Ankara da yerel secimler__??

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan CeyCeyX
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

oylari gorelim

• Kullanılan toplam oy
    166
burası türkiye babamda sasırdı ilk basta ama komurlukten secmen cıktıgına gore :D benım oy kullanmam gayet normal gelıyor bana.babam itiraz etti daha bana geri donulmedı seçim gününe kadar bana dönmezlerse bende oyumu pasa pasa kullanırım.
:kop::kop::kop:

burası türkiye babamda sasırdı ilk basta ama komurlukten secmen cıktıgına gore :D benım oy kullanmam gayet normal gelıyor bana.babam itiraz etti daha bana geri donulmedı seçim gününe kadar bana dönmezlerse bende oyumu pasa pasa kullanırım.

Fatih sende nasıl bir şans var abicim ya şimdiden oy kullanıyorsun çok ilginç valla neyse :kop:

fatih_78´isimli üyeden Alıntı
Al işte.. mantığa gel.. Atatürk gençliğine gel.. gel gel ... gel

abilerim gülüyosunuzda bu kardeşte zannediyorki doğru bişey yapıyor.. yazıklar olsun memleketin suyu çıkmış eğer bu fatihin söyledikleri doğruysa..

Al işte.. mantığa gel.. Atatürk gençliğine gel.. gel gel ... gel

abilerim gülüyosunuzda bu kardeşte zannediyorki doğru bişey yapıyor.. yazıklar olsun memleketin suyu çıkmış eğer bu fatihin söyledikleri doğruysa..
İktidarın icraatlarına gülmemek elde mi? Oy yaşı ile ilgili görüşlerimi daha önce belirmiştim. Ama kömür ve benzeri yardımlarının nelere mal olacağını (oylara ipotek konduğunu) yazdığımızda vatandaşlar yardımlara karşı olduğumuzu zannedip tepki gösteriyordu. Belki bu kardeşimize kızıyorsun ama o bile (bazıları hala uyurken) kömürlükten oy çıktığının farkında.

Genç arkadaşım üzerine alınmasın o şu anda bu konunun tamamen dışında, ama ben oy kullanma yaşının 18'lere kadar çekilmesine son derece karşıyım. Neden mi? Madem seçenler 18 yaşında oy kullanabiliyorlar, o zaman seçilenlerin yaşı da 18'e indirilmeli. Baştakiler seçilme yaşını da 18' e indirsinler o zaman konuşalım. Sen hükümet olarak seçilme yaşında 18'i beğenme, milletvekili, başbakan, cumhurbaşkanı olabilmek için belirli yaş sınırlarını dayat, ama adamlarını yakınlarını beğenmediğim, çoluk çocuk dediğin bu gençlerimize seçtir. Senin kafana göre gençler daha kolay dolmuşa biner, beyinleri daha kolay yıkanır değil mi? Nerede eşitlik, nerede adalet?
seçilme yaşı 18'e indirilemez. Atatürk'ün askerlik yapmamış biri devlet yönetemez mealinde bir sözü var. bence de oldukça güzel söylemiş. konu sapacak ama Atatürk kadınlar askerlik yapmadıkları için onlara seçilme hakkını vermek istememiş ama bir kız lisesi açılışında baskıya dayanamayıp kadınlara seçilme sözü vermiş...

Son düzenleme:
Küller Altında Yakın Tarih - Mustafa Armağan (Sayfa 30)

Belgeleri ile kitapta mevcut....

şimdi sıra bende...

laf! ispat???

-mış -mış!!! anladınız sanırım...

bunun belgesi ancak canlı video çekimi veya ses kaydıyla ispatlanabilir.
zaman gazetesi yazarı ve atatürkü hain olarak gören birisinin kaleminden başka şeyler beklenemezdi...

bunun belgesi ancak canlı video çekimi veya ses kaydıyla ispatlanabilir.
zaman gazetesi yazarı ve atatürkü hain olarak gören birisinin kaleminden başka şeyler beklenemezdi...

tabi o zaman teknoloji çok ileri olduğu için HD kalitesinde videosu var:D:D

sen Atatürkçüsün demi??? Atatürk'e ait olduğuna inandığın sözlerin Atatürk'ün ağzından videosu veya ses kaydını paylaşır mısın???

gelelim yazara... yukarda yazdım belgeleri mevcut die.. adam kafasından yazmamış zaten... belgeleri mevcut.. hatta diğer yazarlardan alıntılar da...

Kadınlara seçilme hakkının verilmesini savunan Türk Kadınlar Birliğinden bir heyet Atatürkle bu konuyu görüşmeye gider...

Görüşmeye katılan bayanlardan bir tanesi de İffet Halim Oruz'dur.
İffet Halim Oruz'un kendi kitabı olan Atatürk Döneminde Türkiye'de Kadın Devrimi kitabında kendi ağzından antılmaktadır.

Eee tabi bi oku istersen...

Geri