Opel Astra Sedan'cıların SAYFASI

Benzinli mi dizel mi kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .
Yeni bir sedancı olarak geldim aranıza.ama daha ilk ay bagaj kilidinde arıza oldu.açmak istediğimde tak tak tak gibi sesler gelmeye başladı.başına böyle bir şey gelmiş olan var mı?üretim hatası olabilir mi?

Hoşgeldiniz önemli birşey değil 111.yıllarda oluyor bagaj mandalıyla ilgili birşey kendiniz bile ayarlayabilirsiniz ama yinede siz bulaşmayın servise gidin hemen hallederle:) çok basit birşey:)
Servise mandalla ilgili olduğunu anladığınızı söyleyin yaparlar yada kendileri anlarlar..Benim komşumun sedanada oldu bende sorun yokda..

Anlatımınıda yazayım Özgür adlı arkadaşımızın

konuyu daha önce açan kişi olarak yine ben cevaplayayım dedim ;) bagajı bir şekilde açtıktan sonra, kapağın altında ki beyaz mandalı döndürün ve kilidin boşluğunu alın. daha sonra gelelim bir daha bu şekilde açılmama sorununun sebebini tamamen ortadan kaldıracak işlemi yapmaya... bagaj kapağını tam kaldırdığınızda sağ ve sol alt kısımda iki tane lastik ayar pabucu göreceksiniz.(bunlar bir anlamda bagaj kapağına itme kuvveti uygulayarak bir nevi yay görevi görmekteler) bunları gevşeterek uzaktan kumanda ya da içeriden düğmeye bastığınızda bagaj kilidinin atan tırnağından kurtularak daha kuvvetli bir biçimde atması ile rahat rahat ve "her zaman" açıldığını göreceksiniz. geçmiş olsun, saygılar... :) (bu ufak sorun için opis te iki defa kilit motoru değişti ve en sonunda buradan kaynaklandığı keşfedildikten sonra bir daha hiç karşılaşmadım,bizzat deneyimle sabittir :) )

Bu yazıyıda bizde sorun olduktan sonra buldum zaten bundan olduğunu anlamıştım ama arkadaşım pimprikli servise götüreyim dedi izin vermedi bana:)

Son düzenleme:
Bende götürdüm servise yeni araba olunca merak ediyo insan :) ben ustasıyım doğru adama geldiniz filan dedi ama 3 gün sonra yine bu sorun oldu.sonra kapaktaki mandalı çevirdim düzeldi.ama geçici bir çözüm oldu.bir de o yayları gevşetmeyi deneyelim :D teşekkürler bilgi için.

Bende götürdüm servise yeni araba olunca merak ediyo insan :) ben ustasıyım doğru adama geldiniz filan dedi ama 3 gün sonra yine bu sorun oldu.sonra kapaktaki mandalı çevirdim düzeldi.ama geçici bir çözüm oldu.bir de o yayları gevşetmeyi deneyelim :D teşekkürler bilgi için.

Önemli değil:)

Tarık'ın dediği gibi olay lastik takozlarla ilgili.. Bunları her denemede yarımşar tur gevşetin. Bagajı kapatıp tekrar açın. Birkaç sefer denedikten sonra, normal bir kapatma hareketi ile kapanmadığını göreceksiniz bagajın. Bundan sonra gevşettiğinizi takozları azar azar sıkın. Ta ki kapak normal bir kapatmayla kapanana kadar. Ayar tamamdır. Bende de oldu forum sayesinde servissiz çözdüm.. Servise giderseniz kilit değiştirenler bile olmuş aman dikkat.

Bir de soğuk havalarda daha çok oluyordu bu. Yani Şimdi ayarlarsanız tam da zamanında müdahale etmiş olursunuz.

Yine de bu kumanda ile veya içeriden düğme ile elektromekanik olarak açılan bagaj kapağı olayını sevmedim sevemedim sevemeyeceğim.. Belki komik gelecek ama arabayı alırken bir navi ekletme şansımızın olmadığına bir de bu mekanizmaya takıldım. Ama diğer yönleri ağır bastı...

Son düzenleme:
Tarık'ın dediği gibi olay lastik takozlarla ilgili.. Bunları her denemede yarımşar tur gevşetin. Bagajı kapatıp tekrar açın. Birkaç sefer denedikten sonra, normal bir kapatma hareketi ile kapanmadığını göreceksiniz bagajın. Bundan sonra gevşettiğinizi takozları azar azar sıkın. Ta ki kapak normal bir kapatmayla kapanana kadar. Ayar tamamdır. Bende de oldu forum sayesinde servissiz çözdüm.. Servise giderseniz kilit değiştirenler bile olmuş aman dikkat.

Bir de soğuk havalarda daha çok oluyordu bu. Yani Şimdi ayarlarsanız tam da zamanında müdahale etmiş olursunuz.

Yine de bu kumanda ile veya içeriden düğme ile elektromekanik olarak açılan bagaj kapağı olayını sevmedim sevemedim sevemeyeceğim.. Belki komik gelecek ama arabayı alırken bir navi ekletme şansımızın olmadığına bir de bu mekanizmaya takıldım. Ama diğer yönleri ağır bastı...
. Bende navi istiyorum yaptiranlar oluyomus ama orjinalligin bozulmasindan bas agritan kucuk sorunlardan korkuyorum

Ben anahtarla açılma mekanizmasından memnunum memnun olmadığım yer anahtarı kilite soktuğumuzda sadece girdiği yeri kitlemesi tüm kapıları kitlemiyor navigasyonla bir dönemler epey araitırma yaptım yaptırmadan hevesim gitti:)

bagaj kilidi

Yeni bir sedancı olarak geldim aranıza.ama daha ilk ay bagaj kilidinde arıza oldu.açmak istediğimde tak tak tak gibi sesler gelmeye başladı.başına böyle bir şey gelmiş olan var mı?üretim hatası olabilir mi?

soğuk havalarda yapıyor o ses, bence önemli bir şey degil, havalar ısındığında yapmadığını göreceksin hiç boşuna uğraşma arkadaşım

soğuk havalarda yapıyor o ses, bence önemli bir şey degil, havalar ısındığında yapmadığını göreceksin hiç boşuna uğraşma arkadaşım
Uğraşacak birşey yok. operasyon süresi 1 dakika ve 0 TL .. Sonuç ise soğukta sıcakta sorunsuz kullanım ve arabanızı tekrar sevmek.. :)

Selam arkadaslar. Dizel arabalarda sehir icinde mesela 20-30 la giderken dusuk devirlerde turboyu acmadigindan daha fazla yakit tuketiyormus diye duydum . Bana mantiksiz geldi oyle birsey varmi gercekten ???

Geri