Bedelli askerlik

Bedelli askerlik ne zaman çıkar ?:D

• Kullanılan toplam oy
    93
Gemide calisanlarin boyle bir hakki olduguna emi misin ? Parali hakkin olmasi icin calisiyor gorundugun ulkede 3*365 gun kalman lazim. Ayrica bu ulke disinda gecirebilecegin sureninde siniri var. Gemiyle bir o ulke, bir bu ulke dolasirken nasil oluyor acaba o islemler ? O yuzden arastirmani tavsiye ederim.
kaan abi mesajını yeni gördüm ama yukarıda şükrü52 çok ayrıntılı yazmış,bu şekilde yapan arkadaşlarım var,bunu yapabilmek için çalıştığın geminin yabancı bayrak olma şartı var tabiki türkiyeye geldiğin zaman 6 ayda 1 aydan fazla kalamıyorsun ve 3 yıl hizmet gerekli,bu şartların hepsini sağlarsak dövizle askerlikten yararlanabiliyoruz,en önemli olanı çalıştığın gemini bayrağı türk olmayacak,böylelikle yurtdışında çalışmış görüneceksin,tabi ben şimdiye kadar hep türk bayraklı gemide çalıştım sigorta için ,yani şimdi bu işe girişsem 3 sene çalışmam lazım oda çok zor!çünkü bebeğim oldu :D

Son düzenleme:
kaan abi mesajını yeni gördüm ama yukarıda şükrü52 çok ayrıntılı yazmış,bu şekilde yapan arkadaşlarım var,bunu yapabilmek için çalıştığın geminin yabancı bayrak olma şartı var tabiki türkiyeye geldiğin zaman 6 ayda 1 aydan fazla kalamıyorsun ve 3 yıl hizmet gerekli,bu şartların hepsini sağlarsak dövizle askerlikten yararlanabiliyoruz,en önemli olanı çalıştığın gemini bayrağı türk olmayacak,böylelikle yurtdışında çalışmış görüneceksin,tabi ben şimdiye kadar hep türk bayraklı gemide çalıştım sigorta için ,yani şimdi bu işe girişsem 3 sene çalışmam lazım oda çok zor!çünkü bebeğim oldu :D

Ben sadece her ihtimale karsi uyari olsun diye soylemistim. Yoksa oyle detayli bir bilgiye sahip degilim. Bu arada Allah anali babali buyutsun insallah.

Insanlar teoride esitlerdir. Gercek hayatta hosumuza gitsede gitmesede zengin her zaman ustundur. Sonuc olarak zenginin cocugu askere gittigi zaman zaten her halikarda PKK nin oldugu yere gonderilmiyor.
Turkiyede bu kadar issizlik varken yapsalar parali askerligi 20000$, o paranin her ay 1000 dolarini issiz gezegine profosyonel askerlik yapacak birine verip hem o adama is imkani yaratsalar, hem askere gitmek istemeyeni zorlamasalar, ticaretten, isinden koparmasalar, geriye kalan 2000 dolarida ordunun modernizasyonuna harcasalar kotumu olur ?

süper dusunce

bence çıksın ama hiç muhabbeti bile geçmiyor çıkacağına dair pek ümidim yok bu arada eline hayatı boyunca silah almamış adamı 3 ay eğitimle Pkk nın avucunun içi gibi bildiği dağlara gönderen sonrada şehit düşünce vatan sağolsun denilen bir ülkede maalesefki olması gerekir.Evet gidip gelen büyüklerimizden duyuyoruz bazıları çok iyi şartlarda yapıyor iyi yer denk geliyo oluyo amma ve lakin çok kötü şartlarda yapan çok kötü komutanlara düşen bu sebepten dolayı intihar bile eden insanlarda var :(

ben bekledım bekledım cıkmadı baktım olacagı yok asker oldum sımdı:) bu arada dagıtımım girneye cıktı arkadaşlar

güzel yere çıkmış hyrlı olsun kütük nereye bağlı

Geri