Kendi kendine gidiyor araba?

daf95xf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az önce kontağı açıp yola çıktığımda araba 2.vitesteyken kendi kendine gitmeye başladı hiç gaza dokunmamama rağmen düz yolda bir de.İbre 15 km'de kaldı sürekli, frene hiç basmazsam kimbilir daha ne kadar giderdi 200-300 metre öyle gitti sanki araçta hız sabitleyici var gibi,bu normal mi kafam karıştı da?

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolantide gider ki zaten araba..benim arabanın baskı balatasında bildiğim kadarıyla bir sorun yok,fakat 2 viteste 800 devir civarında kendi kendine gidiyor..motor çok yükte olmadıgı için çevirebiliyor...

daf95xf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya aslında hiç gaza dokunmadan öyle gitmesi hoşuma gitti,tam durmaya yakınken devir yükselip tekrar hızlanıyor 15km/s'ye ve öyle gidiyor

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin pahalı boşa yakmayım hemen topuklayım demiştir alet.. akıllı araba bu opeller :)

gaz teli takılı kalma gibi bişey olabilir mi ? biz de eskiden 302 otobüs vardı onun arada takılırdı :) ama devir saatinden bariz anlaşılan birşey yani.. sizin durum öle değil galiba

daf95xf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya bunu az önce keşfettim. 2.viteste gaza hiç dokunmadan,yorulmadan gezmeyi öğrendim çünkü devir düşecekken tekrar 1000 devire çıkıyor.Rölantiden midir,jigleden midir anlamadım:)

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal bir durum.Rolantş devrine yakın bir devirde kendisi gider araç...

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
aracı sıfır aldım 1. 2. 3. viteslerde rölantideyken araba kendi kendine gidebiliyor balatadan değil normal birşey bu

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ECU (beyin) kontrollü bütün araçlarda bu durum normaldir.1,2,3 viteslerde yol rampa değilse araç kendiliğinden yol alır.
çünkü beyin araç stop etmesin diye kendi bir miktar gaz verir ve araç stop etmedikçe yol almaya devam eder.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
O araç arızalı tamir de olmaz, en iyisi o aracı sen bana ver de kurtul :). Bu normal bir durumdur. Bunun en güzel örneği bayramlarda, törenlerde geçiş yapan araçların oluşturduğu konvoydur.