hangisini önerirsiniz? vectra C, toyota corolla, Chevrolet cruzee

passat ve honda listemde yoktu :) cruze da genel olarak sıkıntı var heralde. ben kaporta olayını biliyorum ama yakıt konusuda kullanıcıların en büyük şikayetleri arasında. toyotaya pek sıcak bakamıyorum nedense.
şimdiki sıralama honda accort, vectra c2 , passat yeni kasa.
insan bir kere kararsız kaldımı birdaha hiç karar veremiyor. :(
güncel sıralama güzel olmuş bence :) accordun en düşük 2.0 motoru var. 2005 model olursa vergisi yıllık 900 küsür. 2006 olursa da (ki onlara çok istiyorlar) seneye vergi düşer. arabanın bana göre tek eksisi ESP(honda nın tabiriyle VSA) olmaması.

segmentleri farklı araçlar. dediğin gibi cruze astra corolla C segmentinde. Vectra, avensis,accort,passat D segmentinde.
ben bu araçları fiyat açısından bir araya getirmiştim. segmet olarak baktığında güncel kasalarda en uygun vectra gibi. passat da var istediğim fiyat aralığında ama km ler baya uçmuş. 150 bin devirmiş boyasız bir passat parası ile 100 bin altı elegance C2 vectra alınabiliyor.

Passat sadece asfalt yolu olan biri için vezgeçilmez.Bu nedenle fiyatı yüksek.Opel kullananların ise yarısı dağlık tepelik yolu olanlardır.Opel biraz daha sert kullanılabilecek bir araba.Avensis te keza passat gibi bir asfalt arabası.Benim vectra C varken çıktığım yerlerde onun altı sürtüyordu.Fakat asfaltta kullanacaksanız avensis 1.6 yıda tercih edebilirsiniz.Passat kendi şahsım adına söylüyorum beni yarı yolda bırakacak bir araba.

Ama corolla ve cruze derseniz istisnasız vectra C derim :) 4 sene kullandım servis bakımında yapılan bir hata yüzünden sorun yaşadım, o da servisin hatası hemen düzelttiler geri kalanında sadece periyodik bakımlarda masraf yaptım (triger, yağ, filitreler, amortisörler v.s. gibi.)

2009 kasa corolla olablir ya da ford focus olabilir. İlla sedan mı olacak yoksa golf öneririm

volvo s 40

Bu araçlardan birisi ise. Vectra

Ama farklıda olur dersen. Peugeot 407'yi tek geçerim
Veya başka bir Alman Vw Jetta

Son düzenleme:
Bu araçlardan birisi ise. Vectra

Ama farklıda olur dersen. Peugeot 407'yi tek geçerim
Veya başka bir Alman Vw Jetta
407 benimde beğendiğim bi araba ama benim nazarımda edeceği maksimum para 28-29 bin. o da dizel motoru için. 30 bin üzeri bi parayı fransıza yatırmak alman ve japonlara ayıp olur :)

2009 kasa corolla olablir ya da ford focus olabilir. İlla sedan mı olacak yoksa golf öneririm
şimdi astra kullanıyorum. şimdiki aracım sedan değil ama bundan önce 1996 B kasa vectra 2.0 cd, 2001 B2 kasa 1.8 cd kullandım. astrayı alınca sedan araç sevdiğimin farkına vardım. sedan araçlar ilk tercihim.

güncel sıralama güzel olmuş bence :) accordun en düşük 2.0 motoru var. 2005 model olursa vergisi yıllık 900 küsür. 2006 olursa da (ki onlara çok istiyorlar) seneye vergi düşer. arabanın bana göre tek eksisi ESP(honda nın tabiriyle VSA) olmaması.
evet accortlara bakmamıştım. honda ile önceden ilgilenmediğimden motorları pek bilmiyordum. 2.0 -2.4 exlusive donanımlıları güzel ama motorlar çok büyük.
2.0 vectra da lpg 1 tl iken 0.25 kuruş yakıyordum şimdi 1.4 astra da lpg 2.3 tl olmasına rağmen yine 0.23 kuruş yakıyorum.
Vectra varken küçük motor daha fazla yakar. almışken 2000 motor alacaksın araba zorlanmıyacak ve daha az yakacak derdim ama fikrim değişti. :)

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim .tercihlerimin sayısı nihayet ikiye düşürdüm.
2006 ve sonrası C2 kasa vectra elegance
2006 sonrası avensis
bakalım hangisinden temiz bulabilecez.

Geri