combo, corsa c kronik volant çözümü

ozqur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar volan ne işe yarar ya comboların corsaların motorları bi kaç fiat araçlarla aynı deniyor onlardada aynı sorun yok heralde onların volanını takıp denense nasıl olur aynıysa eger...Birde bizim komşunun combosu 2004 250bin km yaklaştı 180 binde baskı balata degiştim dio birde onun arkadşı var sıfır caddy aldı caddy 30bin km baskı balatayı yemiş buna ne dersiniz acaba belki garanti içinde ama garanti bitince ne olacak...

Son düzenleme:

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakın yanlış bilgiler yine dönmeye başladı farkındamısınız?
her arabada bi kusur var bugün bmw 3 serisinde boya sorunu yaşadık boya kabarıyor hemde komple
mercedeste garantide iken beyin yolda iken pert oldu 7000 euro
yeni hondalarda elektrik problemi var diyorlar ben görmedim ama neyse
he araçta bi problem var bu şans işi ona bakarsanız biz bi combo kiraladık 2009 hiç bi sorunu yok buna ne diceksiniz?

sabit volan olayı ise büyük ihtimalle bi dahaki hafta çözüyorum sizlere net olarak herşeyi anlatıcam

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz abartı olmadı mı?
tüm araçların kusurları yok mu?

volan sorunu var diye iç mekan malzeme kalitesi sınıfının en iyilerinden olan, motoru sınıfının en sağlamlarından olan aracı almak enayilik mi?
bence değil..

ben opel'in iç mekan kalitesini kendi yılında üretilen başka hiç bir araçta bulamıyorum.
ford fiesta olsun, honda jazz olsun, hatta corsa'dan çok daha pahalı vw polo olsun, yine de tasarım olarak da malzeme olarak da en iyisi corsa c.
opel'den nefret eden arkadaşlarım bile aracın içine oturduklarında içi güzelmiş diyorlar..

motoru derseniz, autoshow dergisi 100.000km testlerinde grande punto'yu test etti, aynı motor.
100.000 km sonunda motorun parçalarını ölçtüklerinde çok şaşırmışlar, çünkü aşınmalar fabrikadan ilk gün çıkan araçların motor parçalarının toleransları dahilindeymiş..
ben kendim de buna şahidim:
benim aracım 200bin km.de şu an, motorda en ufak bi sıkıntım yok, ki böyle küçük hacimli bir turbo dizel'in ömür ortalaması için çok yüksek bi km bence..
benim turbom 150bin km'dir aynı turbo, ve hala en ufak bi sıkıntısı yok..

şimdiye kadar da 2 kere volan değiştirdim.

değer mi?
bence değer..
2 volan değiştirdim ama gayet içime sinen, kaliteli bi araca bindim..
hyundai ile kalite hissi konusunda kıyaslanamaz bile.
getz'in içine oturunca 95 model bi arabada oturuyormuş gibi hissediyorum kendimi, kullanılan plastik tahta gibi...

Abicim ben hatası olmaz demiyorum. Sadece böyle sorunlu araçları piyasaya sürüp volant arızası verdiğinde araçlarımızda sorun yoktur diyorlar ben ona kızıyorum. Ben 6 ayda bir volant değiştiremem varmı böyle bir mantık ya? altı ayda bir 1200 TL i millet sokaktanmı topluyor? madem araçlarında volant sorunu yoktutda neden 2010 modellerinde şanzımanı değiştirdiler? bunu neden düşünmüyorsunuz arkadaşlar?

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca bu araçlardaki sorun insanı bunaltma derecesine getiriyor. Volant+direksiyon kutusu+dinamo kasnağı+baskı balata=OPELLERDE SORUN YOKTUR...

Biraz duyarlı olun ya bu araçları bana kayırmayın içine altın kaplama konsolda koysa daha almam opele markasını

2006 model opel combo kullanıyorum aracım 43.000 de sökülmedik yeri kalmadı varmı böyle saçmalık ya??? satlığıa çıkardım zaten 15 bin TL e bırakacağım. nalet olsun opeline combosuna

2004 model renault kangoom vardı dağda bayırda köy yollarında binerdim 100 bin km devirdim tık dememişti. SAtacam yine kangoo klasik modelini alacam yemişim opelini

Bıktım bu aracın sorunlarından

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu yazılanlardan sonra sözylenecej söz yok tabii ama şunu belirteyim hani sen bi volanttan memnundun hani çok iyiydi burda herkese övdün fotolar koydun demekki ben haklıyım :) acele etmicen herşey psikolojik

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu yazılanlardan sonra sözylenecej söz yok tabii ama şunu belirteyim hani sen bi volanttan memnundun hani çok iyiydi burda herkese övdün fotolar koydun demekki ben haklıyım :) acele etmicen herşey psikolojik

acele ile alakası yok benim taktırığım sabit volant seninkiyle aynı şimdilik sende memnun olabilirsin ama 2-3 ay sonra aracını çalıştırırken ve stop ederken garip sesler gelmeye başlayınca nasıl söktürüyosun. O takılan baskı balata uyum sağlamıyor zamanla yayları gevşeme yapıyor ve o iğrenç ses yine karşınıza çıkıyor. Bu kezde 6 ayda bir baskı balata değiştirmek zorunda kalıyosun. ne anladık bu işten ?

Sonuç olarak volanın ses yapması imkansız hale geliyor ama baskı balata yayları canınızı sıkacağından emin olabilirsiniz. Ben burada söylüyorum sizlere

ozqur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010 modellerindeki olay nedir şansıman olayı onlarda böyle problemler çıkarmayacak anlamına geliyo?

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010 modellerindeki olay nedir şansıman olayı onlarda böyle problemler çıkarmayacak anlamına geliyo?

Adana yetkili servisindeki usta başı söyledi bunu 2010 modeller geliştirildi ve sorunları bitti dedi. Ne direksiyon kutusu ne volant ne başka bişe. 2010 da bu sorunları çözdü 2011 gibi yeni kasa gelme durumu olduğu belirtildi

ama izmir'e sorarsan araçlarda sorun yok!

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acele ile alakası yok benim taktırığım sabit volant seninkiyle aynı şimdilik sende memnun olabilirsin ama 2-3 ay sonra aracını çalıştırırken ve stop ederken garip sesler gelmeye başlayınca nasıl söktürüyosun. O takılan baskı balata uyum sağlamıyor zamanla yayları gevşeme yapıyor ve o iğrenç ses yine karşınıza çıkıyor. Bu kezde 6 ayda bir baskı balata değiştirmek zorunda kalıyosun. ne anladık bu işten ?

Sonuç olarak volanın ses yapması imkansız hale geliyor ama baskı balata yayları canınızı sıkacağından emin olabilirsiniz. Ben burada söylüyorum sizlere

ben o günde söyledim sana ama anlatamadım benimki şaunda seninkiyle aynı değil ben onu söekeli 3 hafta oldu o volanta problem var