Yeni astra çok yakiyor !!!

Neden O Kadar Yaktığını Söyleyim

1- Araba Yeni , Bunların Motoru Açık Çıkıyor, En İyisi Depoyu Fulleyip Şehir Dışına Çık

ve Şehir Dışında Yakıt Tüketimini Ölç.

2- Bunu Baharda Yapmanı Öneririm Çünki Zannımca Bir Araba En Az Baharda Yakar.

3- Arabayı Sabit Devirde Kullan, Mutlaka Tüketim Düşecektir.

4- Araba 1400 Motor , 1600 ve Üstü Olsaydı Emin Ol Daha Az Yakardı. Bizimki Sabit

Devir-Süratle [5. Vites 110 Km/h] Şehir Dışında 900 Km Gidiyor, Araba 1,8 Motor ve

Arabada 5 Kişiydik . Araba 900 KM den Fazla Gitti.

Şimdi Gelelim Büyük Konuya
MOTOR NEDEN BÜYÜK OLMALIDIR

Çünki Motor Büyüdükçe Doğru Orantıda Kasayı Kaldırabilme Kapasitesi Artar. 1.8 veya 2.0 Motorlar Benzini Kesinlikle İçmez ! Aksine 1,6 motorlardan daha az yakar. Küçük Motor Kasayı Daha Zor Kaldıracağı İçin Daha Çok Benzin Yakacaktır. 2.0 Motor Daha Güçlü ve Büyük Olduğu İçin Kasayı Rahatlıkla Kaldıracaktır.

EH , YARDIMIM DOKUNDUYSA NE MUTLU BANA :)

Kusura Bakma Ama, Motoru Küçük Aldığın İçin Daha Çok Yakıyor Gibime Geliyor

YİNEDE ŞUNU DENE : Depoyu Fulle ve Şehir Dışında Sabit Bir Hızla Sür

[5. Vitesten Aşağı Çekme ve 90KM / h Altına Düşme] Derim

Bu dediklerinize katılıyorum ve eklemek istiyorum. Aracınıza alışmakda önemli. Hız, uygun vites ve gaz pedalına basma kombinesi çok ama çok önemli...
Ben aracımı ilk aldığım zamanlar gaza basmayı ayarlayamıyordum. Her gaza basışımda araba şahlanıyordu ve kısa bir mesafe gittikten sonra illaki frene basmam gerekiyordu. Tabii ki bu araçta extra yakıt sarfiyatı demektir. Şimdi ise motoruma ve ayağıma daha hakimim ve aracımı harekete geçirmek için ayağımı gaz pedalına dokundurmam yeterli oluyor ama; farklı motoru olan başka bir arabayı kullandığım zaman, illaki yukarda bahsettiğim kombineyi tutturmam zor oluyor. Hatta tutturamıyorum. Kimseye arabasını kullanmayı öğretmeye çalıştığım yok, araç kullanmak zevk işidir ve bunun için aynı kasaya farklı seçeneklerde motorlar konulur. Herkes kendine zevk verecek motoru seçer ve alır. Yakıt sarfiyatı yaşamış olduğunuz yerin coğrafi yapısınada bağlıdır. Mesela ben İstanbul'da her aldığım aynı yakıtla, aynı km'yi yapamıyorum, güzergahım her seferinde farklı oluyor.

2000cc motoru çok yakıyor zannediyorlar.Aslında bu bizim işimize geliyor zira 1.6 lara göre fiyatları daha uygun oluyorlar.Hem dolu araçlara biniyoruz hemde sollamalarda veya yokuşlarda sıkıntı yaşamıyoruz.Tek handikap vergi sanırım...

2000cc motoru çok yakıyor zannediyorlar.Aslında bu bizim işimize geliyor zira 1.6 lara göre fiyatları daha uygun oluyorlar.Hem dolu araçlara biniyoruz hemde sollamalarda veya yokuşlarda sıkıntı yaşamıyoruz.Tek handikap vergi sanırım...

lpg'de benim işime geliyor:D
millet lpg'siz diye piyasanın 1.500-2.000 altına veriyor, biz daha ucuza binmiş oluyoruz:D (benzine verdiğim para LPG farkını geçse de lpg'yi hiç sevmem)

lpg'de benim işime geliyor:D
millet lpg'siz diye piyasanın 1.500-2.000 altına veriyor, biz daha ucuza binmiş oluyoruz:D (benzine verdiğim para LPG farkını geçse de lpg'yi hiç sevmem)
Onu diyorum bende hem donanım olarak 1.6 lardan çok çok iyiler, hem fiyatları ucuz hemde bastınmı kaçıyor :D

Hele birde 2.5 kullanmanızı tavsiye ederim. 2.0 ile yakıtta çok bir farkı yok ve sollamalar kesinlikle daha zevkli oluyor ama, dediğiniz gibi vergi olayı düşündürüyor.

Hele birde 2.5 kullanmanızı tavsiye ederim. 2.0 ile yakıtta çok bir farkı yok ve sollamalar kesinlikle daha zevkli oluyor ama, dediğiniz gibi vergi olayı düşündürüyor.

2.5 sport çok düşündüm ama hem satması hemde vergisi sorun benim için.2.0 yetiyor zaten.Gelgelelim 170 hp lik bir v6 nın tadı elbetteki bambaşkadır :)

Şehir içinde küçük motor, şehir dışında büyük motor (sürat arttıkça) daha ekonomiktir. motor ilk kalkışta ve gaza yüklenildiğinde zorlanır ve normalden fazla yakar.
iddaa ediyorum, bende 1.4 astra classic III var. 1.6-1.8-2.0 ve dahası motora sahip tüm opel astra-vectraları şehir içinde aynı güzergahta yakıt tüketim testine davet ediyorum :)

Geri