Kaçak benzin hakkında...!!!

Amerikada millet 87 oktan benzin kullanıyor bize burada yok 97 yok 98 oktan yok 100 oktan deyip habire kakalıyorlar.

dünyada iki farklı ölçüm standardı vardır ülkemizde RON kullanılmaktadır. RON dışında bir de MON ölçüm sistemi vardır. Örneğin Amerikada RON ve MON'un ortalaması alınır, bu sebeple amerikada 87 oktan olan bir benzin avrupada 95 oktana tekabül eder.

ben benzini kaçak almam kuçak alırım o daha iyi gidiyo.

kuçak= kaçak uçak benzini :D:D:D

uçak benzinide yapısal olarak normal araba benzininden farklıdır normal arabaya koyarsan motoru bozarsın onun için aracına özel ayarlamalar yapılması gerekir ama genede aracına büyük ölçüde zarar verir ömrünü kısaltır çünkü aracın bu tipde çok yüksek oktanlı yakıt için tasarlanmamışdır..sanırım uçak yakıtı 110 yada 120 oktandı birde jet yakıtı vardı galiba o zaten bambaşka bir şey onu arabaya kullanamassın zaten..

dünyada iki farklı ölçüm standardı vardır ülkemizde RON kullanılmaktadır. RON dışında bir de MON ölçüm sistemi vardır. Örneğin Amerikada RON ve MON'un ortalaması alınır, bu sebeple amerikada 87 oktan olan bir benzin avrupada 95 oktana tekabül eder.

uçak benzinide yapısal olarak normal araba benzininden farklıdır normal arabaya koyarsan motoru bozarsın onun için aracına özel ayarlamalar yapılması gerekir ama genede aracına büyük ölçüde zarar verir ömrünü kısaltır çünkü aracın bu tipde çok yüksek oktanlı yakıt için tasarlanmamışdır..sanırım uçak yakıtı 110 yada 120 oktandı birde jet yakıtı vardı galiba o zaten bambaşka bir şey onu arabaya kullanamassın zaten..

Güzel bilgi teşekkür ederim. Ayrıca bakınız ;
http://www.btinternet.com/~madmole/Reference/RONMONPON.html

al al

walla ben 2,75ten alıyordum.mehmet ark.ım 2,5 liraya bulmuş bir yerden.denedikten sonra yorumlarını yazacak.ben de belki bundan sonra litrede 1 lira değil 1,25 lira kazanmış olacağım :D

Doğuda kaçak kullanmayan yok gibi İnsanları kaçağa mahkum ediliyorlar...Devlet Seste çıkarmıyor çünkü insanların geçim kaynağı olmuş durumda...
Batının canı çıksın herşeyin bedeli batıya çünkü
Kaçak elektrik kullanımınıda hatırlatmak isterim..
Devlet gelir açığını kapatmak için bizlere yükleniyor da yükleniyor..

Geri