corsa 1.7 dti hız sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan stan39
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
araç kaç km de. benim araç 230bin . şirket çıkması alırken 5664e mesaj attım motorunu ustaya gösterdim aldım ama şu anki aklım olsa 120 km hıza kadar biraz kullanırdım :)
117binde benim arabam. ilk sahibiyim. birkaç sene önce arkadaşıma satmıştım geçen sen ger aldım. şimdiye kadar iç arıza ışığı yakmadı maşallah. ama sorunlar olmuyor değil. bak mesela yarın 800 tl yiyecek :)
trigel seti
v kayışı
devirdaim pompası
arka 2 amortisör
sağ arka bilye
birde şu sorunumuz için biraz çalışma yapıcaz( boruların kontrolu, basınç sensörlerinin kontrolü, üst beyinde mazot varmı? varsa temizliği.)
3-4 senede bir periyodik bakımları hariç 500TL-800TL arası yer canavar :)

117binde benim arabam. ilk sahibiyim. birkaç sene önce arkadaşıma satmıştım geçen sen ger aldım. şimdiye kadar iç arıza ışığı yakmadı maşallah. ama sorunlar olmuyor değil. bak mesela yarın 800 tl yiyecek :)
trigel seti
v kayışı
devirdaim pompası
arka 2 amortisör
sağ arka bilye
birde şu sorunumuz için biraz çalışma yapıcaz( boruların kontrolu, basınç sensörlerinin kontrolü, üst beyinde mazot varmı? varsa temizliği.)
3-4 senede bir periyodik bakımları hariç 500TL-800TL arası yer canavar :)

güle güle binin inşallah sorun çözülür bende bekliyorum sonucu.

teşekkürler. cumartesi gini servisten çıkar çıkmaz haber vericem durumu.

zekiii merthan abinin sorun sende olsa arabayı ömrü billah biner satmassın la sen kimseye :D bence bişey yok o arabada maaşallah gideri o biçim sağlıklı araba :D

bak bence yarın biz senle servise gitmden önce bir kaldıralım arabaları. ozaman kiminki daha iyi anlarız. ben benim arabamda sorun olduğunu biliyorum. arıza ışığı yakmasada duman atmasada arabada bir dengesizlik var. :)

ilk önce şu egsozcuya bi gidelim hele senin egsozu düzleyelim :)
bak alperin video sunu bulup atayım da imrendireyim seni :)

trigel seti
v kayışı
devirdaim pompası
arka 2 amortisör
sağ arka bilye
3-4 senede bir periyodik bakımları hariç 500TL-800TL arası yer canavar :)[/QU

sorun belli oldumu?

daha yeni eve geldim. bütün bakımlarını yaptırdım. ordayken üst beyine mazot sızmışmı diye kontrol etmek için soketi sökerken bir kabloyu lehiminden kopardım yanlışlıkla :) ustam sağolsun tekrar lehimledi. eve gelirken arabayı denedim. tadından yenmiyor maşallah. yapılan işlemler şu şekilde:
arka 2 amortisör
sağ arka bilye
trigel seti
devirdaim pompası
v kayışı
üst beyin soketi temizliği.
ben bu gün bunları yaptırdım sorunum çözüldü. araba birden bire kendine geldi. canerin sorunu içinde mehmet usta geniş bir zamanda arabaya bakacakmış. canerle bişeyler konuştular ama tam dinlemedim. caner yazar sanırım birazdan.

oda dediğimi diyor...basınç hatası ben wastegate e kapamıyordur dedim o açmıyordur dedi dert değil aynı kapı...turbo nun temizlenmesi lazım ki istanbulda yapmak isterim ama olmadı ist.agönderirim...
en son kurumu dökmek için 20 litre mazot 4-5 litre benzin yapıp çıkacam otobana da :D gereNk yok :)

Geri