lpg icin bilgi ve tecrubelerinize ihtiyac duydum

ben 2 yıl benzinde bindim aracıma 2007-2009 yılları arasında. daha doğrusu binemedim. lpg takıldıktan sonra ise gideceğim bütün uzun yollara dahi kendi aracımla gider oldum. belki yıllık yakıt masrafım aynı ama kendi aracımla daha çok yol yapıyorum.

son 7 ay için konuşayım 150000km'ye çoktan yaklaştı bile ancak 2007-2009 yılları arasında ancak 10000km yapabilmiştim.

ben 2 yıl benzinde bindim aracıma 2007-2009 yılları arasında. daha doğrusu binemedim. lpg takıldıktan sonra ise gideceğim bütün uzun yollara dahi kendi aracımla gider oldum. belki yıllık yakıt masrafım aynı ama kendi aracımla daha çok yol yapıyorum.

son 7 ay için konuşayım 150000km'ye çoktan yaklaştı bile ancak 2007-2009 yılları arasında ancak 10000km yapabilmiştim.

arac binmek için alınır tabi, yani ben şunu duymak istiyorum, ben lpg taktırdım şu marka şu fiyata v.s bugun olsa yine lpg yine şu markayı taktırırım diyen kaç kişi var acaba

LPG iş değil bence LPG edeceğim masrafı çıkaracağı sorunları göz önüne aldığımda gider direk dizel alırım. Neticede sizde yazmışsınız arada olan 6-7 bin lpg taktırma fiyatı zaten 2000 TL kaldı geriye 5000TL o kadar da dizelin farkı olsun derim.

arac binmek için alınır tabi, yani ben şunu duymak istiyorum, ben lpg taktırdım şu marka şu fiyata v.s bugun olsa yine lpg yine şu markayı taktırırım diyen kaç kişi var acaba

Daha önce lpg taktırdım marka yada fiyatı ile ilgili bir problem yok yada araçla ilgili. Bir daha lpg ile benimde isim olmaz şu an dizele biniyorum gerekirse benzine binerim lpg hayır:hıh:

2001 model vectra var. sıfır almıştık. 2011'e kadar benzinde bindim. baktım benzine yanaşılmıyor 1650 tl'ye brc taktırdım. hiç pişman değilim yine olsa gider taktırırım. çok araştırdım. iyi bir ustaya montaj yaptırdım. hiç sorun yaşamadım Allah'a şükür. bakımlarını aksatmıyorum. arkadaşında dediği gibi benzinde arabaya binmeye korkuyodum resmen ama artık gayet rahat biniyorum. dizel alma imkanınız yoksa hiç düşünmeden iyi bir usta bulup montaj yaptırabilirsiniz.

bundan önce 3 farklı araçta "zavoli" marka kiti aynı ustaya taktırmıştık. kendi aracımada aynı kiti aynı usyata monte ettirdim.

aracımı değiştirirsem kesinlikle hiç lpg takılmamış bir araç bulup onu alacağım ve direk olarak aynı ustaya gidip aynı kiti taktıracağım.

Bir aracımda Zavoli diğerinde ise prins var her ikisinden de memnunum. Önemli olan LPG kitini iyi bir ustanın bakımlı bir araca takması yoksa LPG ile gayet güzel tasarruf yapılır.

PrestiJ_o7 bende antalyada LPG taktırdım Ax16ER motor kodlu 2012 model opel astra h kasa aracım var taktıralı 1 ayı geçti 2 depo tam boşalttım 3. depodayım uludağ otogazdan landirenzo taktırdım sırf garantisi bozulmasın diye başta çok şüphelerim vardı. acıkcası 35000 tl verdiğim arabayı mahvetmek istemiordum ama yakıt 27-28krşa düştü gürültü var ama arabanın yalıtımı sayesinde içeriye almıo eğer subapların çelikse (ki 2010 öncesi astralarda çelik subap kullanılır) hiç kafanı ağrıtmadan taktır bin derim landirenzodan memnunum açıkcası hatta landirenzodan memnun olmayan adam tanımıyorum sana öyle söyleyeyim... tüm 1. lpg kitlerini araştırdım senn arabana lpg takıldığında arıza lambası yanar bunu söndürmek sıkıntı olabilir bnm arabada da yandı ama landirenzo kitin içinde obd sistem mevcut lambayı yaktırmıo tartarini sisteminde obd sistemini sonradan ekliyorlar zavolide aynı şekilde BRC takan ustaya güvenmedm taktırmadım ben

1.sınıf lpg kitleri : landirenzo tartarini zavoli Brc bunların hepsi aynı ekonomiyi sağlar farkları yok ama obd sistemini taktırmak zorundasın ben landirenzo taktırdım uludağ otogaz merkezinde... bi sorun olunca servis imkanlarıda cok iyi umarım açıklayıcı olmuşumdur.

Geri