Rakı'nın Tarihi...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Nida
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
şimdi çok ayıp ettin saygısızlık derim buna içki kötülüklerin anasıdır dedik suç oldu herhalde kötülükler karşısında susan dilsiz şeytandır silinecek konu varsa rakı konusu olmalı idi istiyen zemzem istiyen rakı içsin diyordun demokrasi diyordun sevsinler böyle demokrasiyi sizin demokratlığınız bu kadarmış

bu kalın yazıyla ilgili yeri bana açıklar mısınız Yakup Bey? Anlamadımda .. Daha doğrusu burdan anladığım eğer bu başlığa izin verirsek veya içkiyi kötülemezsek ŞEYTAN olarak mı nitelendirileceğiz...

heheh yok be abi.

ona bakarsan, 200-250 yapan arabaları da aynı kefeye koyabiliriz bununla. efendi gibi gidersen / içersen hiç bi sorun yaşamazsın ki.

Seçkin Bey 200-250 yapan herkes katil olabilir. Ama her içki içen katil olsaydı dünya nüfusu bugün bu sayıda asla olamazdı...

Bu arada içki içen biri değilim. Ama içki içmek 18 yaş üstü herkese ülkemizde serbest. 200-250 hız sınırı kimseye yasal değil. yaş kaç olursa olsun... Bu tarz benzetmeler bence komiktir. Sırf yorum yazmak, ortam germek için bu tarz konu dışı benzetmeler yapmayalım. Ama amacınız huzursuzluk yaratmaksa emin olunki izin vermeyeceğim.....

İçki kötülüklerin anası ise cehalet de babasıdır.Esas korkulması gereken bu ikisinden olacak çocuktur.;)

bu başlığa bu kadar tepki gösterilmesini anlayabilmiş değilim...

içen içer içmeyen içmez içmeyenler de bu başlığı açıp okumaz, yorum yazmaz... böyle tavırların kimseye faydası yok. Karşıysanız, başlığı açıp okumazsınız olur biter...

burada kimsenin kimseden ders alacak hali yok. herkes akıl fikir sahibi, kim ne yapacağına kendisi karar verir, burada birisi rakıdan bahsetti diye herkes gidip rakı içip sarhoş olacak dağıtacak değil...

bu kadar abratmanın da, insanlara hakaret derecesinde sözler sarfetmenin de gereği yok

içen içer içmeyen içmez içmeyenler de bu başlığı açıp okumaz, yorum yazmaz... böyle tavırların kimseye faydası yok. Karşıysanız, başlığı açıp okumazsınız olur biter...
katılıyorum..içmeyene saygı duyulduğu gibi içenede duyulmalı;)

rakı Mezeleri
Cevizli Patlıcan Salatası, Çoban Salatası, Fasulye Piyazı, Yoğurtlu Semizotu Salatası,Yoğurtlu Patlıcan Salatası, Karışık Turşu, Zeytinyağlı Lahana Sarması, , Bakla Fava, İçli PatatesKöftesi, Patlıcan musakka, Hamsili Pilav, Uskumru Dolması, Asma Yaprağında Sardalya, Yeşil Zeytinli Çörek,
Hibeş, Tarator, Şaka Şuka , Haydari, Mamzama, Arnavut Ciğeri, Humus, Karnıbahar Pane, Fırında Sarmısaklı, Domates, Ispanak Püresi, Zeytinyağlı Havuç Ezmesi, Ton Balıklı Domates Dolması, Fırında Rokfor Peyniri, Patates Köftesi, Ançuezli Kanapeler, Acı Biberli Avokado, Domates Suflesi, Domatesli Enginar, Deniz ürünlü Kanepeler, Dil, Sebze Jölesi, Yumurtalı Patates, Fırında Domates, Ançuezli Tereyağ,
[/quote]

mezelere bak yaw rakının en güzel tarafı sofrası canım çekti şimdi .. ahh nida ahh..

İçki kötülüklerin anası ise cehalet de babasıdır.Esas korkulması gereken bu ikisinden olacak çocuktur.;)

allah allah usta dün geceden bu yana rüyanda ak sakallı bir dede akşamki gençlerin gönlünü al mı dedi ne güzel bir mesaj yazmışsın bravooo :D :D :D

bu kalın yazıyla ilgili yeri bana açıklar mısınız Yakup Bey? Anlamadımda .. Daha doğrusu burdan anladığım eğer bu başlığa izin verirsek veya içkiyi kötülemezsek ŞEYTAN olarak mı nitelendirileceğiz...
Benim sözüm değildir peygamber efendimizin sözüdür haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır az buçuk dinle ilgisi olan birine sorarsanız size daha detaylı bilgi verebilir

Benim sözüm değildir peygamber efendimizin sözüdür haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır az buçuk dinle ilgisi olan birine sorarsanız size daha detaylı bilgi verebilir

az buçuk dinle ilgisi olan birisine sorarsanız açıklar demişsiniz. Ben size sormuştum ama cevap alamadım. Bu söz Peygamber efendimizden alıntı olabilir ama burda bize söylenmiş olarak algılanıyor. Bu şekilde de değerlendirilecektir. Yoksa alıntı yapmanızda ki amaç farklımıydı?

Geri