Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Tolga KARACA link' Alıntı:
Arkadaşlar bahsettiğiniz devirler çok düşük; mahalle aralarında 3. vitesle giden araç rölantide yol alıyordur ve benzini içtiğini anlık tüketim tablosundan da görebilirsiniz.
Dediğiniz gibi araçlarınızı bir müddet manuelde kullanarak çok erken vites değiştimeden ve çok düşük devirde kulanmadan anlık-ortalama tüketimi takip edin bakalım ne olacak?

Ben yazın başında denemek için sakin şekilde hızlanıp 2000 e gelmeden vites büyütüyordum anlık tüketim ekranı çıldırıyordu, ortalamam da yüksek oluyordu. Daha seri bir şekilde 3000 li devirlere ulaştıktan sonra vites büyüttükten sonraki sabit hızlarda ve hızlanma isteklerindeyse anlık tüketim ve akabinde ortalama ekranı iyimser bir hale geliyordu.

Havalar soğuk motor aşınmasın diye yavaş ve devirsiz kullanırken 8.8 olan ortalamamı Balıkesir yolculuğunda sıfırlayıp 5.8 le yolu tamamlamıştım, o günden bu yana ekran 7.3 e yükseldi çünkü 8.8 olduğu anlardaki gibi çok devirsiz kullanmıyorum.

Şimdi bu Manisa yolu üzerinden gidiliyordu değil mi Balıkesir'e? ((:

bende 3000 devir altında vites büyütmem çünkü araç gitmiyor siz nasıl o şekilde kullanıyorsunuz bilmiyorum çünkü 1. vites kaldırıp 2000 de 2 ye atınca bildiğiniz araba traktör e bağlıyor toparlayana kadarda dünyanın benzinini harcıyor eğer herkeste bu şekilde değilse yarın servisteyim haberiniz olsun çünkü benim araba 1850 ye gelene kadar diğer viteslerde gaza tepki bile zar zor veriyor gitmek istemiyor yani

astraowner link' Alıntı:
bende 3000 devir altında vites büyütmem çünkü araç gitmiyor siz nasıl o şekilde kullanıyorsunuz bilmiyorum çünkü 1. vites kaldırıp 2000 de 2 ye atınca bildiğiniz araba traktör e bağlıyor toparlayana kadarda dünyanın benzinini harcıyor eğer herkeste bu şekilde değilse yarın servisteyim haberiniz olsun çünkü benim araba 1850 ye gelene kadar diğer viteslerde gaza tepki bile zar zor veriyor gitmek istemiyor yani

Valla benim Active Select bu şekilde. Gaza sakin bastığın sürece 1200 devirde falan gidiyor düz yolu. Vitesleri de 2000 dedin mi atıyor bir üste. Ha yokuşa geldi mi de 4500 devirle çıkıyor birde o var.

active select in vites büyütmesi normal çünkü ayağınızı gazdan çektiğiniz zaman bütün otomatik viteslerde olabilecek en yüksek vitese atar ama aracın güçten düşmesi lazım tabi bu 4.viteste 1500 devirde çok belli olmuyor ama 1den 2 ye geçişte çok bariz active select in kalkışta 2000 devirde vites attığını sanmıyorum

astraowner link' Alıntı:
active select in vites büyütmesi normal çünkü ayağınızı gazdan çektiğiniz zaman bütün otomatik viteslerde olabilecek en yüksek vitese atar ama aracın güçten düşmesi lazım tabi bu 4.viteste 1500 devirde çok belli olmuyor ama 1den 2 ye geçişte çok bariz active select in kalkışta 2000 devirde vites attığını sanmıyorum

Valla ben yarın bir sürüş ve tüketim videosu çekerim, yavaş ve seri kullanımla ilgili benim arabanın durumu afişe olur. (:

astraowner link' Alıntı:

+1

Bu arada yeni Civic i inceledin mi?

GNSpower link' Alıntı:

Bir rivayete göre yol tarifi sorulduğunda Tolga 40 çil yavrusu gücünde saçmalarmış.

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=GNSpower link=topic=975.msg80414#msg80414 date=1325162067]

Bir rivayete göre yol tarifi sorulduğunda Tolga 40 çil yavrusu gücünde saçmalarmış.
[/quote]

Beni Artvin'den çıkarttırman takdirimi kazanırdı ama. ((:

Geri