Kaçak benzin hakkında...!!!

arkadaşlar bende kaçak mazot fikrindeyim bi dostumun suriyeye gitmesiyle bi deposuylu 850 km yapmış olduğu ama suriyeden mazot alınca 1200 km yapması çok tuhafımıza gitti.

bi arkadaşım ise 1.3 multijet moturuna normal kırsal mazot aldı. 75000 km kullandı şimdi ise egr sorunu ve katilizörün dolduğunu söylemişler. bizde geçen gittik egr valfini iptal ettik katilizröde iptal ettik sorun bitti devam kırsal motorine :)

arkadaşlar bende kaçak mazot fikrindeyim bi dostumun suriyeye gitmesiyle bi deposuylu 850 km yapmış olduğu ama suriyeden mazot alınca 1200 km yapması çok tuhafımıza gitti.

bi arkadaşım ise 1.3 multijet moturuna normal kırsal mazot aldı. 75000 km kullandı şimdi ise egr sorunu ve katilizörün dolduğunu söylemişler. bizde geçen gittik egr valfini iptal ettik katilizröde iptal ettik sorun bitti devam kırsal motorine :)

Sizin sorun .çözüldü ama Çevre sorunu biraz daha artmış oldu :cool:

eminim yapmıştır; egsozundan çıkan normalden çok daha fazla kirli duman ise hepimizin havasını kirletti , arkadaşın işin bu kısmını düşündü mü acaba ?

düşünmemiştir çünkü herşey artık menfaate döndü heryerde hemde herkes işine gelini yapıyor

ya zaten ülkemizde mtv oranları bile çok saçma.adam 2009 model katalysatörlü,injeksyonlu,eski araçlara göre çok daha az salınım yapan 1,6 motor araçlardan 10 lira vergi alıyorsa 350g salınım yapan,benzini somuran 1 depo benzinle 300 km bile gidemeyen 90-95 model araçlardan 3 lira vergi alıyor.bu nasıl iş arkadaş.hem onlar kirletsin doğayı hem vergiyi az ödesin.ben bu ülkede doğru işleyen bir tek şey bile göremiyorum bir tek şey!

Dün ışıklarda önümde renault master bi minübüs kalktı bayada yüklenerek kalktı beim görüşüm resmen iptal oldu ben 2-3 saniye bekledim sonra kalktım o kadar lanet bi duman attı oda belki senin dediğin gibi kırsal mazot kullanıodur..

Geri