Z16XEP Hararet

ultrAslan03

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, 2008 model xep motor kodlu 1.6 benzin&lpg vectra araca sahibim ve kafama hararet takılmakta. Araç normal çalışma ısısına geldiğinde göstergede 90 ı çok az geçmiş olarak kilitleniyor fakat fakat bilgisayar ekranında 105 lerde geziyor üzerinde yeni aldığım termostat var termostat 105 derecede açıyo araştırmam sonucu bu aracın orjinal termostat derecesiymiş 112 dereceye geldiğinde ise direk 2. kademe fan açıyo bana bu değerler çok yüksek geliyo hortumlarımda şişme başladı yüksek basınçtan ötürü. Bi yandanda şöyle bir durum var nadirende olsa 95 civarı termostat açıyo ve 101 de 1. kademe fan çalışıyo 105 leri görmüyor sanırım elektronik termostata sahip olmanın verdiği bir durum diye düşünüyorum ama yinede çözemedim aynı motor kodu olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim ha şunuda ekliyim orjinal gm diye aldığım termostatın üzerinde kazıma işlemi yapılmış bişey silinmiş ordan.

109 da termostat açar 113 de ilk fan 118 de ikinci kademe fan

Normal yani öyle mi bu şekilde olması
Üstadım 95 C derecelik Termostat takıp hararet yazılımı yaptırmanızı tavsiye ederim. GM kasıtlı olarak yüksek sıcaklık ayarlı motor üretmiştir. Bol bol parça satar bu sayede. Peugeot da öyledir Bmw keza yine aynı şekilde bilinçli yaşlandırma uygulamaktadır.

Üstadım 95 C derecelik Termostat takıp hararet yazılımı yaptırmanızı tavsiye ederim. GM kasıtlı olarak yüksek sıcaklık ayarlı motor üretmiştir. Bol bol parça satar bu sayede. Peugeot da öyledir Bmw keza yine aynı şekilde bilinçli yaşlandırma uygulamaktadır

wuppen marka 95 lik termostat gördüm tavsiye eder misiniz? Fakat bulunduğum ilde soğutma suyu sıcaklığı ile alakalı yazılım yapan bi yer yok. Ben sadece bu termostatı alıp taksam fan yine 112 lerde mi açar pek bi anlamı olmazmı öyleyse bunun için napmak lazım

wuppen marka 95 lik termostat gördüm tavsiye eder misiniz? Fakat bulunduğum ilde soğutma suyu sıcaklığı ile alakalı yazılım yapan bi yer yok. Ben sadece bu termostatı alıp taksam fan yine 112 lerde mi açar pek bi anlamı olmazmı öyleyse bunun için napmak lazım
Fan 1. Kademe 108 C derecede açması gerekir. Eğer açmıyorsa sorun vardır. Umt marka yerli 95 C derece termostat mevcut. Fakat şehir içinde yine yükselir. Yazılım ile termostat değişmese dahi araç 88-99 c arası çalışır. Fan 99 derecede açar. Yazılım ile ilgili Pro Opel ve Pecochip ile görüşebilirsiniz.

Fan 1. Kademe 108 C derecede açması gerekir. Eğer açmıyorsa sorun vardır. Umt marka yerli 95 C derece termostat mevcut. Fakat şehir içinde yine yükselir. Yazılım ile termostat değişmese dahi araç 88-99 c arası çalışır. Fan 99 derecede açar. Yazılım ile ilgili Pro Opel ve Pecochip ile görüşebilirsiniz.
1. fan kademem klimada çalışıyo ama hararet için 112 derecede direk 2. kademe çalışıyo ve 1. kademe fanda sıkıntı olsa klima açıkkende çalışmaması gerekmez mi? Termostatla alakalıda şimdi ben hiçbir yazılım yapmadan yazılımsız bu 95 lik termostatlardan birini takarsam fanım artık 99 civarı açacak doğru mu anladım?

1. fan kademem klimada çalışıyo ama hararet için 112 derecede direk 2. kademe çalışıyo ve 1. kademe fanda sıkıntı olsa klima açıkkende çalışmaması gerekmez mi? Termostatla alakalıda şimdi ben hiçbir yazılım yapmadan yazılımsız bu 95 lik termostatlardan birini takarsam fanım artık 99 civarı açacak doğru mu anladım?
Fan termiğinde sorun olabilir kontrol ettirin. Uzun yolda 95 C derecelik Termostat işe yarar fakat Yazılım yoksa şehir içinde hararet yine 100 C derecenin üzerine çıkacak fan açmaması nedeniyle.

• Beğen
Tepkiler: ultrAslan03
109 da termostat
113 de ilk kademe fan açar arkadaşım
118 de ikinci kademe açar
İlk kademe bozuksa
Klima çalışır ama fan çalışıp çalışıp durur çalışıp duran kademe ise 2 kademedir 1 kademe bozuksa klimada 2. Kademe devreye girer oda sürekli çalışmaz çalışıp çalışıp durur
Xep motor bu şekilde çalışır
Xer motor 105 de termostat açar
Üst kapak contası çeliktir kullanılan malzemeler su sistemindeki kalitelidir kolay kolay patlamaz yolda koymaz LPG yoksa sorunsuz binersin ama parçanın ömrü vardı 10 sene sonra su sistemini komple yenile bir daha sorun çıkarmaz arabayı kurcalatma wuppen 95 al tak yetecektir
Ve dış ısı ve motor yüküne göre termostat üzerinde ısıtıcı ile termostatı beyin otomatikte açar çalışma aralığı 75 ile 110 derece arasıdır yokuş çıkarken uzun rampada aracın otomatik termostatı açar ve ısı 85 80 lerde gezer

• Beğen
Tepkiler: Scarface1987
109 da termostat
113 de ilk kademe fan açar arkadaşım
118 de ikinci kademe açar
İlk kademe bozuksa
Klima çalışır ama fan çalışıp çalışıp durur çalışıp duran kademe ise 2 kademedir 1 kademe bozuksa klimada 2. Kademe devreye girer oda sürekli çalışmaz çalışıp çalışıp durur
Xep motor bu şekilde çalışır
Xer motor 105 de termostat açar
Üst kapak contası çeliktir kullanılan malzemeler su sistemindeki kalitelidir kolay kolay patlamaz yolda koymaz LPG yoksa sorunsuz binersin ama parçanın ömrü vardı 10 sene sonra su sistemini komple yenile bir daha sorun çıkarmaz arabayı kurcalatma wuppen 95 al tak yetecektir
Ve dış ısı ve motor yüküne göre termostat üzerinde ısıtıcı ile termostatı beyin otomatikte açar çalışma aralığı 75 ile 110 derece arasıdır yokuş çıkarken uzun rampada aracın otomatik termostatı açar ve ısı 85 80 lerde gezer
Tamamdır çok teşekkür ederim

Geri