Landirenzo Omegas LPG Montaj ve Sonrası İzlenimlerim (Vectra C)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kışın aracına 0w/30 yada 0w/40 yağ koyucaksın çok çabuk ısınıcak 10w/40 falan kullanıyorsan kışları motorun ısınması çok çok geç oluyor.

giraysa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewt aydınlatıcı bilgi olmuş bende 2008 model yeni astra sedan var alır almaz servisde Landrenzo taktırdım 1 yıldır kullanıyorum aracım 85KW lpg ile güç azalması hiç olmadı artması var diyebilirim. tek dezavantajı kaputu açınca çok ses geliyor.
42 lt simit depoyu 60Tl doluyor şehir i,çi 350 km yol yapıyor çok iyi
biryerlere giderken depo göstergesine bakmıyorsunuz

d.berkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG'ye geçiş süresi aslında tahmin ettiğiniz kadar uzun değil.. Aracı rölantide 1-2 dk çalıştırıp gaza 1-2 kere hafifçe bastığınızda hemen geçiyor gaza..
Bu sabah Ankara'da hava sıcaklığı -1,-2 derece civarıydı.. Aracı çalıştırdım camlardaki buzları çözmek için buz çözücü spreyle camlara bir kaç fıs yaptıktan sonra tahminen 2-3 dk sonra araca bindim gaza bir iki kere 2000 devire gelecek kadar bastım hemen geçti..
Bugün fırsat bulursam ayarları tekrar yaptırtacağım.. Tekrar yazarım gelişmeleri..

kurtay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
benim tek handikapım iş ev 7 km araç ısınamadan işte oluyorum zaten acaba lpg ye gecer mi gecmez mi diye tereddütüm var 3-5 dk da gececegını bılsem derhal taktıracağım bu konuda fikri,gözlemi olanlar da paylaşsın lütfen

Bendeki sistem de Landi Renzo ve bende çok memnunum 2500 km falaN oldu taktıralı. Sistemin bi özelliğide şu ilk çalıştırma her zaman benzin ile oluyor ve motor sıcaklıgı 40 dereceyi bulur bulmaz lpg ye geçiş yapıyor (sabah ilk çalıştırmada) Eğerki araç motor sıcaklıgı yüksekse yine ilk çalıştırma benzinle olup anında lpg ye geçiş yapıyor (1600 deviri bulunca) otomatik bi sensör sayesinde. Kısaca sabah ilk çalıştırmada lpg ye geçmesi en kötü şartlarda maksimum 2 dakika

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca aracın benzinle çalışması iyidir çünkü araçda en büyük erozyon motor soğukken ve ilk çalıştırmada olur zaten bu evreyi atlıyorsan lpg nin araca zararı olmaz..

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendeki sistem de Landi Renzo ve bende çok memnunum 2500 km falaN oldu taktıralı. Sistemin bi özelliğide şu ilk çalıştırma her zaman benzin ile oluyor ve motor sıcaklıgı 40 dereceyi bulur bulmaz lpg ye geçiş yapıyor (sabah ilk çalıştırmada) Eğerki araç motor sıcaklıgı yüksekse yine ilk çalıştırma benzinle olup anında lpg ye geçiş yapıyor (1600 deviri bulunca) otomatik bi sensör sayesinde. Kısaca sabah ilk çalıştırmada lpg ye geçmesi en kötü şartlarda maksimum 2 dakika
anladım teşekkür ederim

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG'ye geçiş süresi aslında tahmin ettiğiniz kadar uzun değil.. Aracı rölantide 1-2 dk çalıştırıp gaza 1-2 kere hafifçe bastığınızda hemen geçiyor gaza..
Bu sabah Ankara'da hava sıcaklığı -1,-2 derece civarıydı.. Aracı çalıştırdım camlardaki buzları çözmek için buz çözücü spreyle camlara bir kaç fıs yaptıktan sonra tahminen 2-3 dk sonra araca bindim gaza bir iki kere 2000 devire gelecek kadar bastım hemen geçti..
Bugün fırsat bulursam ayarları tekrar yaptırtacağım.. Tekrar yazarım gelişmeleri..
o halde benim sandığım gibi lpg ye geçmesi için aracın uzun süre çalışması,ısınması ve ya yol yapması gibi bir durum söz konusu değil teşekkürler o halde ilk fırsatta lpg ye gecmek hakkımda en hayırlısı olacak benzin fiyatları canımızı yakmaya basladı zira

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İzlenimler için teşekkürler güzel paylaşım olmuş bende lpg ye geçmeyi düşünüyorum.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ohhh be sonunda biri adam gibi acıklama yapmış vallahi. gerçekten tebrik ederim. Özellikle LPG taktırınca arabam cekişten düşecek arac bayılacak diyen arkadaşlara iyi bir cevap olmuş oldu. Hayırılı olsun. Fazla yaktığını söylediğiniz kısımlar essaında bence yakmamış 5 yetişkinle yolculuk + Bagaj + 110 - 140 ararsı hız + sert ve yağmurlu rüzgar'a rağmen bence gayet makul tüketim, en azında hızınızı 100 - 110'a sabitleseniz türketiminiz baya azalırdı

kboran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşıma her konuda katılıyorum neden derseniz ben 28.12.2008 tarihinde landi renzo omegas taktrıdım kayseri olgun lpg de ve bu zamana kadar sadece bir defa bakıma gittim. yakıt konusuna gelince ben taktrıdığımda 500-550 km mesafe aralığında kullandım 60 lt tank ile zamanla 450/480 km aralığına düştü bakıma gittiğimde neden düştüğünü öğrendim depoda fazlaca hava birikmiş, petrolcü arkadaşlar sağolsun :) özüne gelince hiç pişmin olmadım,performans kaybı yaşamadım ve en önemlisi memnun kaldım.