Otomobilimize ne kadar önem veriyoruz

sizce aracımızı nereye götürmek en doğrusu

• yetkili servis

Oy: 52 36.6%
  • özel servis

Oy: 39 27.5%
  • tanıdık bir usta

Oy: 51 35.9%

• Kullanılan toplam oy
    142
aracı alırken yetkili servistekiler 1yıl sonra yada 10.000 km yi doldurunca bakıma gel dediler...araç 5.000 km de, 1 yılını doldurdu sayılır...

ne yapayım???

Bende yetkili servisten yanayım bana göre sebepleri şunlar

1 _ yetkili servis yaptığı işlerde ve değiştiği parçalarda garanti verir
özel servis bize bu garantiyi versede sadece lafta kalır

2 _ özel serviste asla orjinal parça bulunmaz nedenine gelince; bu çok uzun hikaye

3_ yetkili servisler artık 3 yaş ve üzeri araçlara yedek parça ve işçilikte %25 indirim uyguluyorlar malum özel servise kaçmasınlar diye

Bende yetkili servisten yanayım bana göre sebepleri şunlar

1 _ yetkili servis yaptığı işlerde ve değiştiği parçalarda garanti verir
özel servis bize bu garantiyi versede sadece lafta kalır

2 _ özel serviste asla orjinal parça bulunmaz nedenine gelince; bu çok uzun hikaye

3_ yetkili servisler artık 3 yaş ve üzeri araçlara yedek parça ve işçilikte %25 indirim uyguluyorlar malum özel servise kaçmasınlar diye

Kesinlikle haklısın:alkis: Bir defasında kullanılmış orjinal ve yan sanayi parçaları görmüştüm. yan sanayi olan eciş bücüş olmuş, orjinal olan sadece kararmış. Bu yüzden 3-5 lira fazla veriyorum rahat ediyorum.

daha önceki arabamı hep tanıdık ustaya götürürdüm,çünki reno servisi çok masraf çıkarıyordu tanıdığa göre :D ama arabayı değiştirince artık servise gidiyorum,opelin servisi gerçekten çok temiz ve elemanları çok nazik güzel ilgileniyorlar ve önce neler yapılması gerektiğini anlatıp kaça mal olacağını söyledikten sonra kendim ok leyince işe başlıyorlar...:)

özel servis tabiki hem işi biliyorlar hemde daha makul fiyatları var.

Tartışmasız yetkili servis derim. Her ne kadar işçilik pahalı gibi görülse de uzun vadede karlı çıkıyorum. Yetkili serviste takılan parça iki yıl garantili. Piyasada takılan parçanın garantisi ne. İzmir'de özel serviste 120 YTL ye aldığım parçanın ( fan rezistansı ) aynısının Ankara'da 20-30 YTL olduğunu, yine İzmir'de 380 YTL denilen parçanın ( arka kapı merkezi kilit motoru) Ankara'da yetkili servis fiyatının 190 YTL olduğunu öğresirseniz ne yaparsınız. Ankara'da tanıdık bir özel servisten 45 YTL'ye aldığım torsiyon burcu 10 ay sonra su koydu. Parça 1 yıl garantili olduğu halde eskimiş diye yenisi ile değiştirilmedi. Fatura vermedikleri için, tarihi ispat edemediğimden sesimi fazla çıkaramadım. Halbuki ben yaptırdığım işleri kendim not alıyorum. Münakaşa sonucu aracımı oradan aldım doğruca yetkili servise gittim. Pahalı denen yetkili serviste orijinal parça 40 YTL. hem de 11 ay sonra. Takılan parça 2 yıl garantili. Elimde de kapı gibi faturası var. Hangi tamirci fatura veriyor, kaç özel servis fatura veriyor. Yetkili servislerde pahalı olan parça değil, işçiliktir. O da normal. Kalite=Konfor=Güvenlik=Para

Özel servise gidiyorum.Ustam süper.Sorunu arabnın kokusundan buluyor resmen.Niye yetkili servise fazla para vereyim.

:kop: tanıdık özel servis :) :D :D

bencede en iyisi YETKİLİ SERVİS garantisi yanında hizmette sınır yok gibi.
bizim başımızdan söle bi olay geçti yazın arabanın mazot geri dönüşüm borularının orjınalleri eskimiş(yetkili serviste ögrendik) bizde tanıdık özel servise götürdük yaptık dediler ama araba bayır aşyagıya bırakmayınca calısmıyordu allah göstermesin yok bunun pompası bozulmus yok bunun büşürü yanmış falan filan bizden bir milyara yakın para kaptılar daha bosa giden mazotta dahil deyil yine araba çalışmayınca bizde yol yardımını aradık arabayı yukledik dogru samsundaki yetkili serviste hemen halledildi 70 milyonla biz servisten cok memnun kaldık hem araba yapılırken yanında durduk arabayla cok güzel ilgilendiler yani her ne olursa olsun YETKİLİ SERVİS .

Geri