Volvo S40 1.6 D'mi, Opel Astra J 1.3 CDTi'mı ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Burak K.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Sizce Hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    120
volvo marka olarak çok kucakdan kucağa gezdi her volvoyu satın alan volvo ya bir şey katmadı ondan bir şeyler aldı buda teknolojisine yansıdı volvonun kalite çitası düşdü gittikçe.. şimdi gelly çin malı otomobil firması aldı onlarda volvonun teknolojisini ar gesini çalıp kendi araçlarında kendi araç kalitelerini yükseltmek için kullanıcaklar.. sonra onlarda satıcak kim bilir bir gün belki volvoyu bir türk şirketi bile satın alabilir..

eski volvolarda isveç ken volvonun motorundan kapı koluna kadar her şeyi volvoya aitti sonradan motor üretimini kesip piyasa işi hazır renault mitsubishi ar gesi olan motorlar kullanmaya başladılar zaten orda kalitede bir düşüş oldu bir dahada toparlanamadılar..

arkadaşımda 1.6 benzili s40 vardı berbat ibr araçdı klimayı açıyordun araba devirden düşüyordu iç malzeme çok basitti kliması bile manueldi donanım namına bir şey yokdu..

Sımdı Yorum Yapmıssınız Ama Cınlıler Alalı 1 Sene Oldu + Cınlıler Aldı Dıye Isvecdekı Uretım Fabrıkasında Bı Degısıklılık Olmadı Sonuc Olarak Isım Hakları Cınlılerde. Sımdı 1.6 Bıle Olsa Klımayı Açtığında Illakı Devırde Bı Dusme Olacaktır.

Sımdı Yorum Yapmıssınız Ama Cınlıler Alalı 1 Sene Oldu + Cınlıler Aldı Dıye Isvecdekı Uretım Fabrıkasında Bı Degısıklılık Olmadı Sonuc Olarak Isım Hakları Cınlılerde. Sımdı 1.6 Bıle Olsa Klımayı Açtığında Illakı Devırde Bı Dusme Olacaktır.

benim aracım 1.6 klimayı açdım mı en ufak bir tepki devir düşmesi falan hiç bir şey yok araç normal çalışıyor ayrıca çinliler aldığında fabrikasında bir değişiklik olmasına gerek yok sizin firmanızı teknolojik açıdan sizden daha düşük bir firma alırsa bu firma sizin bütün her şeyinizi alır sizde ağzınısı açıp bir laf edemessiniz sizi sömürür kullanır işi bittimide atar köşeye satar dahada düşük bir firmaya olan size olur.. size ar ge yaptırtıcağına sizin ar gelerinizi sizin mühendislerinizi kendi fabrikası markası için kullanır.. gelly nin volvo yu en büyük alma nedenide budur.. gelly volvo ya teknoloji namına ne verebilir ama volvo gelly ye çok şey verir..

isveçlilerin kendisi diyor volvo artık bizim milli markamız değil diye eskiden isveçin gururuydu volvo isveç deyince akla gelen ilk 3 şey ne diye sorsanız eskiden volvo derlerdi..

kesinlikle volvo s40 bu arabayı çok yakından herşeyiyle inceleme fırsatım oldu gerçekten başarılı tüketim düşük performans orta düzeyde tatminkar en önemlisi güvenlik ki volvo dan bahsediyoruz hiç düşünmeyin tam bilmiyorum bursa da sadece arkas var galba hemen arkasa s40 siparişine :good: :kop:

benim aracım 1.6 klimayı açdım mı en ufak bir tepki devir düşmesi falan hiç bir şey yok araç normal çalışıyor ayrıca çinliler aldığında fabrikasında bir değişiklik olmasına gerek yok sizin firmanızı teknolojik açıdan sizden daha düşük bir firma alırsa bu firma sizin bütün her şeyinizi alır sizde ağzınısı açıp bir laf edemessiniz sizi sömürür kullanır işi bittimide atar köşeye satar dahada düşük bir firmaya olan size olur.. size ar ge yaptırtıcağına sizin ar gelerinizi sizin mühendislerinizi kendi fabrikası markası için kullanır.. gelly nin volvo yu en büyük alma nedenide budur.. gelly volvo ya teknoloji namına ne verebilir ama volvo gelly ye çok şey verir..

isveçlilerin kendisi diyor volvo artık bizim milli markamız değil diye eskiden isveçin gururuydu volvo isveç deyince akla gelen ilk 3 şey ne diye sorsanız eskiden volvo derlerdi..

Tamam Sızde Haklısınız Ama Sonuç Olarak Arge Sıstemını Degıstıreceklerını Sanmam Ama Bu Teknolojıyı Benmde Araç Markam Olsa Bende Kullanmak Isterım Sonucta Adamın 2 Isım Hakkı Elındeyse Gely Ister Powered By Volvo Yazdırır ( DACIA'DA OLDUGU GIBI ) İster Gely Adı Altında Kalıtelı Uretım Yaptırır Sonuçta Onlara Kalmış Bısey. (: Volvonun Kalıtesınden Suphe Etmeyelım bence

Tamam Sızde Haklısınız Ama Sonuç Olarak Arge Sıstemını Degıstıreceklerını Sanmam Ama Bu Teknolojıyı Benmde Araç Markam Olsa Bende Kullanmak Isterım Sonucta Adamın 2 Isım Hakkı Elındeyse Gely Ister Powered By Volvo Yazdırır ( DACIA'DA OLDUGU GIBI ) İster Gely Adı Altında Kalıtelı Uretım Yaptırır Sonuçta Onlara Kalmış Bısey. (: Volvonun Kalıtesınden Suphe Etmeyelım bence

renault dacia olayı bam başka gelly nin volvoyu alması ise bam başka
sizin dediğinizde renault dacia yı alıyor elindeki eski teknolojiyi dacia ya vererek ticari bir amaçla dacia ya üretim yaptırıyor
bu vw dende var audi si var skoda sı var seat ı var lamborginisi var bunların hepsi vw gene ait alt markalar belli kesimlerle yada coğrafyalarda vw bu araçları üretiyor..

ama bu iki örnekde de teknolojinin esas sahibi ana markalar renault ve vw gelly örneğinde ise gelly ana marka ama tam ters mantık var olay bam başka gellyde teknoloji yok zaten volvoyu alma amacıda bu volvoya bir şeyler vermek değil volvodan bir şeyler almak için satın aldılar..

gelly volvoyu kendisine teknolojisini yükseltmek için aldı bunu ben programda izledim gelly nin yöneticisi çıkdı volvoyu almamız gelly teknolojisini geliştirerek volvodan çok şey öğreniceğimize ilerki yeni modellerimizde volvo teknolojisiyle daha kaliteli araçlar üreticez falan filan dedi yani gelly nin volvoyu alma amacı ticari bir amaç değil volvo üstünden para kazanmak değil tamamen kendi menfaatleri için kendi kişisel gelişimi için aldı..

volvonun tabiki kalitesi düşmez ama patron musluğu volvoya ne kadar açarsa yani gelly volvo o kalitede o ayarda araba üretir neticede kasa para gelly de olucak.. ve çinlilerin ne kadar bencil ve cimri olduğunu her kez bilir.. kendi gelly araçlarına en son lüks kaliteyi koyarlarda volvoya dış kapının mandalı gözüyle bakabilirler.. zaten volvonun a dan z ye her tür ar gesini teknolojisini alırlarsa volvoyla işleri biterse gelly de volvoyu satışa çıkarır..

gelly nin bu tür bir yönteme başvurma nedeni ise avrupalı ve amerikalı otomobil üreticilerinin çin otomobil üreticilerini biraz kaba olucak ama adam yerine koymamaları onlarla ortak hiç bir projeye girişmemeleri bunun nedeni tabiki çindeki ucuz işçilik ve bolcana her şeyin sahtesinin üretilmesi olabilir..

hakan meraketme volvo adına değişen hiçbişey olmayacak,
gelly adına da üretim bantlarında iyileştirmeler vs, daha uygun yöntemlerle üretilebilirlik gibi şeyler söz konusu olacak, gelly nin yeni modellerinde volvo - ford motoru kullanımı söz konusu olabilir, ortak parça kullanımı olacaktır zaten her halukarda..
ancak volvonun kalitesi- üretim tekniği- bantları-malzemeleri vs vs emin ol hiçbiri değişmiyor...

burak.k abi valla yanlişim varsa düzeltin 1.s40 motorda sorunlu 2.parca bekleme süresi 1 hafta ile 10 günü buluyor 3.servis cok pahali 4.eniştemin (rahmetli ) s40 var direksyon kusuyor deri iyicene souldu daha 1.yıl doldurmadan kulanim hattasi dediler halen mahkemelikler ankara volan volvo ile hani uzun lafin kısasi arabam olsun camurdan olsun derler bende söyle söylüm araba olsun ama opel olsun derim ;)

hakan meraketme volvo adına değişen hiçbişey olmayacak,
gelly adına da üretim bantlarında iyileştirmeler vs, daha uygun yöntemlerle üretilebilirlik gibi şeyler söz konusu olacak, gelly nin yeni modellerinde volvo - ford motoru kullanımı söz konusu olabilir, ortak parça kullanımı olacaktır zaten her halukarda..
ancak volvonun kalitesi- üretim tekniği- bantları-malzemeleri vs vs emin ol hiçbiri değişmiyor...

umut sana şöyle diyim ben volvonun şansıma mı desem artık çok modeline binme fırsatım oldu eski yeni 940 960 serileri v70 serileri s40 s60 s80 c70 v.b güngeçdikçe her yeni modelde teknoloji tasarım olarak iyileşme olsada kalitede işçilikde büyük bir düşüş var.. eskiden beri belçika yapımı volvolar piyasada ağırlıkda isveç yapımı az var..

ve gelly açıklama yapdı sadece ar ge kısmını isveçde bırakıcaklarını geri kalan volvo üretim bandını çinde açdıkları volvo fabrikasında üreticeklerini duyurdu yani gelly minik bir bina daire gibi bir yeri ar ge çalışmaları için isveçde bırakıcak geri kalan tüm volvo tesisini çine taşıycak gelly üretimi volvolar artık made in china olucak..

Son düzenleme:
merak ettiğim birşey var, madem Geely Volvo'yu aldı, elinde Volvo varken neden Opel ve diğer markaların tasarımını kullanırki?

mesela şu Vectra C2 değil mi:D

Sell_Aftermarket_parts_for_Geely_FC_CK_MK.jpg

Geely%20Familia%20Sedan_09_06.jpg

birde şu var, Google'a "Geely" yazıyorsunuz, Rolls Royce dahil bir sürü markanın araçları çıkıyor:kop::kop:

burak.k abi valla yanlişim varsa düzeltin 1.s40 motorda sorunlu 2.parca bekleme süresi 1 hafta ile 10 günü buluyor 3.servis cok pahali 4.eniştemin (rahmetli ) s40 var direksyon kusuyor deri iyicene souldu daha 1.yıl doldurmadan kulanim hattasi dediler halen mahkemelikler ankara volan volvo ile hani uzun lafin kısasi arabam olsun camurdan olsun derler bende söyle söylüm araba olsun ama opel olsun derim ;)

2007 s40 kullanıyoruz, 1.6 dizel motorda hiç bir sıkıntı yok, bakımlarını aksatmadığın sürece sorunsuzca binersin.. servisin biraz pahalı olduğu doğru ancak dizel s40ın bakımını özel bi ford servisindede yaptırabilirsin.. parça açısından da bi sorun göremedim ben, ankara'da serviste olmayan parça (çok nadir bir durum) istanbuldan 2-3 günde gelebiliyor..

Geri