Astra f Sfi & Astra H 1,6 t 180hp sizce hangisi ..

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Nazi666
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Astra f sfi mi yoksa & Astra h 1,6 t 180 hp mi ...

• Kullanılan toplam oy
    36
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bence de kaldırılmalı ama daha sonra

Çünkü şimdilik iş görüyor en azından 1993 ile 2007 arasındaki F3 yarışlarının neredeyse hepsinde şampiyon olduğu (2007 den sonra F3 yarışları yapılmadı) ve atmosferik olarak 290 HP ( yanlış okumadınız) alınabildiği gözönüne alınırsa hem ne kadar güçlü hemde ne kadar güncel olduğu ve hemde

The engine produces 150 bhp (112 kW/152 PS) at 6,000 rpm, with a low optimum specific fuel consumption of 232 g/kWh which is equivalent to a maximum efficiency of 37 per cent; a better efficiency than some of the diesel engines

yakıt açısından ne kadar verimli olduğu yukarıdaki yazıdan anlaşılacağı üzere göz önüne alınırsa şimdiden müzeye koymak ayıp olur

Belki C20XE yi abarttığımı düşünüyorsunuz ama öyle değil çünkü "C20XE ile C20LN Opel de kendilerinin karşılatıkları en iyi iki motormuş" bunu ben söylemiyorum SBD motorsports söylüyor.

Ayrıca bakın nissan forumunda C20XE için nasıl birbirine girmişler "konu başlığına dikkat edin acaba biz nissan için opelim nette böyle bir başlık açabilirmiyiz :) "
http://www.nissanownersclub.co.za/forum/viewtopic.php?t=13217

sbd dedi diye xe uçmuyor,
xe nin en dolusunuda kullandım gerçek şu xe motorları modifiye etmek 200 hp ve üzeri için çok ciddi bir bütçe istiyor,
f3 yarışlarındaki kapak dizaynı coshwort den esinlenmişdir xe kapağıda coshwort den esinlenmişdir yani öyle abartılıcak bir hali yok
2.0 kit carlara bakarsan neredeyse hepsi 300 ve üzeridir 2,0 ın limiti budur,
bir motorun verimliliği çıkardığı beygidere bakarak ölçülmez
hangi devir bandında ne kadar güç ürettiğidir.

Arkadaşlar, azevel bir arkadaşla sohbet ederken anlattı,

1.6 gtc turbo ile 2. viteste 2.5 devirlerde yürümüşler, 3 e atana kadar sfi öne geçe yazmış :)

Sonra gts (üst devir haliyle) burnunu 1.5 boy kadar çıkarmış öyle bir yürümüşler ama Gtc çok rahat rahat olmasa da geçmiş...

Yani.....

Sıkıntıya polemiğe gerek yok...

Arkadaşlar, azevel bir arkadaşla sohbet ederken anlattı,

1.6 gtc turbo ile 2. viteste 2.5 devirlerde yürümüşler, 3 e atana kadar sfi öne geçe yazmış :)

Sonra gts (üst devir haliyle) burnunu 1.5 boy kadar çıkarmış öyle bir yürümüşler ama Gtc çok rahat rahat olmasa da geçmiş...

Yani.....

Sıkıntıya polemiğe gerek yok...

nerdeymiş o 1.6t bide biz deneyelim :)

daha önce de böyle bir tartışma olmuş ve forumda bir arkadaşımız c20xe nin tüm seceresini çok ince detayına kadar açıklamıştı onun yazısından hatrımda kalan c20xe dünyada ilk yanma odası farklı olan motormuş daha sonra honda c20xe den esinlenerek vtec motoru yapmış falan filan kısaca biz 94 model calibraya yemeden içmeden ha babam harcıyorsak illa vardır bir sebebi, gitse ne olur gitmese ne yeni hiçbir opel modeli buna gt cabrio da dahil calibra,manta, kadett vactra a gifi fan yapmaz, hayran barındırmaz tabii bu benim fikrim ah param olsa da şöyle 300+ hp bir calibra turbo alabilsem ya da yapabilsem :D demem o ki eskiye hayran olan arkadaşlar,abiler siz ne anlatırsanız anlatın 50-60 TL lık bir opele binen kardeş bunu anlamaz onlara göre yeni iyidir,kendilerince haklı da olabilirler ama kimse bana corsa opc ye ya da insignia turboya o parayı verdiremez az daha kasıp 5 yaşında bir 350 z ya da 1-2 yaşında s2000 almak varken:D

şimdiye kadarki en doğru yorumlardan biri valla doğru söze ne denir :D
kardeşim ciddi söylüyorum burada servet düşmanlığı yapömıyorum benim kıcı kırığa 28000 harcadım baskası 94 modele o parayı verse evin yolunu bulamaz stresten :D şimdi senin canavar bende olsa da üç beş kendini bilmez tokatlasam buralarda fena mı olurdu az önce bakırköy sahil yolunda bmw yeni kasa çok ağır abilerden beni gördü kudurdu cocuk,kendini kaybetti sanırım kasamı beğenmedi :D sırf bu zibidi gonzalesler için 1-2 sene para biriktirip 400 + calibra turbo yapacağım :D
neyse ben biraz da konu dağılsın diye yazıyorum yoksa millet birbirini yiyecek

sbd dedi diye xe uçmuyor,
xe nin en dolusunuda kullandım gerçek şu xe motorları modifiye etmek 200 hp ve üzeri için çok ciddi bir bütçe istiyor,
f3 yarışlarındaki kapak dizaynı coshwort den esinlenmişdir xe kapağıda coshwort den esinlenmişdir yani öyle abartılıcak bir hali yok
2.0 kit carlara bakarsan neredeyse hepsi 300 ve üzeridir 2,0 ın limiti budur,
bir motorun verimliliği çıkardığı beygidere bakarak ölçülmez
hangi devir bandında ne kadar güç ürettiğidir.

Ciddi bütçe ister derken hangi motor bütçe istemiyor onu da söyleseydin hangisi ile 300+ güçleri bedava alıyorsun ? Ben en başında 20XE nin tek dezavantajı variable cam olmayışı dedim ve ona rağmen en güçlü variable cam lerle başa çıkabiliyor olmasını neden küçümsüyorsun ayrıca her 2.0 atmosferik olur demiş ve 20XE nin ciddi maliyetlere ulaştığını söylemişsin farazi bakarsan tabiiki her motor o güce ulaşır en azından istedikten sonra taunus motoru da ulaşır peki o güçlere ulaşabilmek için her motorda aynı adet parça mı değiştirirsin 20XE zaten fabrika olarak belli bir alt yapıya sahip her 2.0 motorda aynı alt yapı varmı bunu da söyleseydin ?
Var diyemiyorsan hepsi 300 olur demenin anlamı ve bu esnada maliyeti dile getirip pahalı demenin anlamı nedir ? Krankından kapağına kolundan yatağına blok hariç tamamını değiştirdiğin hiç sertleştirilmiş metal alt yapısı olmayan sıradan bir 2.0 motoru dahamı ucuza atmosferik 300 yapıyorsun ?
Opel spiess la C20XE kullanarak 2000 li yılların sonlarına F3 te en fazla şampiyon olanlardan biri hatta en çok şampiyon olanı olduğu halde bunu neye bağlıyorsun ? Kare yanma odasını ilk opelin uygulamış olmasını neye bağlıyorsun cosworth kapak diyip geçiyorsun bir de küçümsüyorsun her 2.0 da cosworth kapak sodyum süpapmı var o motorlar dahamı ucuza modifiye oluyor bunu neden yazmıyorsun ? Daha ucuza modlanan örneğin bir Honda buldun da o yüzden mi kaldır at edebiyatı yapıyorsun.

Bugün değil Türkiye de bu işlerin en ileri olduğu ingiltere ve finlandiya da da olsan 20XE 2010 yılında bile kaldır at edebiyatı yapabileceğin bir motor değildir bu ortadayken SBD demiş ne var diyebiliyorsun belli bir bilgin varken acaba gerçekten tarafsızmısın belli bir amaca mı yazıyorsun gerçekten merak ettim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri