Anahtar çıkmıyor

AbdullahPamir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle iyi günler diliyorum aynı problem benimde başıma geldi zannediyordum ama ben kendi aracımda deneme yanılma yöntemi ile buldum problemi aslında problem değil bence bu bir özellik
Şimdi şöyle anlatayım

Aracımı çalışır duruma getiriyorum
Vitesimi p konumdan d, n yada r konuma alıyorum aracım la hareket edip otoparka geliyorum Aracımı p konuma alıyorum el freni ni çekiyorum sonra motoru stop ediyorum drek anahtarı çekmeye çalışırsanız vermiyor stop konuma getirin aracı ayağınızı frenden cekin ve 2 saniye sonra bir tık daha anahtarı aşagı alip çekin sıkıntı kalmıyor benim aracım böyle çözüldü

• Beğen
Tepkiler: Meteefe

Meteefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle iyi günler diliyorum aynı problem benimde başıma geldi zannediyordum ama ben kendi aracımda deneme yanılma yöntemi ile buldum problemi aslında problem değil bence bu bir özellik
Şimdi şöyle anlatayım

Aracımı çalışır duruma getiriyorum
Vitesimi p konumdan d, n yada r konuma alıyorum aracım la hareket edip otoparka geliyorum Aracımı p konuma alıyorum el freni ni çekiyorum sonra motoru stop ediyorum drek anahtarı çekmeye çalışırsanız vermiyor stop konuma getirin aracı ayağınızı frenden cekin ve 2 saniye sonra bir tık daha anahtarı aşagı alip çekin sıkıntı kalmıyor benim aracım böyle çözüldü

Doğru mu anladım acaba: Kontak anahtarını birden değil de önce stop edip sonra anahtarı bir kademe daha çevirip alıyoruz öyle mi.

Kerem0335

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var anlaşılan 1.4 t da kronik bu sorun ve daha adam akıllı çözüm de yok napacaz bilmiyorum 🤨

akılfikir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, aynı sorun benim de aracımda bulunuyor. Araç ara sıra anahtarı vermiyor tekrar RND+P yapınca veriyor. Araştırdığım kadarıyla Astra ve Insignia'larda kronik bir sorun. Yetkili servise sordum vites kolunun modül halinde değişmesi gerektiğini belirttiler. İndirimiyle 1850 lira + işçilik dediler. Dışarda yaptıranlar genelde aracın P dışındaki modlarda çalışmasını engelleyen parçayı iptal ederek sorunu çözüyorlar ama bu makul gelmedi, güvenlikten taviz verilmeden çözülmeli. Ankara için seçim opel çözebileceğini belirtti. Müsait olunca bırakacağım detayları paylaşırım.

lazyman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, aynı sorun benim de aracımda bulunuyor. Araç ara sıra anahtarı vermiyor tekrar RND+P yapınca veriyor. Araştırdığım kadarıyla Astra ve Insignia'larda kronik bir sorun. Yetkili servise sordum vites kolunun modül halinde değişmesi gerektiğini belirttiler. İndirimiyle 1850 lira + işçilik dediler. Dışarda yaptıranlar genelde aracın P dışındaki modlarda çalışmasını engelleyen parçayı iptal ederek sorunu çözüyorlar ama bu makul gelmedi, güvenlikten taviz verilmeden çözülmeli. Ankara için seçim opel çözebileceğini belirtti. Müsait olunca bırakacağım detayları paylaşırım.
Seçim opel fiyat bilgisi verdi mi hocam gerçekten çözebiliyorlarsa ben hafta sonu götürür yaptırırım can sıkıcı bi arıza

AbdullahPamir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğru mu anladım acaba: Kontak anahtarını birden değil de önce stop edip sonra anahtarı bir kademe daha çevirip alıyoruz öyle mi.
Evet hocam yaklaşık 2 aydır kullanıyorum hiç problem yaşamadım arada acelem olunca direk cekiyorum vermiyor anahtarı ama kendi yöntemimle yapınca alıyorum anahtarı

kaizen444

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 8-9 aydır bende yaşıyorum bu problemi. Son 2-3 gündür şunu farkettim; Anahtarı kontakta vermeyince P pozisyonunda ki vitesi elimle biraz itip "TIK" sesini duyunca diğer elimle anahtarı çekip alabiliyorum. Bu arıza sadece kontak ile ilgili değil. Vites - Kontakt arası bir sıkıntı var. Burada bir kaç arkadaşta benimle aynı tespitte bulunmuş. OPEL e ulaşıp kronik bir hata müşteri memnuniyeti açısından giderin demeye çalışsak iyi olur. Ben bu internet adresinin linkini de alıp OPEL' e yazacam.

• Beğen
Tepkiler: Meteefe

kaizen444

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben OPEL' e bunu yazdım. Oradan cevap alamazsam OPEL'in genel merkezine yazacağım.
"Merhaba;
Değerli OPEL yetkilileri 2013 yılından beri Opel kullanıcısıyım. İlk arabam Opel Corsa 1.3 Essentia idi. Daha sonra VW kullandım ama Opel' de ki rahatlığı başka başka araçlarda bulamayınca tekrar OPEL almaya karar verdim ve 2017 yılından beri OPEL ASTRA 1.4T 140HP ACTİVE SELECT OTOMATİK VİTES kullanıyorum ve aracımı çok seviyorum.

Malesef son 7-8 aydır aracımın kontakt anahtarı ile ilgili sorun yaşıyorum. Anahtarım kontakta çıkmıyor. Son 2-3 gündür şöyle bir şey fark ettim; Aracı P moduna alıp ekranda P yazısını da görüp tam anahtarı çıkaracakken anahtarın çıkmadığını anlayıp vites kolunu az ileri itince "Tık" sesi geliyor ve anahtar serbest kalıyor.

İnternette OPEL forumlarına baktığımda bu sıkıntı benim aracımla aynı pakette olan birçok insanın uzun zamandır yaşadığı bir problemmiş. (https://www.opelforum.net/threads/anahtar-cikmiyor.94/ )

Sizden ricam bu linkteki şikâyetleride dikkate alarak yaşadığım sıkıntının müşteri memnuniyeti kapsamında giderilmesi. Aksi halde çok sevdiğim ve uzun yıllar birlikte olmak istediğim ve birçok insana tavsiye ettiğim OPEL ailesinden vazgeçmek zorunda kalacağım.

İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim."

• Beğen
Tepkiler: Meteefe ve Hasip

akılfikir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Seçim Opel yaklaşık 200 liraya sorunumu giderdi. Herhangi bir sıkıntı yok. Tavsiye edebilirim.