otomatik vites hakkında

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polat kardeş yazını okudummm.. bilmediğimiz çok şey varmışş..
ben geçenlerde 2000 model astra cd ye baktım otomatik vites 130000 km de
araba bana hantal gibi geldii kalkışı falan ağırdı bi de yokuşta 100 ü geçmedi araba .. otomatik şanzımanında sorun mu var die aklıma geldii.. onun içi şimdi soruyorumm bu sıkıntı olurmuu nden böyle yavaş die..

bide emre kardeşş aracı kaça aldınn senn benim baktığım arabaya 17 diyorlar sıralı lpgli 130000 km de astracd

ah ibrahim, kayseridesin ve otomatikden korkuyorsun. ben burdan kayseriye amerikan götürüyorum otomatiği yapılsın diye, veli ustanın yakınında olupda korkulurmu.
Mercedes bayi bayraktarların yanında sanayi varya onun en köşesinde çıraklığın yanında veli usta var amerikancı. o varken hiç bişeyden korkma. ama eli ağırdır başında durup yaptır yoksa aylarca beklersin.
selamımı söylemeyi unutma, çok severim veli ustayı. çok iyi ustadır.

emrekaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polat kardeş yazını okudummm.. bilmediğimiz çok şey varmışş..
ben geçenlerde 2000 model astra cd ye baktım otomatik vites 130000 km de
araba bana hantal gibi geldii kalkışı falan ağırdı bi de yokuşta 100 ü geçmedi araba .. otomatik şanzımanında sorun mu var die aklıma geldii.. onun içi şimdi soruyorumm bu sıkıntı olurmuu nden böyle yavaş die..

bide emre kardeşş aracı kaça aldınn senn benim baktığım arabaya 17 diyorlar sıralı lpgli 130000 km de astracd

benim araç aldığımda 48,000 de idi. bi arkadaşımızın ablasının idi. araba kapalı garajda yatmış sadce hafta sonları kullanılmış. ben 16,250 ye aldım. ama triger, lpg, ateşleme bobini, egzos falan değişti. baya masraf ettim binerim diye.

Adanalı Koray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araç aldığımda 48,000 de idi. bi arkadaşımızın ablasının idi. araba kapalı garajda yatmış sadce hafta sonları kullanılmış. ben 16,250 ye aldım. ama triger, lpg, ateşleme bobini, egzos falan değişti. baya masraf ettim binerim diye.

satarsankaç tl istersin

OMEGAMV6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Canavar gibi her türlü kullanim şartina aninda uyum gösterir.bir kaç tavsiye . Durmadan parka alma. N pozisyonuna araç hareket halindeyken alma. Tam durmadan R ye alma.yağini mümkünse 60-70 binde değiştir. 1 tek kötü yani sol bacağin ve sağ kolun kireçlenme yapar :)

arslanamca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla hocam bende 96 cd vardı otomatik çok memnun kalmıştım .ama manuelci arkadaşlar beni korkuttu ve bir sene sonra arabayı korkudan satmak zorunda kaldım. şimdi 99 cd manuel var ama bunu satarsam kesinlikle bi otomatik alacam. hem daha seri , rahat . konforlu geriye kaçırma korkusu felanda yok.. hatta ben bi keresinde ılgazdaki kırkpınar yaylasından aşağı iniyodum aracı boşa attım aslında yapmam ama attım işte . sonra boşa attığımı unuttum ve bi kere daha boşa attım.. aklıma gelince bakamadımda .. sonra bi baktımki araba r de gidiyo hemen d ye aldım. hiç bişiy olmadı. belki gaza basmadığım için al abicim bende satıyım bunu alcam hemen.

bpoyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşalr süper fikirler veriyorsunuz hepinize tesekkür ederim

polat kardeş , veli ustayıı buluccam selamını söylerim .. aracı ona bbi göstereyimm.dediğin gibi sorun var sanırım otomatiğinde çünkü hakkaten yavaşş.

Adanalı Koray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla opelin otomatiği iyidir.ama arıza yapınca çok kişiye elletmeyin yalama oluyor....haa bu arada manuel bi astra arıyorum ama keyfe keder aklınızda olsun yazın bana.2000 üstü.POLATCIM HAYIRLI İŞLER

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşalr süper fikirler veriyorsunuz hepinize tesekkür ederim

polat kardeş , veli ustayıı buluccam selamını söylerim .. aracı ona bbi göstereyimm.dediğin gibi sorun var sanırım otomatiğinde çünkü hakkaten yavaşş.

otomatik sanzimanin yagini degistir,filitresini degistir,sorun biter sanirim km. bakarsan hic degistirilmemis olabilr..;)

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
2000 Model Astra CD Sedan Otomatik arabam var. 2 yıldan beri kalkışta beni geçen olmadı. Dediğiniz yokuşta yavaş kalma sorunu yokuştan kalkış yapıp devri de yükseltmeden sürdüyseniz gerçekleşebilir. O arabanın şanzımanın kontrole ihtiyacı var. Ayrıca bilinenin aksine otomatik vites masrafsızdır. 60 bin km'de bir 60 tl masrafı vardır. Hantal değil çok seridir. Kick-down denilen olay var. Kısa mesafeli hızlanma ihtiyaçlarınızda kick-down yaparsanız turbolu araçlar gibi sizi koltuğa yapıştırır. Sport sürüş tuşu beygirine beygir katar. İlk hareket yardımcısı kar bu demeden rahat kalkış yapmanızı sağlar. Bunun yanıda araba kendisi kalkış yapar. 321 motor fren vitesleriyle yokuş çıkmak ve inmek bir keyif haline gelir. Daha anlatacak neler var neler...

salihk263

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben de sizler gibi otomatik vitese çok şüpheci bakarak 15 ay önce 2000 model astra cd otomatik aldım. arabada şanzıman yönünden kesinlikle bir sıkıntı yok. çok rahat çok keyifli bi araba. daha önce manuel CORSAM vardı ama gerçekten otomatik vites tadından yenmiyor. BUNDAN SONRA DA MANUAL ALACAĞIMI HİÇ SANMIYORUM, HERKES BİRŞEY DİYOR YOK EFENDİM ÇOK YAKAR, YOK EFNEDİM ALIŞAMAZSIN, YOK ŞANZUMAN ARIZA VERİR, BUNLARIN HEPSİNİ KULAK ARKASI YAPTIM VE İYİKİ DE YAPMIŞIM KEYFLİ HARİKA BİR ARABA, ŞİDDEKTLE TAVSİYE EDERİM,

TEK SORUNUM İKİ AY ÖNCE AİRBEG LAMBASI YANDI, OZEL SERVİSE GİTTİM SİLDİ BİR MÜÜDEK SÖNDÜ ŞİMDİ TEKRAR YANIYOR, ANKARADAN BİR TAMİRCİYE GİTTİM 100 YTL İSTEDİ BENDE KALSIN DEDİM, SİLİYORLAR BİR İKİ AY SONRA YİNE YANIYOR SANIRIM KABLOLAR OKSİTLENMİŞ AİRBEĞİN BİRİNİ GÖRÜMÜYOR ONDAN YARIYOR,,,,
ZAMANIM OLURSA BİR ARA BEN BAKMAYI DÜŞYÜN ÇOK MERAKLI BİRİYİM HER TÜRLÜ ARIZA OKUMA CİHAZI OLDIM... GELİŞME OLRUSA YAZARIZM