Opel Antara / Ford Kuga / Audi Q5 / BMW X3 / VW Tiguan ???

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan UMUT
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

hangisini tercih edersiniz

• Kullanılan toplam oy
    62
ama Q5 de ayrı guzel turkıyede alcagınız antrada renklı ekran da yok audı dekı o ledlı ralar onlar bıtırıyo herseyi

antaraların hepsi renkli ekran en azından izmir opaza gelen antaraların hepsi renkliydi şahsen binip bakmıştım

bugün Autohaber dergisinde ford kuga ile Q5 in karşılaştırması vardıda dergiyi almadım ya alıp bakmak lazım ama tercihim Q5 ten yana X3 çok sönük duruyo Tiguanı hiç beğenmedim nedense içi falan hiç hoş değil Antara zaten ayrı bi dünya Kia sportage Hyundai Tucon kıvamında bi araba benim için ama Kuga ile Q5 güzel gerçekten

karşılaştırmalar bence adil değil yani her zamanki gibi opel haksızlık yapılıyor
bi duruma açıklık getirelim antara suv sınıfında orta konumdadır yani X3 Q5 Kuga GLK Sorento Captiva Outlander ve CR-V modellerinin arasında bahsettiğin Kia Sportage ve Hyundai Tucson ise ancak Tiguan ile karşılaştırılabilir. İç mekanlara bi göz gezdirelim.Sırasıyla suv küçük;
volkswagen-tiguan-im7_5965.jpg

Kia Sportage
KiaSportageDash.jpg

Hyundai Tucson
112_0408_first_drive_2005_hyundai_tucson_03z+2005_hyundai_tucson+front_interior_view.jpg

suv orta (crossover) ;
Ford_Kuga_concept_Frankfurt_100.jpg

11293_1024.jpg

44it5.jpg

q5.Par.0092.Image.jpg

2009_mercedes_glk_04.jpg

HondaCRV2007Inside.jpg

mitsubishi_outlander-04.jpg

04_sorento_cockpit.jpg

chevrolet_captiva_dash.jpg

malzeme kalitesi , işçilik Mercedes GLK , Audi Q5 , BMW X3 , Opel Antara , Ford Kuga , VW Tiguan Geri kalanlar tasarım işçilik ve kalite hissinde bence 1 adım gerideler ( Sportage ve Tucson segment olarakta saydıklarımdan bi basamak altta Tiguanı bunlarla karşılatırmamın sebebi boyu ve VW satış politikası )

Son düzenleme:
Aslında farklı bir durumda söz konusu Q5 ve GLK orta (crossover ) ile üst suvlar arasında yani kullandığı teknolojilerin çoğunu Q5 A4ten GLKda C serisinden alıyor. Halbuki Tiguan Golf Plustan Kuga ise C Maxten alıyor ayrıca içleri hemen hemen aynı , Antarada ise durum farklı tamamen farklı tasarım ve ortak geliştirilen yeni bir platform farklı bakış açısı inanın resimde görüldüğü gibi değil , içine bildiğinizde anlıyorsunuz gerçekten farklı olduğunu opelde daha önce çıkmış bir modele benzemediğini yani o derinin dokunduğunuzda verdiği his , detaylar gerçekten üst seviyede ve iç mekanda herşey orantılı neyse kimse cmaxin veya golf plus ın iç mekanını istemez bu tarz araçlarda seçim yaparken bu konular önemli bence ama şunuda söylemeden geçemiyeceğim Q5 GLK X3 Antara 4lüsü Volvo XC60 gelince oda giricek gerçekten ayrı çoğunuz kabul etmesede

Aslında farklı bir durumda söz konusu Q5 ve GLK orta (crossover ) ile üst suvlar arasında yani kullandığı teknolojilerin çoğunu Q5 A4ten GLKda C serisinden alıyor. Halbuki Tiguan Golf Plustan Kuga ise C Maxten alıyor ayrıca içleri hemen hemen aynı , Antarada ise durum farklı tamamen farklı tasarım ve ortak geliştirilen yeni bir platform farklı bakış açısı inanın resimde görüldüğü gibi değil , içine bildiğinizde anlıyorsunuz gerçekten farklı olduğunu opelde daha önce çıkmış bir modele benzemediğini yani o derinin dokunduğunuzda verdiği his , detaylar gerçekten üst seviyede ve iç mekanda herşey orantılı neyse kimse cmaxin veya golf plus ın iç mekanını istemez bu tarz araçlarda seçim yaparken bu konular önemli bence ama şunuda söylemeden geçemiyeceğim Q5 GLK X3 Antara 4lüsü Volvo XC60 gelince oda giricek gerçekten ayrı çoğunuz kabul etmesede

sana sonuna kadar katılıyorum,

Bu arada ANTARA OPC'nin Antara GTC concept modelinde olduğu gibi 3k yapılması harika olurdu...

teknik özelliklerini iyi bilmediğim için sadece dizaynlarına göre düşünüyorum. O yüzden oyum Audi Q5 e gider. Kuga ile Antaranın tasarımları bana göre çok çirkin. X3 ile Tiguan'ın tasarımları ise fena değil ama yeterince çekici değil.

Geri