otomatik vites hakkında

bpoyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar otomatik vites asta cd alacağım da. araç 130000km de acaba otomatik vite olması sorun olur muu.. hani baskı balatalı araçlar 80-90binde değişmek istiyor ya... otomatik viteslerde bu durum nasıl oluyor..bir de opellerin otomatik şanzuman performansı nasıiil sorunsuz çalışıyor mu
bu konuda bilgi paylaşırsanız sevinirimm

planner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuyu ben de merak ediyorum. 2. elde eşim için düşünebiliriz. Bunlar easytronic değil galiba, bildiğimiz klasik şanzıman.

emrekaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuyu ben de merak ediyorum. 2. elde eşim için düşünebiliriz. Bunlar easytronic değil galiba, bildiğimiz klasik şanzıman.

arkadaşlar ben de sizler gibi otomatik vitese çok şüpheci bakarak üç ay önce 2000 model astra cd otomatik aldım. arabada şanzıman yönünden kesinlikle bir sıkıntı yok. çok rahat çok keyifli bi araba. daha önce manuel astram vardı ama gerçekten otomatik vites tadından yenmiyor.

ancak çalıştığım kurum tarafından uzun süreliğine yurt dışına gönderilmemden dolayı arabayı satlığa çıkarma ihtimalim var. anlayacğınız arabanın tadını çıkaramadan satacağım.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar koskoca 30 sayfalık otomatik sevenler derneği var. orada belki aralarda ama teknik konulardan bazı ufak arızalara, çözümlerden, tahrikci manuelci kardeşlerimize kadar herşey var.
benim uzun bir yazım var kaçıncı sayfa bilmiyom ama ortalarda. o yazıdan otomatiği herşeyiyle anlatıyorum. nedir ne değildir, söylenenler nerden gelir.
şimdi vaktim yok ama akşama yazımı buraya yapıştırıp sizede bilgi amaçlı bişiler yazarım.

ama akşama kadar bilmeniz gereken şu. 35 senedir hiç arıza vermemiş otomatikde gördüm, 10bin kmde açılanıda. herşey kullanımla ilgili.
şanzımanın nasıl olduğu açılıp anlaşılır ama size tavsiyem sahibinin tipine bakıp anlayabilirsiniz.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=39648

şimdi buldum yazım 5.sayfadan başlıyor. ilerlerde daha olucak yazılarım.

Adanalı Koray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben de sizler gibi otomatik vitese çok şüpheci bakarak üç ay önce 2000 model astra cd otomatik aldım. arabada şanzıman yönünden kesinlikle bir sıkıntı yok. çok rahat çok keyifli bi araba. daha önce manuel astram vardı ama gerçekten otomatik vites tadından yenmiyor.

ancak çalıştığım kurum tarafından uzun süreliğine yurt dışına gönderilmemden dolayı arabayı satlığa çıkarma ihtimalim var. anlayacğınız arabanın tadını çıkaramadan satacağım.

emrecim bende almanyaya gidicem gibi bende astra f var 95 otomatik satıcam.evdekiler bi araba istiyolar.satarsan bi haberleşelim.0532 624 56 96 koray

bpoyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polat kardeş yazını okudummm.. bilmediğimiz çok şey varmışş..
ben geçenlerde 2000 model astra cd ye baktım otomatik vites 130000 km de
araba bana hantal gibi geldii kalkışı falan ağırdı bi de yokuşta 100 ü geçmedi araba .. otomatik şanzımanında sorun mu var die aklıma geldii.. onun içi şimdi soruyorumm bu sıkıntı olurmuu nden böyle yavaş die..

bide emre kardeşş aracı kaça aldınn senn benim baktığım arabaya 17 diyorlar sıralı lpgli 130000 km de astracd

Adanalı Koray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polat kardeş yazını okudummm.. bilmediğimiz çok şey varmışş..
ben geçenlerde 2000 model astra cd ye baktım otomatik vites 130000 km de
araba bana hantal gibi geldii kalkışı falan ağırdı bi de yokuşta 100 ü geçmedi araba .. otomatik şanzımanında sorun mu var die aklıma geldii.. onun içi şimdi soruyorumm bu sıkıntı olurmuu nden böyle yavaş die..

bide emre kardeşş aracı kaça aldınn senn benim baktığım arabaya 17 diyorlar sıralı lpgli 130000 km de astracd

bendede otomatik var ama o senin dediğin gibi hantal değil.ama versiyon olarak değişik olabilir.chevypolat bilir bu işi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar otomatik vites asta cd alacağım da. araç 130000km de acaba otomatik vite olması sorun olur muu.. hani baskı balatalı araçlar 80-90binde değişmek istiyor ya... otomatik viteslerde bu durum nasıl oluyor..bir de opellerin otomatik şanzuman performansı nasıiil sorunsuz çalışıyor mu
bu konuda bilgi paylaşırsanız sevinirimm

otomatik araclarda 95 binde otomatik sanziman yagi degistirilir,
opellerin otomatikleri iyidir problemsizdir...en iyileri diyebilirim...
performansa gelince iyi kacar hele sport veya roketlemede

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
semia nın söylediği gibi, opelde otomatik işi diğerlerine göre bayağı iyi (amerikan geni var mubarekde) kaçışıda iyidir ama o araçda bence bi problem var gibi. tabi devir takılması olmadıysa. çünki şanzımanlar mekanik düşünürler senin yokuşunu felan bilmez. aynı arabayı bide sport (S) düğmesi ile tam gaz dene bakalım ne yapıcak.

devir takılmasıda şudur. araba rampa çıktığını bilmez ve düzmüş gibi düşünür. vites yükseltmesi için gereken devir ile vites düşürmesi gereken devir arasında yokuş çıkarsan, rampanın etkisiyle takılmış gibi tırmanır araç.
bu bir arıza yada hata değildir. olmaması için gaza tam basmak gerekir.

yazımı okuduğunuza göre şöyle toparlayım.

otomatikde yapılmaması gerekenler.
araç durmadan vitese takmak yada parka (P) takmak (öne gireken R ye, geri giderken D ye)
yüksek devirde iken vitese takmak (P yada D)
D 3 2 1 arasında yerli yersiz vites değiştirmek. (vitesle oynayacaksan manuel al, adı üstünde otomatik sevmez öle zırt pırt ellenmeyi)