Şok yakıt tüketimi astra...

okanttnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım 131 km yi 111 dakkada almışsın. bu degerler normal yani. nerdeyse iki saat surmuş 131 km gıtmen. buda saatte 70 km den dusuk bır hıza tekabul edıyor.

43. km de 37 dakka olmuş zaten. tabıkı cok az yakmış tebrık ederım...

Öncelikle durumu şöyle izah edeyim.

Kınıklı/denizliden evimden çıktım ve şehirdışına çıkana kadar ışıklara takıldım.
Ayrıca Denizli-nazilli-aydın yolunda nereden baksan 8-9tane kırmızı ışık var.Belkide daha fazla...:)

Zaten fotografıda kırmızı ısıktayken çektim.:)

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu şekilde kullanarak benzin ve mazottan ettiğimiz tasarrufu, carbon clean vb. kurum temizleme aktiviteleri ile harcamaya dönüştürerek durumu eşitleyebiliriz. :)

okanttnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu şekilde kullanarak benzin ve mazottan ettiğimiz tasarrufu, carbon clean vb. kurum temizleme aktiviteleri ile harcamaya dönüştürerek durumu eşitleyebiliriz. :)

yok ben şöyle yapacağım , kuzenden 1 depo kazandık zaten... 75ytl carbon clean yaptıracağım. 80ytl mazot alacak.

Zaten bodruma gidiş geliş 30 kağıt tasarruf ettim onuda hemen balık yiyerek , araba içeceğine biz yiyelim içelim dedim.:D

Hemde sizlere böyle güzel bir paylaşım yaparak tanışma fırsatı buldum.:good:

semre06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Walla benim araba 2.0 motor vectra (X20XEV) şehir içinde 100km/9.4 litre yakıyor..Son zamlardan sonra...

mysterious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok ben şöyle yapacağım , kuzenden 1 depo kazandık zaten... 75ytl carbon clean yaptıracağım. 80ytl mazot alacak.

Zaten bodruma gidiş geliş 30 kağıt tasarruf ettim onuda hemen balık yiyerek , araba içeceğine biz yiyelim içelim dedim.:D

Hemde sizlere böyle güzel bir paylaşım yaparak tanışma fırsatı buldum.:good:

Benim merak ettiğim araçta hangi motor yağını kullanıyorsunuz (10W 40 vs) birde ne sıklıkla carbon clean yaptırıyorsun?

Güzel çalışma olmuş, tebrik ederim.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
En son 80 liralık benzinle 336.5 km yapabildim, şehir içi ağırlıklı. 0,2377 ye takbul ediyor. Zamdan önceki durumda 0,231 gibi bir rakamdı.

okanttnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim merak ettiğim araçta hangi motor yağını kullanıyorsunuz (10W 40 vs) birde ne sıklıkla carbon clean yaptırıyorsun?

Güzel çalışma olmuş, tebrik ederim.

Yetkili servisin koyduğu yağ kullanıyorum ama ismini bilmiyorum.:(

ama aracımın tüm bakımlarını 15bin km'de bir yetkili serviste yaptırdım ve nispeten aracıma iyi bakmaya çalışıyorum ama denizlide okudugumdan okulumla evim arası 2 km motor ısınmadan okula varmış oluyorum. 2km içinde 3 defa kontak çeviriyorum.:)

Gazete alırken , kız arkadaşımı beklerken ve evimden çıkarken...

Buda aracı tamamen yıpratıyor ama yapabilecek birşey yok.:mad:

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya şimdi arabayı inip ortalama tüketimi çekecem ama gerçekten şok olacaksınız ve bunula birlikte arabanıza olan sevginiz en az 10 kat daha artacak. :D

+LND diyim bende:)

gecen hafta ortalamam 17 litreydide:D

mysterious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili servisin koyduğu yağ kullanıyorum ama ismini bilmiyorum.:(

Bildiğim kadarıyla 5w30 GM koyuyorlar, bende bu tüketim değerlerine yakın değerler alıyordum ama en son özel serviste 10w40 koydular ve yakıt tüketimi arttı ve bildiğim kadarıyla bütün özel servisler 10w40 koyuyor, şikayetlerin sebebi bu olabilir. Bence 5w ya da 0w kullanılmalı...

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim motor belli 2000 cc 136 hp ve katalizatör iptali var ayağımı gazdan hiç sakınmıyorum şuan ortalama tüketim tamamı şehir içi 12,4 lt. LPG ile :) 170x12,4=210,8 YKR/kilometre.

şehir dışını hesaplamadım.

NOT: yazıyı değiştirdim çünkü son zamanlarda biraz çok basmışım ort.tüketim artmış en son baktığımda 11,5 lt. idi şimdi 12,4 lt. yazıyor :)

Son düzenleme: