Astra j Motor Kilitlenmesi yada Cruse Controlün Devreden Çıkması

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan akın2
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Astra j Motor Kilitlenmesi yada Cruse Controlün Devreden Çıkması

Arkadaşlar bugün öğleden sonra aracımı servise götürdüm serviste ustalar saolsun çok ilgilendiler, sorunumu anlattım, başlangıçta balatadan şüphelendiler ve bir kaç usta aracın motorunu açıp baktı, sonra aracı bilgisayara bağlayıp deneme sürüşüne çıkıldı.

Netice, aracın "bilgisayarı çökmüş".   Bunun nasıl olduğunu anlayamadım !

Aracı tekrar bilgisayara bağlayıp beyni yeniden yükleyip, yeniden programlandı. İşin enterasan kısmı bilgisayarın benim kendi kullanışımda  arıza vermemesiydi.

Aracın beyni yeniden programlanınca aracın sürüşü bariz bir biçimde değişti, aracın başlangıçtaki hantallığı vs yok oldu. Son zamanlarda hissettiğim ağırlık yok oldu. Program yenilenmesinin araçta bu kadar değişikliğe sebep olabileceği aklımın ucundan bile geçmemişti.  

Serviste aracı takip etmemi, muhtemelen bir daha bu tarz bir sorunla karşılaşmayacağımı ,eğer sorun yinelerse de tekrar gelmemi söylediler. Dediğim gibi şu an şeytanın kulağına kurşun aracımın motoru değişmişcesine bir fark oluştu. ֖zetle şimdilik aracımdan memnunum ama gözlemlemeye de devam edeceğim.

akın link' Alıntı:
Arkadaşlar bugün öğleden sonra aracımı servise götürdüm serviste ustalar saolsun çok ilgilendiler, sorunumu anlattım, başlangıçta balatadan şüphelendiler ve bir kaç usta aracın motorunu açıp baktı, sonra aracı bilgisayara bağlayıp deneme sürüşüne çıkıldı.

Netice, aracın "bilgisayarı çökmüş".   Bunun nasıl olduğunu anlayamadım !

Aracı tekrar bilgisayara bağlayıp beyni yeniden yükleyip, yeniden programlandı. İşin enterasan kısmı bilgisayarın benim kendi kullanışımda  arıza vermemesiydi.

Aracın beyni yeniden programlanınca aracın sürüşü bariz bir biçimde değişti, aracın başlangıçtaki hantallığı vs yok oldu. Son zamanlarda hissettiğim ağırlık yok oldu. Program yenilenmesinin araçta bu kadar değişikliğe sebep olabileceği aklımın ucundan bile geçmemişti.  

Serviste aracı takip etmemi, muhtemelen bir daha bu tarz bir sorunla karşılaşmayacağımı ,eğer sorun yinelerse de tekrar gelmemi söylediler. Dediğim gibi şu an şeytanın kulağına kurşun aracımın motoru değişmişcesine bir fark oluştu. ֖zetle şimdilik aracımdan memnunum ama gözlemlemeye de devam edeceğim.
haydi gözün aydın, geçmiş olsun :) bilgisayar yada yazılım göçmesi aracın mekaniğini bu kadar etkiler miymiş? şaşırdım doğrusu.

hadi hayırlısı demekki balata değilmiş problem sevindim sizin ve bizim adımıza..:)

geçmiş olsun umarım bundan sonra mutlu bir şekilde kullanırsınız

Geçmiş olsun tekrarlamaması dileklerimle mutlu keyfli sürüşler

Aracın beyni bilgisayar gibi windows'un çöktüğünü düşünün ne kadar verim alabilirsiniz aynı durum
Geçmiş olsun sn. akın bey
Bu konuda endişeye gerek olmadığını ve ne kadar abarttığımızı görmüş olduk
Ancak bu bilgisayarın asıl çökme sebebi ne imiş acaba? Hangi durumlarda bilgisayarı çöküyormuş
bu konuda bilgi aldınız mı acaba?

Gözünüz aydın Akın Bey. Aracın günahını aldık hepberaber. Çok iyi bir haber oldu bu.

astraowner link' Alıntı:
[quote author=akcaylıastra link=topic=1045.msg22593#msg22593 date=1301928708]
Geçmiş olsun tekrarlaması dileklerimle mutlu keyfli sürüşler
hocam bunu bir düzelt de  :)
[/quote]
011zaa

Gözünüz aydın.Çok sevindim. special_prayer

Geri