Yeni astra çok yakiyor !!!

Şahsi fikrimce Opel'in tüm benzinli araçları yakıtı adeta saçıyor!..

Neye göre. Araçları değerlendirirken aynı özelliklere sahip (motor gücü, beygir sayısı, 0-100 KM süresi, 4. ve 5. viteslerde 80 den 120 km ye çıkış süreleri, son süratleri, donanımları, şanzuman değerleri, ağırlık değerleri ..... gibi) araçlar arasında bir değerlendirme yapılmalıdır. Yoksa 1600 veya 2000 cc lik araçlar içinde Opel'ler daha fazla yakıt tüketiyor demek haksızlık olur.

arkadaşım hayırlısı olsun bende aynısını kullanıyorum aldığımda banada öğle gelmişyi ama şimdi 23000 km deyim
ben yol bilgisayarını sürüş 2 yi yaklaşık 8000 km dir sıfırlamıyorum her benzin alışımda sadece sürüş 1 sıfırlıyorum yani ortalama tam tamına karışık istanbulda daki trafikte 100km 7,5 yakıyor (bu nun içinde 2 kereke ankarada var geriei hep şehir içi)

normalki. km'de 40 kuruş demek, yada Uğur bey 11 litre yaktığınızı hesaplamış.
biz Çorum trafiğinde şehiriçi 11 litre yakıyorduk. tahminim Astra J, Vectra C'den de ağırdır.
şehiriçi bu değerler normal, megane'da alsaydınız, golf'te alsaydınız aynısı olacaktı.

ayrıca belki bilirsiniz, aynı motor Insignia'da da vardı,
1.6T 180 hp Insignia şehiriçi 11-12 litre yakıyor,
1.6 115 hp Insignia 10-11 litre yakıyor.
(fabrika verileri 115 hp için 10,5
180 hp için 10,7)

yani bu ağırlıktaki araçlar için 1.6'nın ekonomik olmasını beklemeyin. sadece vergi avantajı var.

Son düzenleme:
bu ülkede kullanılan her benzinli aracın sonu LPG'dir.

hepinize iyi günler yeni astra aldım fakat gerçekten çok fazla yakıyor zamanla yakıt düşer dediler ama ne kadar düşer orası muamma aracım 1.4 turbo otomatik vites enjoy paket sorento jeepim daha az yakıyordu 2.5 motor olmasına rağmen 500km gidiyordu bir depoyla bununla 400 zor yapılıyor

100 milyona 250 km mi? 0_o

iyiki lpg var :D

80tl ye hiç gitmezsem 370-380km gidiyorum.

Geri