megane alacagim fikrinize ihtiyacim var

normal sw ne farkı varr sadece farklı markaların aynı ürünlere farklı isim vermesinden başka bişey değil

çok farkı var arkadaşım normal sw araç bildiğin sedan aracın wagon versiyonudur o kadar yani sedan araç alınmış arkası biraz daha uzaltılmış wagon tarzı yapılmışdır...

tourer araçlar uzun mesafe sürüşleri için tasarlanmış yüksek performanslı otomobillerdir.. sw a göre daha yüksekdirler asfalt dışı kullanımdada sıkıntı olmasın diye zaten o yüzden biraz suv sınıfınıda andırırlar tourer araçlarda genelde arka sütunları daha alçak gelir suv sınıfındaki gibi.. zaten tourer ın türkçe anlamıda gezgin gezici demekdir..

105 al benım vardıye ustası araştırması yaptı kendı alcak bu arabanın hakkı 105 lık renoda ırtabatta gectı ögrendı benden tavsıye al 105 lık keyfıne bak kafan takılmasın

bence tourer severler kaçırmasın opelin bile tourer ı 65 binden başlıyor oda 1.6 benzinli..

ben şunu bilirim eger canımın güvenligin istiyorsam fransız arabayı almam parca parası cok pahalı kendi gözümle gördügüm söylüyorum almandan şaşmamak en iyisi .....

Can güvenliği konusunda renault kendini çok geliştirdi.

Can güvenliği konusunda renault kendini çok geliştirdi.

Konuyu alevlendirmek gibi olacak ama Megane2'nin hem dizelini hemde benzinlisini 5000km ve üzeri kullanan varmı acaba?
Antalya-Kemer yolunda ne zaman yağmur yağsa yarısında bariyere yada orta refüje çarpmış bir megane 2 görüyorum.
Eniştemde 2004 dinamik var benzinli, şikayetini duymadım. Gerçi kendisi çok süratli kullanmaz.
Arkadaşım yine 2004 benzinli otomatiği ile 170.000 km yaptı(her türlü şartta) oda memnundu.
Kemere giderken sarılar bayisi var renault'un parkındaki kazalı araçların çoğunun maegane 2 olduğunu görünce şaşırıyorum bende.
İmkanım olsa bende Megane 2 80 hp dizel düşünürüm sırf ekonomisi için ama yinede yollardaki durum insanda şüphe uyandırıyor.

10bin civarı ve biraz üstü araç imkanım olsa megane 1 alırım lpg'li

Megane III ST görünüş olarak güzel araç, bir arkadaşımda araştırmıştı baya beğendiği için. Station Wagon gerçekten gerekli ise alınabilir, yoksa Türkiyede malum SW araçlar biraz daha geri planda kalıyor. MPV'şer bile yeni yeni piyasada çoğalmaya başladı.
1350 kg aracın şehir içinde 85bg ile daha az yakacağı çok mantıklı gelmedi bana. Uzunyol olsa doğrudur diyecektim çok rapmalı olmayan yollarda ama şehir içi için özellikle antalyadaki klimalı kullanımlarda 85 biraz zorlanır gibi?

çok farkı var arkadaşım normal sw araç bildiğin sedan aracın wagon versiyonudur o kadar yani sedan araç alınmış arkası biraz daha uzaltılmış wagon tarzı yapılmışdır...

tourer araçlar uzun mesafe sürüşleri için tasarlanmış yüksek performanslı otomobillerdir.. sw a göre daha yüksekdirler asfalt dışı kullanımdada sıkıntı olmasın diye zaten o yüzden biraz suv sınıfınıda andırırlar tourer araçlarda genelde arka sütunları daha alçak gelir suv sınıfındaki gibi.. zaten tourer ın türkçe anlamıda gezgin gezici demekdir..

ben hala söylüyorum aralarındaki fark sadece markaların sw yerine başka isim koymalarından başka bişey değil
vw variant diyor reno sport tourer demiş

yüksek performanslı otomobillerdir demişsin buna çok şaşırdım :kop:
bir karşılaştırma
ford focus sw 1.6 dizel 109 bg 0-100 11sn de azami sürat 190 olarak belirlenmiş
megane 1.5 sw (sport tourer) 105 bg 0-100 11.2 sn azami sürat 190 olarak belirlenmiş
senin demiş olduğun gibi gerekten performanslı araçmış normal bir sw göre

şimdi bu işlerle bizden daha çok ilgilenen ve işi otomobil olan kişilerin bu araç için kullandıkları kelimeleri dikkat etmeni istiyorum dakika olarak 1.09 ile 1.14 sn lere dikkatlice dinlersen ne demek istediğimizi anlayacaksın

http://www.youtube.com/watch?v=58FztI_gryA

Son düzenleme:
Bahsedilen araba estetik olarak çok hoş bende beğeniyorum.çoğunluk 105 bg lik modeli önermiş ama 85 lik de bence hiç fena değildir.Önceki dönemde reno kangoo lara koydugu 1.5 dci lerde aynı motorun 65 hp ve 85 hp lik versiyonları vardı.şimdi herkes 85 l,k tercih ederim diyecektir ama 85 liklerin turboları hep sorun çıkartıyordu.Bu yüzden piyasa 65 bg lik leri tercih eder.Sadece bir örnek olarak söyledim.

Şu anda bende 65 lik clio kullanıyorum, motor performansı gayet yeterli,bastınmı gidiyor.85 bg lik de megan da bence yeterli performansı verecektir.

Herseyden önce ön yargılardan kurtulamk lazım.Daha memlekette 1.2 corsalara araba diye bakmıyorlar ama 80 hp güç üretiyor.Çok takılmamak lazım

renaultların en büyük problemi güvenliktir arkadaşlar. kaza anında hava yastıkları kesinlikle açılmıyor. arkadaşım megane II ile 110km hızla giderken elektrik direğine çarptı ve araçta hiçbir hava yastığı açılmadı, hala kazanın fotografları var dileyene gösterebilirim. astra almadan önce istediğim araç megane II idi, çok iyi araştırdım, tanıdığım bayilere de sordum ve en büyük problemlerinin hava yastıkları olduğunu öğrendim. onun dışında da 100bin km civarı beyinlerinde hasar oluşuyormuş birçoğunun. 4 yıl boyunca 2006 model clio kullandım, sıfır almıştık, gerçekten opelle arasında çok fark var. opel, vw gibi markalar varken renault tercih etmeyin derim.

Geri