Astra H CDTİ 35mm Eibach yay için toplu alım

bi de soyle bi durum oldu.. onu da paylasayım.. yay taktırmaya arkadaşımla gittik onda da 2008 1.3 cdti var ama arka süspansiyonlarımız farklı cıktı... cok fazla anlamam mekanik islerden ama benimkinde arka yayın icine dogru bi cıkıntıya oturtuldu onunkinde ise yay tabak gibi bi bolmeye oturtuldu.. belki iyi anlatamadım ama demek istedigim kimine sorun yaratıyo kiminde guzel duruyo demissin.. dedigim gibi aynı model aynı arabalar ama farklı süspansiyonlar...
boyle bi durum iste...belki bundandır..
kolay gelsin...

Bu olay njoy-elegance-cosmo falan diye değişiyor olabilir. Ben Ankara'ya gelince servise iyice bi soracağım. Teşekkürler.

arkadaşlar konuyu açtık listeyi yaptık ama kimse emin değil gibi daha kendinden.benim gözlemlediğim şey makyajlı kasaların makyajsız kasalara göre daha yüksek olduğu.belki bu yüzden farklılık olabilir ama emin diilim bundan.bu arada uğur daha fazla düşsün istiyosan eğer pro-kit değil sport line alıcan eibachın onda da amortisörler kaldırmıyo diye biliyorum.yani ekstra masraf var.

tabiki dostum herzaman rahatsız edebilirsin gelmeden once haber et yeter sen gelene bikac bişiler daha yaparım dahada guzel gorursun.. saygılar..

Gtc turbo ya hangi kodu tercih edersiniz arkadaslar bu kodlar arasında büyük farklar var mıdır baya arastıran arkadaslarımız olmus.Aydınlatırlarsa sewinirim yani bnm araca hangisini tavsiye edersiniz ben istanbuldayım.Kesin alıcam ama siz sanırım Ankara dan alıyosunuz?

Gtc turbo ya hangi kodu tercih edersiniz arkadaslar bu kodlar arasında büyük farklar var mıdır baya arastıran arkadaslarımız olmus.Aydınlatırlarsa sewinirim yani bnm araca hangisini tavsiye edersiniz ben istanbuldayım.Kesin alıcam ama siz sanırım Ankara dan alıyosunuz?

dostum eibachın resmi kataloğunda 1.3 CDTI, 1.7 CDTI, 1.9 CDTI, 1.6 Turbo, 2.0 Turbo gtcler için E10-65-013-02-22 bu kod veriliyor. bu yay aracının önünü ve arkasını 3cm düşürür.http://performance-suspension.eibach.de/cms/products_product_philosophy

cok saol detaylı bilgi için...

dizel icin benzinli yayı olmaz cunku dizel arac daha agır diyenler var...
bi sorum olacak...
1.3 CDTI, 1.7 CDTI, 1.9 CDTI, 1.6 Turbo, 2.0 Turbo gtclere eibachın sitesinde onerilen yay
aynı... e peki 1.3 ile 2.0 turbo aynı agırlıkta mı ??? değiller muhtemelen..
tam olarak ne farkı var bu yayların ?? bende 1.3 cdti var ve E10-65-013-01-22 taktım...
gorunurde ve yururken bi sorun yok simdilik... bilgisi olan paylasırsa sevinirim..
kolay gelsin...

cdtı 1.6 dan motor olarak 100kg daha ağır. Bu nedenle cdti a benzinli için olan yata takıldığında araç daha fazla dşüyor. Bunun ,lk başlarda zararını göremeyebilirsin ancak :

1-orjinal amatisörler 4cm e kadar kısa yayaları kaldırıyor. Eğer benzinlinin yayları aracını 4cm-4,5 cm düşürmüşse, amortisörlerin gerekli salınımı yapamaz ki aracında konfor kalmaz ve bozuk yollarda çok zıplar. Daha da önemlisi amortisör patlatma riski vr
2- yaylara ön tarafta daha fazla yük bindiğinden ve yaylar sürekli olarak bu yükle çalışmaya tasarlanmadığından bir süre sonra yayların özelliğini kaybedebilir

Yok Burak'cım çok fazla düşsün istemiyorum. Çok düşerse sorun yaşarım. uzun yol yapıyorum arada. Bagajda dolu olabiliyo. Biraz otursun yeter benim için.

cdtı 1.6 dan motor olarak 100kg daha ağır. Bu nedenle cdti a benzinli için olan yata takıldığında araç daha fazla dşüyor. Bunun ,lk başlarda zararını göremeyebilirsin ancak :

1-orjinal amatisörler 4cm e kadar kısa yayaları kaldırıyor. Eğer benzinlinin yayları aracını 4cm-4,5 cm düşürmüşse, amortisörlerin gerekli salınımı yapamaz ki aracında konfor kalmaz ve bozuk yollarda çok zıplar. Daha da önemlisi amortisör patlatma riski vr
2- yaylara ön tarafta daha fazla yük bindiğinden ve yaylar sürekli olarak bu yükle çalışmaya tasarlanmadığından bir süre sonra yayların özelliğini kaybedebilir

istedigim cevap tam olarak bu değil... diyorum ki 1.3cdti yada 1.7cdti yada 2.0 turbo... bu motorların hepsi icin eibach resmi sitesinde aynı yayı satıyor..
dizel ve benzinli arasında 100 kg fark var dogrudur ama 1.3 cdti ile 2.o turbo arasındada agırlık farkı vardır... hatta aynı yıl modelli 1.3 cdti nin essentia ve cosmosu arasında da yaklasık 50 kg fark var... o zaman her astra modeli icin ayrı bi yay mı almak gerekir ?? demek istedigim bu bahsettiğimiz kilo farklarında bu kadar ciddi sorunlar olacagını dusunmuyorum...

bir de soyle bi duyum almıstım.... opel ve hatta diger firmaların türkiyeye gonderdikleri araclar avrupada mesela almanyaya gonderdikleri araclardan daha yuksekmis... ne kadar dogrudur bilemiyorum.. bizimkiler yuksekse ordan kurtarabiliriz =)

kolay gelsin..

Geri