Bu Araba Bu Para Eder Mi ??

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ern1402
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
benim düşüncem o fiyatlara çıktıktan sonra işin içine zevkde girer ve zevk için bu aracın alınacağını hiç sanmıyorum:)
az yakar çok kaçar araç istedikten sonra daha uygun fiyatlara da sıfır araba var. (uçan teneke orası ayrı:D )
açıkçası 40.000 tl'ye Opel, Ford gibi markalar güvenliğin yanında donanım da veriyor hemde karakteri olan araçlar bunlar. ama bunu da tercih eden çıkacak illaki. çin malları bile satıldıktan sonra Kia niye satılmasın :)

o fiyatlar dediğin nedir üstad 40 lira.. al bakalım 40 liraya dizel araç poloyu ancak alırsın :D zevk o fiyattada malesef işin içine giremiyor..

aynı zamanda bence fasılalı silecek ayarı varsa araçta yağmur sensörüne gerek yok çok daha iyi iş görüyor..

o fiyatlar dediğin nedir üstad 40 lira.. al bakalım 40 liraya dizel araç poloyu ancak alırsın :D zevk o fiyattada malesef işin içine giremiyor..

aynı zamanda bence fasılalı silecek ayarı varsa araçta yağmur sensörüne gerek yok çok daha iyi iş görüyor..

katılıyorum zevkse rakamlar 50 binden ancak başlar esas zevk keyif araçlarının rakamları 60 larda gezinmekde zaten bu belirttiğim rakamlara çıkdınmıda ekonomi ikinci plana düşer.. 40 bin bu devirde heleki dizel bir araç için büyük bir para değil.. aldığın dizelde 1.3 falan değil 1.6 128 beygirlik 6 vitesli bir dizel..

bu gün 40 bine alınıcak dizeller ortada verimsiz eski nesil motorlar olan 1.3 fiat gurubu buna opelde dahil neticede aynı motor ve 1.4-1.5 gene 10 senelik üstünde bir kaç değişiklik yapılsada pek deşiklik yapılmayan fransız ve vw motorları.. hdi tdi lar falan filan..

yağmur ve far sensörleri tamam sorun değil de hız sabitleyici ve otomatik klima gerçekten büyük konfor demek. olsaydı daha iyi olurdu ama yine de venga alınabilir bir araç.

bana kalsa 42000 TL civarına BMW 120d tercih ederdim 2005 model de olsa 163 hp 340 tork full donanımı ile beni cezbediyor :)

kianın 0 olup 5 sene garantisi cezbetmiyor mu?
bmw yle allah muhafaza bi arıza yıkmaz mı bütçeyi?

benzinli arabada markasına bağlı opel olsa misal 150 binde opeli bile alırım mercedes olsa 200 binde 250 binde mercedes bile alırım yeterki benzinli olsun tamiri kolay masrafı az rektifiyesi ucuz.. dizelde mümkün mertebe ikinci ele pek bulaşmazdım şahsen hem tamiri zor hem pahalı hemde benzinli gibi ilk günkü ayarını tutmuyor..

yağmur ve far sensörleri tamam sorun değil de hız sabitleyici ve otomatik klima gerçekten büyük konfor demek. olsaydı daha iyi olurdu ama yine de venga alınabilir bir araç.

bana kalsa 42000 TL civarına BMW 120d tercih ederdim 2005 model de olsa 163 hp 340 tork full donanımı ile beni cezbediyor :)

kianın 0 olup 5 sene garantisi cezbetmiyor mu?
bmw yle allah muhafaza bi arıza yıkmaz mı bütçeyi?

benzinli arabada markasına bağlı opel olsa misal 150 binde opeli bile alırım mercedes olsa 200 binde 250 binde mercedes bile alırım yeterki benzinli olsun tamiri kolay masrafı az rektifiyesi ucuz.. dizelde mümkün mertebe ikinci ele pek bulaşmazdım şahsen hem tamiri zor hem pahalı hemde benzinli gibi ilk günkü ayarını tutmuyor..

şaka değil biraz gaza gelsem alabilirim ama meriva'ma kıyamıyorum :)

dedikleriniz de doğru tabi ama ben görünüşe göre bir otomobile 5 sene binemiyorum zaten. 6 yaşında BMW ile sıfır kilometre KİA karşılaştırmak biraz elmayla armut gibi olacak konuyu dağıtmayım. mantık olarak sıfır araç çıkabilir ama zevk işte biraz risk alarak BMW de alınabilir :)

Corsa 5 Kapı 1.3 CDTi Dizel - 95 HP Start and Stop Cosmo 39.919
Astra HB Classic III 1.3 CDTi Dizel - 90 HP Easytronic Essentia (Konfor paketli) 41.086
Astra Sedan 1.3 CDTi Dizel - 90 HP Enjoy Plus 41.469

Focus Trend X 5K 1.6 TDCi 90PS 39.840
Focus Collection 5K 1.6 TDCi 90PS 40.675
Fiesta Titanium 5K 1.6 TDCi 95 PS 40.295
Focus Trend X 5K 1.6 TDCi 109PS 41.940

Opel'de yaklaşık 1500 TL'ye 4 yıl garanti sahibi olunuyor. varsın motor biraz daha güçsüz olsun, en azından arabalar yolda akıp gidiyor:D

valla hiçbir fasılalı silecek yağmur sensörünün yerini tutamaz. hadi bazı Opel'lerde kaç saniyede bir çalışacağını ayarlayabiliyoruz ama o bile yağmurun şiddeti değiştiğinde yeni ayar istiyor. VecB'ye geçtiğimizden beri her yağmurda çat çat silecek koluyla oynamak sinir ediyor beni.:D

40.000 lira uzun süre binilicekse eder.mini ediyorda niye bu araba etmiyor markası kia diyemimi?Honda jazzdan çokta aşşağı bir arabamıki bu paralar etmesin.

Geri