Astra J Lpg Montajı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Bye_Bye
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt:

ouzhn06 link' Alıntı:
abi ben ivedikde mocan otogazi iyi biliyorm. Her giden cok memnun hem iscilimte hem sonrasinda. Bende taktirmayi cok düşünüyorum fakat tereddüt var iste. 1.4T olmasından dolayı.
bak orası doğru ışte oraya gıden cok memnun hatta bızım sıtede wıng35 adlı uyemızde orda taktırmıştı ve on numara olmuştu hatta ben bıle adapazarından oraya gelıcektım kı sonra ızmıtte FS otogaz  dıye bır yer varmış mocan nın oğretmenıymış bu adam ve Adapazarı ızmıt bolgesını toplayıp semıner veren adammış  ben cok memnunun 1.4 turbo olayına gelınce burda tanıdık arkadaşlarımda var senın motorda onlarda lendırenzo var ve 125000 km de subapları erıdı yanı fazlasıyla amortı ettı kendını  yanı taktırabılırsın 

Ynt:

CALİBRA BG link' Alıntı:
bak orası doğru ışte oraya gıden cok memnun hatta bızım sıtede wıng35 adlı uyemızde orda taktırmıştı ve on numara olmuştu hatta ben bıle adapazarından oraya gelıcektım kı sonra ızmıtte FS otogaz  dıye bır yer varmış mocan nın oğretmenıymış bu adam ve Adapazarı ızmıt bolgesını toplayıp semıner veren adammış  ben cok memnunun 1.4 turbo olayına gelınce burda tanıdık arkadaşlarımda var senın motorda onlarda lendırenzo var ve 125000 km de subapları erıdı yanı fazlasıyla amortı ettı kendını  yanı taktırabılırsın 

Wing35 aracini satti bende onun paylasimlarindan sonra erzurumdan mocana lpg taktirmak icin gittim,,aracim 8000kmde iken brc donusumu yapildi.suan tek sikintim benzinle arasinda net bir performans kaybi hissediyorum sanirim yazin ankaraya gittiyimde tekrar ayar yaptirdigimda duzelecegini dusunuyorum.

Ynt:

Kasım ևınar link' Alıntı:
Wing35 aracini satti bende onun paylasimlarindan sonra erzurumdan mocana lpg taktirmak icin gittim,,aracim 8000kmde iken brc donusumu yapildi.suan tek sikintim benzinle arasinda net bir performans kaybi hissediyorum sanirim yazin ankaraya gittiyimde tekrar ayar yaptirdigimda duzelecegini dusunuyorum.
hatta aracını sattığı gun benı bıle aramıştı kasım  :) senın dedığın gıbı bendede barız bır şekılde performans kaybı var ama senın ılk 10000 km bakımın geldımı pekı  ben 2600 de taktırmıştım şuan da 12250 km oldu yanı 13600 fıltre değışımı fılan yaptırıcam artı aracın da bakımı fılan geldı belkı bıraz fark gorebılırım

Ynt: Astra J Lpg Montajı

Daha taktirali 4000 km oldu,yaklasik 150000 km lpgli arac kullanmisligim vardir,sadece ilk 12000 km filtre deyisimi yapiyorum o da garantide sikinti yasamamak icin,genelde 30000 kmde filitre degistiriyorum inanin takilan yeni filitreyle cikan eski filitre  arasinda hic fark gormuyorum

Ynt:

Abi peki benim arac suan 77000de. Taktirsam sıkıntı yaratır mı? Lpgnin mantigi illaki erken taktirmak ama bazi durumlar yeni el verdi.

Ynt:

ouzhn06 link' Alıntı:
Abi peki benim arac suan 77000de. Taktirsam sıkıntı yaratır mı? Lpgnin mantigi illaki erken taktirmak ama bazi durumlar yeni el verdi.
sıkıntı yok gıt bır an once taktır şu gazı kurtul benzınden

Bende de 1.4 turbo arabamda landirenzo evo yaglamali lpg var. Arac 16000 de lpg de motor isinana kada gaza yuklendigimde cok hafif tekleme yapiyo lpg nin garantiside devam ediyo servise gittigimde ayar yapamadilar simdilik bu sekilde kullaniyorum. Musayit bi zamanda baska servise gidecem.

Ama su var sibop erise de (10000 km de sibop maliyetini fazlasiyla cikariyorum ) teklesede lpg den vazgecmem ayni kilometreyi yari parayla yapiyorsam niye fazlasini vereyimki.

gkhnbsky link' Alıntı:
Bende de 1.4 turbo arabamda landirenzo evo yaglamali lpg var. Arac 16000 de lpg de motor isinana kada gaza yuklendigimde cok hafif tekleme yapiyo lpg nin garantiside devam ediyo servise gittigimde ayar yapamadilar simdilik bu sekilde kullaniyorum. Musayit bi zamanda baska servise gidecem.

Ama su var sibop erise de (10000 km de sibop maliyetini fazlasiyla cikariyorum ) teklesede lpg den vazgecmem ayni kilometreyi yari parayla yapiyorsam niye fazlasini vereyimki.

Merhaba, subapları garantiden değişen başka bir Landirenzo kullanıcısı üyemiz var forumda. Kendisinin aracı da 1.4 Turbo. Eğer bayiden garantili taktırdıysanız emsal gösterip siz de değiştirtebilirsiniz diye düşünüyorum.

Bende de 1.6 115 HP var Landirenzo yağlamalı kit. Araç şu an 12.000 KM civarında ve henüz bir sıkıntı yok çok şükür :)

Merhabalar,

1.4t astra araca lpg takılabilir fikri bile beni çok cezbettiğinden bu aracı detaylı araştırdım.

İzmir Arkas Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.'den ilgili bir satış temsilcisi ile yaptığım uzun yazışmaları burada paylaşmak istiyorum.

kendilerine 1.4t motorun LPG ile uyumunu sorduğumda aşağıdaki gibi bir cevap aldım:

"Astra 1.4t LPG dönüşümü ile ilgili olarak Opel’in onayladığı herhangi bir marka bulunmamaktadır. Söz konusu araca LPG dönüşümü yapıldığında araç garanti kapsamı dışında kalmaktadır. Belirttiğiniz marka (landirenzo) veya diğer markalarda LPG dönüşümü yapıldığında söz konusu markalar kendi garantilerini vermektedir. Ancak bu durum Opel’i bağlamamaktadır. Bir ihtilafa düşmeniz durumunda masrafları sizin karşılamanız gerekmektedir. Bu noktada size önerebileceğim durum; LPG dönüşümü yaptıracaksanız araştırmanızı iyi yapmanız ve garantilerinizi yazılı olarak almanızdır.
Bununla birlikte yakın bir zaman dilimi içinde Opel Insignia aracımızın 1.4T 140PS Edition Elegance donanım seviyesi düz vites modelinde fakrika çıkışlı, orjinal ve garantili LPG dönüşümü yapılmış araçları gelecektir. Bu araçları da bekleyebilirsiniz."

Buna karşılık olarak, Opel'in Almanya, İspanya ve Portekiz gibi ülkelerde hem insignia hem astra 1.4t motor fabrika çıkışı LPG ile satıldığını belirttim. Ve de türkiyede satılan benzinli 1.4T'lerin LPG dönüşümüne direk uyumlu olup olmadığını sordum (supaplar açısından). Ya da astra 1.4t fabrika çıkışı LPG'li TR'ye gelir mi diye sordum. Yanıtları da aşağıdaki gibi oldu:

"2014 yılı içerisinde Astra modelimizde LPG’li araç getirme planımız bulunmamaktadır.
LPG sistemine sahip araçlarımızın motorlarında dayanıklılığı arttırmak için özel olarak güçlendirilmiş supap ve supap yuvaları mevcuttur."

Yani kısacası, 1.4T motor ile TR'de satılan hem insignia hem de astra'lara tüp takılırsa, supap'la 30-40.000 km sonra erimesi çok olası...
Satış temsilcisinin güçlendirilmiş diye lanse ettiği supap ve supap yatakları TR'de bulunur mu? tartışılır...

Ama Insignia 1.4T fabrika çıkışı LPG'nin TR'ye gelecek olması da birşeydir...

Geri