Astra J 1.4 T Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

dimastt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrar merhaba dediğim gibi şanzıman yağını değiştirmeye gittim. Usta tekrar selenoid dedi. Ben yağına bakalım önce dedim. Yağa baktık siyah kahverengi gibi ve kokuyor. Bunun yağı değişmemiş dedi. Dedim değiştirdim yetkili serviste faturası var dedim şaşırdı. sorun çözülsün diye. Usta 2 defa yapalım dedi tamam dedim. Önce boşaltıp 3 lt ekledi. Sonra tekrar boşaltıp 4,5 lt ekledi. Teste çıktık ve inanamadım yavaşladığım zamn 3 2 1 de olan vuruntu gitti. Çok nadir yapabilir zamanla o da kalmaz dedi. Yalnız yağ konusunda dexron 6 dedim hayır olmaz dedi ve kendi dediği yağı koydu. Düzgün usta bulmak zormuş bunu çok iyi anladım. Darısı arabada sıkıntısı olan arkadaşlara..

• Beğen
Tepkiler: ugurlumugursuzmu

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Her ustanin yorumu farkli skintinizin nedeni servis degil. Sizin 9 litrelik yaginiz,asiri bozulmus. servis 5 litresini degistirmis. kalan 4 litre ile yeni 5 litre karisinca eski yag cok fazla bozuk oldugu icin. yeni yagida bozmus. Ama aracin ureticisi dextron 6 koyun demis. usta ne akla hizmet olmaz diyo anlamis degilim.Madem oyle sanzuman uretimi yapsin. okadar zekiyse. Her arac ureticisi aracinda cikan skintilari cozmek icin kendi yagini urettiriyo. ve bu yagdan kullanki aracin zarar gormesin diyo. usta o yag iyi degil deyip baska yag oneriyo. Sanki arac ureticisi mubarek kendi tasarladi araci. Ustalarimizin masallahi var. Gecmis olsun tekrardan. Kaliteli sanzuman yagi kullandiysa skinti cikarmaz muhtemelen

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
At6 sanzunan skintisiz,bir sanzuman tipidir. Astra araclardaki tek skintisi yag sogutma borularindan kacak yapiyor. Onuda presleterek duzeltebilirsiniz. degisimine luzum yok. Bu kacak zamanla sanzumanda yag eksilmesine neden olabilir. Eger sanzuman yag degisimi yapacaksaniz 5 litre degil komple yag degisimi yaptirin. makine ile 9 litre civari yag aliyor. bi taraftan kirli yag cikarken oteki taraftan temiz yag giriyor sisteme.

• Beğen
Tepkiler: ugurlumugursuzmu

dimastt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaliteli yağ koydu. Tamamdır teşekkür ederim ilginiz için

Mutlugun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Takip et ama mantikli gelmedi, yag kisa sonra rengi degisir zaten. Bir sure sonra o sari yagdan eser kalmaz.
Kendi dedigi yag nedir ?

Bu sekilde ustanin kendi parcasini vs takip yolda kalanda coktur, takipdd kalin. V kayisi hikayesi bu forumdaydi sanirim, ibretlik.

Bu hikayede asil sasirtici olan, servisin yagi degistirmesi. Yonergelerde degistirme olmadigi icin pek yanasmiyor hakli olarak,

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Yonergede yag degisimi yaziyor. Bizzat birlikte baktim. Aktif kullanim icin 90 bin normal kullanim icin 130 bin yaziyor. Aktiften kastim taksi olarak kullanilan araclar

dimastt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Takip et ama mantikli gelmedi, yag kisa sonra rengi degisir zaten. Bir sure sonra o sari yagdan eser kalmaz.
Kendi dedigi yag nedir ?

Bu sekilde ustanin kendi parcasini vs takip yolda kalanda coktur, takipdd kalin. V kayisi hikayesi bu forumdaydi sanirim, ibretlik.

Bu hikayede asil sasirtici olan, servisin yagi degistirmesi. Yonergelerde degistirme olmadigi icin pek yanasmiyor hakli olarak,
Kullandığı yağ. Mobil atf lt 71141

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Dextron 5 ti yanlis hatirlamiyosam o yag. Skinti olmaz heralde bilemiyorum

volkan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mobil Atf Lt 71141, Dexron IID kullanılması istenen araçların otomatik şanzımanlarında kullanılan yüksek performanslı yağdır. Ayrıca özel uygulamalarda hidrolik sıvı olarak da kullanılır. Diye bir satış sitesinde açıklama gördüm

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
O konuda,bi skinti yok ama hangi otomatik sanzuman? 4 cesit otomatik sanzuman var. 4 vitesli olani var 6 vitesli olani 7 vitesli olani. Ozaman mitor yagi olarak ta 5.30 herhangi bir yag kullanalim