Karter Koruma

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Stskeep
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Karter Koruma

Arkadaşlar aynı siteden bende sipariş verdim ertesi gün elime geçti.
Yanında uygun montaj vida ve somunları geliyor somun kısmı perçinli somun makinası ile araçta zaten hazır olan yataklara monte ediliyor bir nevi perçin gibi sonra dört tane vidası var kolaylıkla monte ediliyor ben böyle işleri kendim yapmayı sevdiğim için ustam perçinli somun makinasını kullanmayı gösterdi aldım malzemeleri girdim aracın altına ve kendim yaptım.yukarıda arkadaş gelen somunlar uymadı demiş kesinlikle ustanın elinde o aletten yoktur  battle_Teroriste
kendiniz bile o alet olan bir yerde montajı yapabilirsiniz ustalık gerektiren bir şey değil.
kendi somunlarını kullanırsanız kaza anında motor yine gerektiği gibi düşecektir ona uygun yapılmış.
şiddetle karter koruma almanızı ve kendi montaj elemanlarını kullanmanızı aracın ve kendi sağlığınız için tavsiye ederim

merak edenlere nediyor bu adam diyenlere açıklayıcı olmak için Percinli somun makinası burdan bakabilirsiniz  umarım sorusu olan herkese yardımcı olabilmişimdir. teşekkürler.
Manuel Somun Perçin Tabancası

wave61 link' Alıntı:
sanayi de  kaca bu işi mal edeceğiz malzemeyi alıp kime gideceğiz ve bu vidaların yerleri hazır mı hiç bilmeyen biri takabilir mi yoksa delineek mi bir yer?
Dörtte bir fiyatina aliyorsunuz zaten.
Herkez montajini yapar.

bende opelg den sipariş ettim şu an yolda  yarın elimde olacak taktırırken fotolarını eklerim inş.

wave61 link' Alıntı:
sanayi de  kaca bu işi mal edeceğiz malzemeyi alıp kime gideceğiz ve bu vidaların yerleri hazır mı hiç bilmeyen biri takabilir mi yoksa delineek mi bir yer?
20-30 liraya takarlar.

Ynt:

Ben araci aldiktan sonra isteyince(!) hediye ettiler ve taktilar.

bazı modellerde; muhtemelen dizellerde; plastik karter koruma standart olarak geliyor. motorun alt kısmında sıcağa karşı korumak için kaput keçesinde kullanılan amyant malzeme kullanılmış..

Aydn link' Alıntı:
Ben araci aldiktan sonra isteyince(!) hediye ettiler ve taktilar.

+1

Ben aracı alırken cam filmi ile karter muhafazasını hediye aldım.

Montaj yerleri araç üzerinde hazır, lifte kaldırıp 5dk' da takılır. Sanayide 10-20 liraya halledersiniz.

"ASTRA0724" ün belirttiği gibi kaza anında sorun olmayacak şekilde montaj yapılması önemli, sağlam olsun diye orijinali dışında vidalamak yanlış olur.

Aynı site üzerinden alıp taktırmıştım.Servislik birşey yok, tüm vida ve ekipmanları içerisinde havalı tabanca ile sıkmanızı tavsiye ederim.Ellle sıkmak biraz riskli.

arkadaşlar belki garip olacak ama opelgm sitesinden sipariş ettiğim karter koruma gelince sanayide taktıracağım fakat sonrasında motorla ilgili misal ısınmadan kaynaklı bir sorun oluşur mu servis garanti dışı bırakır mı herşeyi geçtim kasko şirketi bu durumda olası bir kazada vs sorun çıkarabilir mi...Özellikle ısı konusunda sıkıntı olur mu

Geri