDD-15.6" 16:9 HD LED LCD, DVDRW, Bluetooth 2.1+EDR, -1 GB HD5650-CAM-BT-W7PRE )

Packard Bell iyi markadır abi..Verdiğim linkteki bilgisayarı bulamayıp Acer'e yönelmiştim,memnunum ama verilen fiyat aralığı için Packard Bell en uygun tercih gibi duruyor.

Packard Bell özellik olarak gayet iyi duruyor. Ancak Dell'de bulunan evde servis imkanı çok önemli. Packard Bell servis olayında ne durumda hiç bilmiyorum. Geçen yıl abim DATRON marka dizüstü aldı. İki kere arıza yaptı. İstanbullarda süründü cihaz uzun süre. Öyle bir duruma düşmek istemem.

"freedos" olması çok önemli değil. Zaten bir işletim sistemi kurdum mu uzun süre gidiyor. Varsın kaçak kullanım olsun... :)

Packard Bell özellik olarak gayet iyi duruyor. Ancak Dell'de bulunan evde servis imkanı çok önemli. Packard Bell servis olayında ne durumda hiç bilmiyorum. Geçen yıl abim DATRON marka dizüstü aldı. İki kere arıza yaptı. İstanbullarda süründü cihaz uzun süre. Öyle bir duruma düşmek istemem.

"freedos" olması çok önemli değil. Zaten bir işletim sistemi kurdum mu uzun süre gidiyor. Varsın kaçak kullanım olsun... :)
Evde servis imkanı elbette çok önemli ama ya garanti bittikten sonra. Dediğim gibi evdeki masa üstü bilgisayarımdan çok memnunum, üç kişi kullanıyoruz ve bilgisayar konusundada teknik bilgimiz yok. Garantisi bitti,7 sene de 2 kere arıza yaptı, parça değiştirmek zorunda kaldık. Bilgisayar ürünlerinde parça fiyatları malüm. Kaliteli ürünü kaldırıp atamıyorsun, mecburen yaptırmak zorunda kalıyorsun. Oldukca kaliteli denebilecek bir HP yazıcım vardı arıza yaptı, piyasada onarımı için 150 TL istediler, ne atmaya kıyabildim ne de yaptırmaya. Gittim 190 liraya biraz daha basit bir yazıcı daha aldım. Demek istediğim şu ki, bu tür ürünlerin çok iyisini aramaya gerek yok, işimizi görsün yeter misali. İki gün sonra yeni bir model çıkınca ikinci el fiyatları yerlerde sürünüyor, hele hele arıza yapınca durumumuz tam evlere şenlik oluyor. O nedenle eğer profesyonel bir kullanıcı değilsek biz amatörler için bu tür teknolojik ürünlere fazla paralar ödememek lazım.

inspiron 5010 işyeri bilg. olarak kullanıyorum gayet memnunum
zaten marka seçiminde casperla kıyaslamaya bile gerek yok

güncel oyunlar da oynanıyor gayet güzel :)

Teknoloji biraz da şans işi..6 yıldır her işimi dizüstü bilgisayarla görüyorum.2 dizüstü bilgisayarım oldu ikisinde de garanti süresi içinde bir sorunla karşılaşmadım.Evde servis olayını fazla düşünmeden Packard bell'i al derim:)

Teknoloji biraz da şans işi..6 yıldır her işimi dizüstü bilgisayarla görüyorum.2 dizüstü bilgisayarım oldu ikisinde de garanti süresi içinde bir sorunla karşılaşmadım.Evde servis olayını fazla düşünmeden Packard bell'i al derim:)

:)

Dell ile karşılaştırdım. Dell'den farklı olarak 320 GB harddisk, 512 MB ekran kartı, 2 GBlik RAM ve işletim sistemi dışında bir artısı yok. Geri kalan özellikler aynı. Arada da 400 küsür lira var. :)

Çıkamadım işin içinden... :confused:

:):):)
Ekran kartı bir üst seri,aynı ekran kartıyla güncel tüm oyunları tam ayarlarda sorunsuz oynuyorum.Ram 2 gb daha fazla,hdd ise yaklaşık iki katı w7 premium var:)400 tl'ye değer bence:)Bu arada PB ile hiçbir alakam yok:D

Geri