Bu Araba Bu Para Eder Mi ??

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ern1402
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
40.000 lira uzun süre binilicekse eder.mini ediyorda niye bu araba etmiyor markası kia diyemimi?Honda jazzdan çokta aşşağı bir arabamıki bu paralar etmesin.

Kia la honda arasında daglar kadar fark olmasada , hondanın motor kalıtesı ve yürürü , kiadan bin kat kalitelidir yanından gecemez ;) Miniyle kıyas kabul etmez !! Eğer bu kiadan elınde olan varsa getırsın bende mınıyı getırım her alanda yarısabılırım ;)

araba mpv sanırım opel gurubunda merivaya denk gelir bence araçların segmentleri orantısında kıyaslamak verimli olucakdır.. araba kapışma maksatlı değil kalabalık ailelere hem ekonomik hemde rahat güvenli ve performanslı bir yolculuk yapabilicekleri tarzda üretilmiş bir araç..

araba mpv sanırım opel gurubunda merivaya denk gelir bence araçların segmentleri orantısında kıyaslamak verimli olucakdır.. araba kapışma maksatlı değil kalabalık ailelere hem ekonomik hemde rahat güvenli ve performanslı bir yolculuk yapabilicekleri tarzda üretilmiş bir araç..

Ben her alanda yarısım dedıgımden dolayı yarışmak için degıl dıyorsanız , ben zaten yarıs anlamında demedım , her alanda dedıgım ıscılık kalıtesı , konfor vs vs anlamındadır ..

olabilir daha iyisi vardır tabiki... kia yeni nesil üretimlerinde kalite çitasını epey yükseltti özellikle bu yeni nesil araçlarının tasarımlarını california merkezli bir ingiliz şirketine verdiler tasarımlarda dikkat ettiyseniz gözle görülür bir fark var.. artık o asyalı çizgilerde kalmadı bence bu kia nın geleceğinde yeni bir sayfa açıcak avrupa amerika satışlarındada patlama yaratıcakki takip ettiğim kadarı ile kia nıın satışları çok iyi avrupa ve amerikada..

özellikle kia soulu bekliyorum ve ciddi bir şekilde eğer istediğim donanım çitasında olursa benim standartlarımı karşılarsa cebimede uygun olursa almayı düşünüyorum..

goruntuye gore etmez be hocam..

valla ilk arabam rover 220 coupe turboydu sonra corsa sport aldım sonra 206 gtı 3 ay öncede rover 200.Bu arabaların hepsinede çoğu kişi beş para etmez araçlar bu paralara başka arabalar alırsın demişti.Ama araçların hepsininde ayrı tadı vardı.Her malın bir alıcısı vardır.araç etmese zaten neden satsınlar bu fiyata.genc cocuklu aile için gzl bir araba bence.

valla ilk arabam rover 220 coupe turboydu sonra corsa sport aldım sonra 206 gtı 3 ay öncede rover 200.Bu arabaların hepsinede çoğu kişi beş para etmez araçlar bu paralara başka arabalar alırsın demişti.Ama araçların hepsininde ayrı tadı vardı.Her malın bir alıcısı vardır.araç etmese zaten neden satsınlar bu fiyata.genc cocuklu aile için gzl bir araba bence.

haklısınız zaten birisi araba aldıysa beğenip de almıştır o paraya şu araba da var, 3 lira daha verip bunun yerine şu modeli alsaydın, beyaz değil kırmızı alsaydın vb. söylemleri hiiiç kafaya takmamak lazım.

almadan önce sorup soruşturmak fikir alıp vermek gerekebilir ama alınmış mala hayırlı olsun demek yeter bence.

mesela ben bir gün 40 binden fazla verip 2005 model bmw 1.20d alırsam onun yerine sıfır model şundan alsaydın diyenleri kafaya takmıcam :)

Aracı teknik özellik ve donanım olarak incelemek lazım. Fakat KIA gibi ikinci eli olmayan bir firmanın ürettiği araca değil 40.000, 30.000 bile verilmez.
Bu araç 5 sene sonra 15.000 civarı gider.

Bu arabayı o paraya alsak 3-5 ay sonra kaça satarız acaba ya da alan bulabilirmiyiz Türkiye'de Kia'nin her nedense marka değeri yok denilecek kadar az şehirden şehire göre değişir belkide ama II.el piyasası oluşmadı oluşacağada benzemiyor.

benim fikrim 3 bilemedin 5 sene sonra kia türkiyede renault fiat dan sonra en çok satan araç olucak vw opeli de geçicek.. bütün segmentlerinde fiyatları akranlarına göre çok iyi kaliteside iyi donanımıda iyi.. mesela sorento ile çok iyi bir traj yakaladılar türkiyede yeni sportage ilede öyle cerato ya büyük talep var ama dizeli için kia şu anda ceratonun benzinlisini ithal ediyor eğer 1.6 dizel versiyonu gelirse yani bu vengadaki motordan 6 vites 128 beygir o zaman c segmentinde ceratoda büyük patlama talebi olucak..

Geri