Ankara da yerel secimler__??

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan CeyCeyX
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

oylari gorelim

• Kullanılan toplam oy
    166
ibrahim abi senın dogrularınla baskalarının dogrusu bır olmayabılır.bana gore melıh gokcek dogru seyler yapıyordur sana gore yapmıyordur.birde abi gazetenın adını yazarsan sevınırız.

ben akp diyen zihniyeti anlamıyorum ankaralıyım ve oyum tabiki chp akp iktidarının neler yaptığını görmeyenlere helal diyorum ecevit dönemini hatırlayan varsa iyi bilir ozamanda türkiye böyle bir yoksulluk içindeydi ne oldu halk cezasını sandıkta verdi şimdi sıra akp iktidarında ona cezasını sandıkta vereceğiz hele i.melih gökceğe ankaralı olmayan bilemez burda olan biteni adam resmen imparatorluk düzeni kurmuş ve bizlerde bu düzeni yıkacağız ayrıca karayalcın kimsenin ruzgarıyla yıkalacak veye yön değiştirecek biri değildir dimdik ayakta adam genel başkan iken istifa edip aday oldu sizce neden tabi şimdi her kafadan bir ses cıkacak cıksın ama sırf ankara kurtılsun şu adamdan ve insanlar insan gibi yaşasın diye karayalcın adam gibi adamdır saygılar

i.melih gökcek kazanamaz 15 yıldır yaptıkları ortada kazanamaz daha önceki secimlerde mhp li kardeşlerimden oy almıştı ama şimdi hava alır o yüzden chp kazanacak yanlız memleketin hali cok kötü allah sonumuzu hayır etsin

kominist mi yapmayın ya ne alakası var hakkını savunan herkese kominis diyorsunuz biraz okuyun insanların neler cektiğini ciftci kan ağlıyor sen adama kominist de allah izlah etsin ne diyeyim sana

i.melih gökcek kazanamaz 15 yıldır yaptıkları ortada kazanamaz daha önceki secimlerde mhp li kardeşlerimden oy almıştı ama şimdi hava alır o yüzden chp kazanacak yanlız memleketin hali cok kötü allah sonumuzu hayır etsin
ankarada chp yer bile vermezler. arastirmaya gore akp 1 . sirada
2. mhp . 3 chp .. Sonar anket merkezi arastirma

sayın buğra kardeşim sen sanırım bir cd izlemişsin ve büyük ihtimallede sen koyu bir akp lisin neyse ben sana söyleyeyim o cd de cımbızlanan laflar ve görüntüler var o cd cocuk izlese galiba başka bir yeriylede güler ve gecer ne alakası var karayalcınla pkk nın adam birleşti ve secimlere girdi ozaman o parti yasa dışımıydı o parti kapatılmışmıydı gayet normal yasal olarak birleşti ve secimlere girdi
her neyse sen asıl şuan sayın başbakanın bir konuşması varki şimdi chp onu alsında cd mi yapsın ama o iş bize yakışmaz o iş yakışana yakışır o konuşmada başbakan resmen laikliği ve cumhuriyeti inanılmaz bir şekilde karalıyor sen onu izle ve karar ver

ATATÜRK'ün GENÇLİĞE HİTABESİ
Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyet'ini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur.
Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir.
İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır.
Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetln imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin!
Bu imkân ve şerait, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir.
İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler.
Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dagıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.
Bütün bu şeraitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hiyanet içinde bulunabilirler.
Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler.
Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır!
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!
K. ATATÜRK 20 Ekim 1927.

Bence CHP'nin Karayalçın'ı aday göstermesi yanlıştı. Gerçekci olmakta fayda var. Koskoca CHP kendi içinden bir aday bulamadı, bir zamanlar kendine rakip olduğu bir partinin adamını aday olarak gösterdi. Günü kurtarmak gibi bir şey. Ankara halkı Karayalçın'ı çok sevseydi geçmişte kendisine bir şans daha tanımazmıydı? Bu seçimde oy kullananların bazıları Karayalçın'ı sevmediği halde kerhen de olsa CHP'ye oy verecekler. Geçen seçimde de CHP iyi bir aday gösteremediği için meydan İ.Melih'e kalmamışmıydı? Geçmişten ders almak lazım. CHP'nin özellikle de Deniz Baykal'ın artık silkinmesi lazım. Bir aralar da ismi öne fazla çıkıyor, bana rakip olacak, CHP'nin başına geçecek diye korkudan Sarıgül'le uğraşmamışmıydı. Bu şartlar karşısında korkarım ki İ.Melih öne çıkacak gibi.

Beni en çok rahatsız eden şey; siyasi parti liderlerinin seçim konuşmaları sırasında seviyeyi çok aşağıya düşürmeleri, basitleşmeleri. Ben bu adamlara güvenip nasıl oy vereyim, bunların yönetilmeye ihtiyacı varken, nasıl gönül rahatlığı ile bizleri yönetin diyeyim.

Geri