Vectra B ateşleme sorunu

recepbahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar, 98 model 2.0 Vectra CD aracım var. bu sabah marşa basınca araç bi düzensiz çalıştı. gaza basınca gazı yemedi, sürekli titremeler, boğulmalar flan. hemen bi servise gittim. buji kablolarının birinde sorun varmış, 4ünü birden değiştirdim. daha sanayiden çıkarken aynı sorunu yine yaptı. tekrar aynı servise gittim, bobinin arızalı dedi.

sorum şu: ben pazartesi günü gidip bu bobini değiştiricem tamamda buseferde başka biryerde olabilirmi sorun. bu servis niye bana taksit taksit hata çıkarttı. ve bobin fiyatları hakkında bilginiz varmı. çünkü servis bana yan sanayi 120 TL dedi.

orjinal delphi markasi 220 lira. bence delphi marka alın. bobin sorunlu olabilir. ama tech2de bobinlere test yapabilir.

servise gidin ama hemen parayi verip degistirmeyin. onlara su teklifi sunun. bobini degistirip test sürüşüne çıkacam diin. kabul etmezse bile zorlayın. sonra boşuna degistirmiş olmayin..

ama ben şahsen boyle taksit taksit iş yapan servisleri sevmiyorum ve pek güvenmiyorum.. usta boyle olunmuyor yani..

orjinal delphi markasi 220 lira. bence delphi marka alın. bobin sorunlu olabilir. ama tech2de bobinlere test yapabilir.

servise gidin ama hemen parayi verip degistirmeyin. onlara su teklifi sunun. bobini degistirip test sürüşüne çıkacam diin. kabul etmezse bile zorlayın. sonra boşuna degistirmiş olmayin..

ama ben şahsen boyle taksit taksit iş yapan servisleri sevmiyorum ve pek güvenmiyorum.. usta boyle olunmuyor yani..

tamamen katılıyorum.

Afedersiniz arkadaşlar ama eşşek gibi biliyorlar arabanın sorununu ama ne derlerse inandığımız için sağlam parçayı değiştirtiyolar. Bu arkadaşımızın sorununu iyi niyetli olsalar sağlam olarak bildikleri başka bir arabadan buji kablosu takıp tecrübe ederek çözebilirlerdi yanlış mıyım? Maksat parçayı satmak. Başka bir şey değil kanımca.

valla dogru diyosun.. amaç hizmet degil artık. amaç cepteki parayı almak..
hizmet sektörü diye birşey kalmadı artık..

yorumlar için teşekkür ediyorum. aslında bugün sanayide bi parçacı buldum. bobine 70TL dedi. almadan önce takıp test sürüşü yaptırabilirmiyim bilmiyorum. yetkili servis değil sonuçta ama tüm sanayiye parça satıyomuş gibi duruyodu:) bu arada buji kablolarına "işçilik hariç" 90TL verdim serviste(orjinal parça almadım). dediğiniz gibi burdaki servisim benden çok kendini düşünüyor. eminim bobinide gidip ondan alsam üstüne bide bujileri değiştirticek bana:)

sonucu bekliyoruz hocam..
yalniz bu tarz parçalarda orjinal kullanmanızı tavsiye ederim.
bunlar ana parçalar. riske gelmez..

pazartesi sonucu yazarım. aslında arabada kullandığım ilk orjinal olmayan parça bu kablolar oldu. ama öğrenci olduğum şehirde bide üstüne param bitmişken sorun çıkardı:) duruma göre evime gidince tekrar değiştiricem bu parçaları.

merhabalar, 98 model 2.0 Vectra CD aracım var. bu sabah marşa basınca araç bi düzensiz çalıştı. gaza basınca gazı yemedi, sürekli titremeler, boğulmalar flan. hemen bi servise gittim. buji kablolarının birinde sorun varmış, 4ünü birden değiştirdim. daha sanayiden çıkarken aynı sorunu yine yaptı. tekrar aynı servise gittim, bobinin arızalı dedi.

sorum şu: ben pazartesi günü gidip bu bobini değiştiricem tamamda buseferde başka biryerde olabilirmi sorun. bu servis niye bana taksit taksit hata çıkarttı. ve bobin fiyatları hakkında bilginiz varmı. çünkü servis bana yan sanayi 120 TL dedi.

lpg varmı?

Geri