lpg de aracınız ne kadar yakıyor

yenilmez27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu gün BRC ye gittim ayarlarına baktırmak için %15lik bir sapma varmış düzeltildi bakalım şimdi ne olacak...

Tahminimce senin araca my10 takıldı bende aynı sorunları yaşadım bu yeni sistemde çok sorun yaşayan oldu eski sistemler yani my07 ler çok sorunsuzdu fakat motor ömrünü uzatmak için BRC bu yeni sistemi çıkardı ama yatık tüketimi biraz arttı gibi geliyor bana özellikle benzinden gaza geçişler uzun sürüyor dizel almaktan başka çare yok artık :D

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tahminimce senin araca my10 takıldı bende aynı sorunları yaşadım bu yeni sistemde çok sorun yaşayan oldu eski sistemler yani my07 ler çok sorunsuzdu fakat motor ömrünü uzatmak için BRC bu yeni sistemi çıkardı ama yatık tüketimi biraz arttı gibi geliyor bana özellikle benzinden gaza geçişler uzun sürüyor dizel almaktan başka çare yok artık :D

motor ömrünü nasıl uzatıyormuş ?

yenilmez27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor ömrünü nasıl uzatıyormuş ?

eski sistemde motor suyunun sıcaklığına göre LPG ye geçiş yapıyordu bu yeni sistemde gazın ısısına göre yani gaz motora zazar vermiyecek seviyeye gelince LPG ye geçiş yapıyor, buda 1 dakika 27 saniye sürüyor yani araç ilk çalıştırdığında 1 dakika 27 saniye benzinde çalışıyor motor ısınınca bu süre azalıyor.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
eski sistemde motor suyunun sıcaklığına göre LPG ye geçiş yapıyordu bu yeni sistemde gazın ısısına göre yani gaz motora zazar vermiyecek seviyeye gelince LPG ye geçiş yapıyor, buda 1 dakika 27 saniye sürüyor yani araç ilk çalıştırdığında 1 dakika 27 saniye benzinde çalışıyor motor ısınınca bu süre azalıyor.

Peki havanın çok sıcak olduğu zamanlarda yani 1 dk 27 sn içerisinde motor istenilen sıcaklığa ulaşmazsa ve gaza geçerse o zaman motora daha fazla zarar verilmiş olmuyor mu? yazın çok kısa bir zamanda yeterli ısıya çıkar ama kışın bu sürede o ısı değerine ulaması her zaman olmayabilir.

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
40 lık depoyla fullersem şhriçi 250 km yol yapıor :) depo( 50-60 tl arası doluyo)

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lt resi 2.25 kuruş.depom 93-95tl doluyor 41-43lt gibi alıyor. bu gün hesapladim 250-255 kuruş yakıyorum istanbul şehir içi yoğun trafik. babamda fiorino var aynı güzergahta 230-235 kuruş yakıyor

fadequate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam dostlar. benim derdim büyük. ben arabadan hiç anlamam. 6 aydır kullanıyorum opeli. yakıt hesaplıyım dedim şok oldum. buyrun yazıyorum:

122 TL = 305 km yol yaptı

litre olarak => 100 km = 18 lt

bu yazdığım benzin değil, lpg dir. dikkat diyorum. 18 lt lpg harcıyorum 100 km de.

fiyatı 2,25 lpg nin.

çözüm önerilerinizi bekliyorum. bu arada aracımın ne oldugunu yazmadım pardon...

1993 opel vectra 1.8 GL

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
selam dostlar. benim derdim büyük. ben arabadan hiç anlamam. 6 aydır kullanıyorum opeli. yakıt hesaplıyım dedim şok oldum. buyrun yazıyorum:

122 TL = 305 km yol yaptı

litre olarak => 100 km = 18 lt

bu yazdığım benzin değil, lpg dir. dikkat diyorum. 18 lt lpg harcıyorum 100 km de.

fiyatı 2,25 lpg nin.

çözüm önerilerinizi bekliyorum. bu arada aracımın ne oldugunu yazmadım pardon...

1993 opel vectra 1.8 GL

Odukça yüksek bir değer. Bu 1 lt LPG ile 5.6 km lik bir değer ederki anormal bir durum. Sorun büyük ihitimalle kaçaktır. Rekorlardan bri kaçırıyordur. Ayarsızlık da olabilir ama ilk akla gelen gaz kaçağı. Ayrıca aracın bakımı, buji ve buji kabloları, LPG ayarları da bu yüksek değere sebep olabiliyor.
En kısa zamanda bir LPGH ustasına aracınız gösterin. kaldıki kaçakla ilgili bir durum sözkonusuysa araç için ciddi bir srun teşkil eder her an.

fadequate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşk dargure dostum. arada koku filan geliyor ama yanıma binenler her gazlı arabada kokar bu kadar diyor bende önemsemedim. yarın bi gideyim bakalım ustalar ne dicek. patlamadan sağ salim gidebilirsek :)

astra59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekirdağ -alanya ve alanya-tekirdağ +yerlerde var iç kesimlerde kalan dim çayı falan brc 45lik simit tank 2400km 300 tl lpg fiyatı(2:10iken) araç 1999 astra g 1.6 16v