Ankara da yerel secimler__??

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan CeyCeyX
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

oylari gorelim

• Kullanılan toplam oy
    166
banada öyle geliyor, ama anketteki 2. sıra MHP, 3. sıra CHP olayı yanlış olabilir..

akp %33-38 arası, CHP %31-35 arası, MHP %24-28 arası alır gibime geliyor..

geçmişte 3 aday vardı solda şimdi bir kişi var şimdi melih gökceğin gitme zamanı geldi

geçmişte 3 aday vardı solda şimdi bir kişi var şimdi melih gökceğin gitme zamanı geldi

bende Melih Gökçek'in gitmesi taraftarıyım ama gerçekçi bakmak gerekiyor..

Melih Gökçek, sanırım yine kazanacak.. bir ihtimal Murat Karayalçın olabilir ama çok zor..

bende Melih Gökçek'in gitmesi taraftarıyım ama gerçekçi bakmak gerekiyor..

Melih Gökçek, sanırım yine kazanacak.. bir ihtimal Murat Karayalçın olabilir ama çok zor..

büyük ihtimal öyle gözüküyor,Murat Karayalçın'ın geçmişi pek parlak değil M. Gökçek'in de taraftarı çok bana göre AKP-MHP arasında geçer..

büyük ihtimal öyle gözüküyor,Murat Karayalçın'ın geçmişi pek parlak değil M. Gökçek'in de taraftarı çok bana göre AKP-MHP arasında geçer..

Maalesef bence de. İ.Melih Gökçek alırsa üzülürüm, Mansur Yavaş alırsa sevinirim. Bugün TV'lerde arz-ı endam ediyordu. Hala şunu yapacağım bunu yapacağım deyip duruyor. Keşke dediklerini yapsa. Sonuçta Ankara kazanacak. Ama yapacağım, edeceğim dedikleri geçen seçimdeki projelerinin aynısı. Demek ki dediklerini yapmamış veya yapamamış. Gençlik Parkını kaç sene evvel yapacağım diye yerle bir etti. Son durumu ne bilmiyorum. Atatürk Kültür Merkezi utanç abidesi gibi neredeyse kaderine terk edilmiş durumda. 2000 yılında Ankara'daki evin önündeki kaldırımları yerle bir etti. Elektrik hatlarını yer altına alacağız diye altlarına hatlar çekildi, kaldırımlara yeni direkler dikmek için hazırlıklar yapıldı. Yıl 2009 aynen duruyor. Üzerine bir çivi bile çakmadı, yaptığı alt yapı hazırlıklarını da hırsızlar çaldı. Dediklerini yapsın canımı yesin, ama seçimden sonra söylediklerini çok çabuk unutuyor. Ankara'ya (elbette diğer yerlere de) öyle bir belediye başkanı seçilmeli ki herkesin, her kesimin başkanı olmalı. İ.Melih artık kemikleştiği için, Karayalçın vatandaşım beni hala seviyor diye, herkesin her kesimin başkanı olmaktan uzak. Onların yapacağı bu saatten sonra hizmet savaşı değil siyaset savaşı olur. Kendini kabul ettirmek için canla başla çalışacak en güçlü aday, şu an için MHP'nin adayı gibi görülüyor. Hayırlısı ne ise o olsun.

ya bu millet melihi hak ediyor.. yine gel melih gelde halkımı üstüste koy aralarada karbon kağıdı koy.. sonra doğalgazla vur, suyla vur, arsayla vur, vur baba vur..

bu adamlara oy veren çoğunluksa lanet olsun böyle zihniyete..

gel melih gel gelde ankara'ya karbon kağıdı fabrikası aç kaşınan çok burda gel abicim gel..

kaldı 10.

ya bu millet melihi hak ediyor.. yine gel melih gelde halkımı üstüste koy aralarada karbon kağıdı koy.. sonra doğalgazla vur, suyla vur, arsayla vur, vur baba vur..

bu adamlara oy veren çoğunluksa lanet olsun böyle zihniyete..

gel melih gel gelde ankara'ya karbon kağıdı fabrikası aç kaşınan çok burda gel abicim gel..

kaldı 10.

Sonuna kadar katılıyorum! Millet yolunmaya keklenmeye ne meraklıymmış demeden geçemiyorum!

GAZİ Üniversitesi’nden akademisyenlerin Ankara ile ilgili yaptığı araştırmada Ankara’da üç aday arasında müthiş bir yarışın yaşandığı ortaya çıktı. Bu yarışta ise MHP adayı Mansur Yavaş çok az bir farkla önde gidiyor. Araştırmayı Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Görmez ve akademisyenlerden oluşan ekip, 14 -15 Mart tarihleri arasında 2 bin 800 kişiyle yüz yüze yaptı.
Görmez, Ankara’da ortaya çıkan tabloyu şöyle anlatıyor: “Ankara’da Melih Gökçek’in oy potansiyeli yüzde 29.8, Murat Karayalçı’nın yüzde 27.1 ve Mansur Yavaş’ın oy poyansiyeli yüzde 32.5. Ankara’daki kararsız seçmen oranı ise yüzde 8.7.
Bu verilere göre Ekim-2008 tarihinden bugüne Melih Gökçek’in oy potansiyelinde yüzde 23.1’lik düşme göze çarpıyor. Murat Karayalçın’ın oy potansiyeli de yüzde 5.8 oranında düşmüş. Bunlara karşın Mansur Yavaş Ekim-2008 tarihinde yüzde 9.6’lık oy potansiyeline sahipken Mart-2009’da bu oran yüzde 32.5’e yükseldi.”

Geri