Opel Zafira Kulubu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan rifaz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bu zafira ne kadar çok yakıyomuş yaaa :D tabi duruşu koltukların yüksekliği bambaşka:rolleyes:
geçen ay 2006 model aldık lpg li,astra g ye göre fazla yakacağını biliyodumda valla bunun tüpümü mü küçük ne fulledikten sonra 250 km kadar gidince tek ışığa iniyo velet :)
yol bilgisayarında ort tüketimi 100 km de sabit düz yolda 7.0-7,3 lt olarak,normaldir diye umuyorum yoksa fazla mı yakıyo sizinkilere göre :hıh:

tesekkürler Senol cugum bendende herkese selam bayraminiz kutlu olsun arkadaslar.

Arkadaşlar kurban bayramınızı kutlar, esenlkler dilerım.
en güzel günler hepimizin olsun selam ve saygılarımla hoşça
kalın.

bu zafira ne kadar çok yakıyomuş yaaa :D tabi duruşu koltukların yüksekliği bambaşka:rolleyes:
geçen ay 2006 model aldık lpg li,astra g ye göre fazla yakacağını biliyodumda valla bunun tüpümü mü küçük ne fulledikten sonra 250 km kadar gidince tek ışığa iniyo velet :)
yol bilgisayarında ort tüketimi 100 km de sabit düz yolda 7.0-7,3 lt olarak,normaldir diye umuyorum yoksa fazla mı yakıyo sizinkilere göre :hıh:

Simit tüp arabanın altında olduğundan, lpg göstergesindeki ışıklar çabuk sönüyor.Kırmızı ışık yandığında 200 km kadar gider.O yüzden ışığa pek güvenmeyin. Benim depo yaklaşık 43 litre alıyor ve 450km civarı yapıyorum..

Bu da ufak bir hesapla ;

Ortalama yakıt tüketimi Ankara ş.içi : 9.6litre / 100km

Lpg pompa fiyatı OPET Ankara : 2.16 tl/litre

Kilometrede yaklaşık 20 kuruş ediyor.

Birlik beraberlik içinde sağlıklı , mutlu nice Bayramlar diliyorum.

Kurban bayramınız Mübarek olsun abilerim, kardeşlerim...

Sağol Kenan,
Evet aynen...Hep birlikte mutlu günlere kavuşacağımız nice güzel bayramlar diler, hepinizin bayramını kutlarım arkadaşlar.

herkesin bayrami kutlu olsun, mubarek olsun.. bu degerlerimiz ile birbirimize daha yaklasacagiz ve hainlere karsi dimdik duracagiz insallah..

Simit tüp arabanın altında olduğundan, lpg göstergesindeki ışıklar çabuk sönüyor.Kırmızı ışık yandığında 200 km kadar gider.O yüzden ışığa pek güvenmeyin. Benim depo yaklaşık 43 litre alıyor ve 450km civarı yapıyorum..

Bu da ufak bir hesapla ;

Ortalama yakıt tüketimi Ankara ş.içi : 9.6litre / 100km

Lpg pompa fiyatı OPET Ankara : 2.16 tl/litre

Kilometrede yaklaşık 20 kuruş ediyor.

o kısmı anlamadım :rolleyes: yani demek istediğiniz simit depolardaki ışık göstergeleri tanklara göre daha dengesiz mi:)
bizde de bi simit vardı astra g de,ne kadar aldıysam o kadar ışık yanıyodu tam ayarındaydı namussuz:D
g kasa arabamda da bu arabada da atiker tank var,bu kadar mı farkeder acep:cool:

merhaba arkadaşlar bu siteye kendimi üye edene kadar canım cıktı :)
öncelikle herkesin bayramını kutlarım.opel zafira 2004 1.6 comfort almaya düşünüyorum aşık oldum araca. burda baya eski arkadaşlarımız var vede baya bilgi sahibi arkadaşlarımız. sormak isdedim konuyu ele almışsınız ama baya zaman geçmiş aradan o zaman arası sanırım daha sağlam bilgi edinmişsiniz. ben aracı sevdim ama çevremdekiler elinde kalır parçası bulunmaz vs. sözlerle beni soğutmaya çalışıyorlar ki benide tere tüte kaldım ve bilgi edinme yolarına düştüm. lpg taktırmayı düşünüyorum en iyi hangi marka uyum sağlıyor bildiniz gibi engebelidir karedeniz rampalarda kalkış ve gidişlerde zorlanırmı araç ve pişman olurmuyum aracı almakla.aracın eksi yönleri nelerdir artılarını biliyorum :) ben aşık oldum resmen aklımda hep zafira var :) herkes volkswagen caddy al diyor ama onuda araşdırdım baskı balata sorunları varmış .dedim gibi aklımdan cıkmıyor zafira otoexper bayide bekliyor beni ama yakıtı ekonomik olsun diye lpg taktırmam şart çok km yapıyorum .şimdiden teşekürler arkadaşlar umarım bana yardımcı olursunuz.

Geri