vectra triger koparttı çok acil yardım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gokhancay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
geçen sanayide gördüm doğan slx di kayış sıyırmış 2 milyara patladı demişti.

merhaba arkadaslar üstadlar bu yazilanlar anlatilanlar beni epey korkutu simdi.biz arabayi ikince el aldik ve aldigimizdan beri triger hic degismedi araba su an 90bin km ye yaklasti acaba bu trigerin ne zaman degismesi gerekiyor

merhaba arkadaslar üstadlar bu yazilanlar anlatilanlar beni epey korkutu simdi.biz arabayi ikince el aldik ve aldigimizdan beri triger hic degismedi araba su an 90bin km ye yaklasti acaba bu trigerin ne zaman degismesi gerekiyor

Arkadasım genelde 60bin bakımda degisir ama trigeri hic degistirmediysen senden onceki aracın sahıbıde ne zmn degistirdigini bilmiyosan bi ustaya gozuk trigerde bi sıkıntı warsa ztn anlasılır..

eskı eskı arabanın markasını ögrenebılırmıyım?? cunkı doğan slx felansa bukmeme olasılıgı var

Evet o tarz birşey...Uno'ydu ve malum eski teknoloji ve 8 sübaplı motor.Sübap sayısından dolayı mı risk artıyor?

iyi de, sen şanslısın bence.. bir motor rölantide bile triger kopartsa rölantiden durma anına kadar ataletiyle kısa bir süre de olsa dönecek. Emme veya egsoz subapları denk mi geldi?

Ben Musa Ustam'a aynen katılıyorum, sibobu eğilmedik opel görmedim. nerdeyse yarım motor yapılır.

Bmw'lerde de zincir kullanılıyordu...
Diğer taraftan %100 sübapları büker kısmına katılmıyorum.Bükme olasılığı yüksek evet ancak trigerin kopma anından itibaren ne olduğu çok önemli...
Benim eski eski arabamda seyir halideyken triger koptu.Biranda araba anlamsız bir şekilde yığılır gibi olunca debriyaja basıp sağa çekmiştim zaten.Daha sonra trigerin koptuğunu farkettim, yenisini takacak ustayı bulmam yeterli oldu.Trigeri taktık ve hiçbir şekilde bir bükülme ya da hasar yoktu.Bunun en büyük nedeni ise seyir halndeyken problemin olduğu anda d ebriyaja basmak ve daha sonra calıstırmak/yürütmek için ısrar etmemekti...

iyi de, sen şanslısın bence.. bir motor rölantide bile triger kopartsa rölantiden durma anına kadar ataletiyle kısa bir süre de olsa dönecek. Emme veya egsoz subapları denk mi geldi?

Ben Musa Ustam'a aynen katılıyorum, sibobu eğilmedik opel görmedim. nerdeyse yarım motor yapılır.
bak dedıgım gıbı tofaş turu bırseymıs..tabıkı ya 16 sıbop cıft eksantırık bukuor abı gecen hafta saydım vallaha 15 tane sıbop ız yapmıs pıstonun kafaya...bırde bırsey anlatım dogan slx mesela müşterı dukkana geldı ıcerıye gırdı az öne gıt abı derken araba kut stop ettı marsa bastı ben sesınden bıldım hemen dur dedım. baktıkkı kayıs kopmus hemen degıstırdım hıcbırsey yoktu cok guzel calısıyordu ama sıbobun bırısı hafıfce kafadan bukuktu ısınca sesı degıstı ben anlayabılıyordm sesınden ama usta olmayan kolay kolay anlayamaz.

Geri