Opel Astra Hantal !

astra h 1.3 cdti verdigi ekonomiyle ve verdigi serilikle kiyaslarsak cok guzel bi arac... sert polomiklerede girmeye gerek yok abiler...

kim demiş hantal diye normal 1.4 1.5 1.6 araçlarla kıyasladığımızda benzinli yada diesel aşağı kalır yanı yok valla gidip 2.0 ve üstü spor bir otomobille kıyaslarsanız durum değişir zaten bu aracın dengide olmaz sonuçta ekonomi arabası hız değil :D

ben fanatik opelciyim ama gerçekleri konuşalım
110luk tdcilere pek bulaşmayın bence.. cdti ların kalkmakta zorlandığı yokuşları neredeyse gaz vermeden sadece debriyajla kalkıyor.. 1-2 ye atarken tekerler patinaja düşüyor..
devri tutturuzsanız 3 e atarken bile ince bi lastik sesi duyabilirsiniz

1 aydır sürekli astra 1.3 kullanıyorum memnunum yakıtı gayet iyi vergisi süper yol tutuşundan çok memnunum gidişi 5 ileri olduğu için gerçekten 1. ve 2. vites h kasalara göre çok farklıymış kuzenim 1 senedir kullanıyor binince farkı görmemek mümkün değil... 200 gördüm düz yolda ve 2. vites 10 km hızla tekleme yapmadan yolunuza devam edebiliyorsunuz astra h kasalarda biraz sıkıntı oluyor..
gelelim focus a 90 hp lik olanı yakın arkadaşımda var abartılacak hiç birşey yok bence 109 hp olanları illaki fark eder seri araç istiyorsanız accent 1.5 e biniceksin bende pek hoşlanmıyorum yanımdan gelip geçmelerine yol istemelerine ama bu böyle olmak zorunda :D accent le 80 le girebildiğin viraja astra j ile rahat rahat 120 ile girerim.. 185 lastik var :D motor lastiği gibi :D
kimse malım kötü demez bende çok araç değiştirdim bundan önce de benzinli passat a biniyodum ama konu tasarruf konfor güven olunca astra iyi bi tercih ;)

yaw hyundaı accent muhabbetı nedır cok mu hızlı ? bulasmayalımmı fatıh :)

kanka yok getz ve accent lere bulaşma bmw ile zorlarsında opelle yaklaşma :D
bide bizim l200 den uzak dur yolda tutamıyorum o aracı :D

bmw ıle gıdıyorumda o namussuzada lastık almam lazım cok yan verıyo :) aynen l200 lerde fena yaw bundan sonra kafa tutmuyum o zamn getzdende korkar olduk arkdas artık yaa

ben takılmam fatıh arbaayı bılıyorsun yolda takılan takılana duruma gore hareketı verıyorum getzler hızlıdır belkıde onlarıda tıpten onemsemıyorum zten :)

Aynı şeyi ben de sormuştum, herkes hantal diyip duruyor dizel astralara, 1.3 turbo bence üretilen en iyi makinalardan biri, demekki millet kullanmayı bilmediği için atıp tutuyor. rahat rahat 220ye çıkıyor, 0-100 km hızlanması da 11-12 saniyeden fazla değil kesinlikle. bu aracı kullanmasını bilmeyene vermesinler o halde
çok kızdım :D

bu arada focus, clio, megane II dizellerini de kullandım ben arkadaşım.
astra 1. viteste zayıf, diğer araçlara oranla 2 ve 3. vitesler mükemmel!
ayrıca focusla otobanda 220-240 arası viraj dönersen sultanahmette 200 kişi cenazene katılır, astra yere yapışıyor. hepsini kullanmış biri olarak diyorum bunu, hantallıktan kastınız 7saniyede 100km, 15 saniyede 200km ye ulaşmak ise corvette alın..

bu arabayı kullanmayanların hepsi arabadan şikayetçi :D

Geri