corsa C mi ? C3 mü ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan bazukaa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bence bu iş en ii bi pistte hallolur....

C3 ü bilmem ama CDTİ corsa da boş bi araba degil gerçekten deli gidiyo devirini iyi ayarlarsan o sınıfta çakmayacağı araba yok gibime geliyo tabi eşit motor şartlarında

1.2 6500 devirde gaz kesiyo 1.3 dizel cok alt safalarda dizel vites deyistirirken 1.2 kaptırmıs devirini gidiyo olur;) Biraz mantıklı dusunun bu konuda diyosunuz ki dizelde manyak tork var 1.2 (benzinli) 80hp 1.3 dizel 70hp o manyak tork dediğiniz 10hp lık farkı kapatamazzzz ;)

kutluhan83' Alıntı:
gel bazuka elazığdayım ben ,yada ortada biyerde buluşalım biz sözümüzün eriyiz gardaş laf ağızdan birkere çıkar .......
Elazığ neresi istanbul neresi eyer bir gun istanbula yolun duserse haber ver bana hemen olduğun yere biteğim senin gelmen daha kolay olur nede olsa cdti ;) :)

c3 lerin 92 hp olan modeli baya bi iyi diye düşünüyorum
c3 alır

Konu 1.3cdtı ve 1.2benzinli ye döndü :)

bazukaa' Alıntı:
Konu 1.3cdtı ve 1.2benzinli ye döndü :)

Rakamlara vurursak:

CDTİ , 170 nm torku ile 1060 kg agırlıgı var, 1.2 ise 110 nm torku ile 960 kg agırlıgı var.Bu şartlarda CDTİ kalkışta tabiki avantajlı, kalkıştan sonra 1.2 aradaki farkı kapatabilir ama bunun için en 2000 metre pistte kalkmak lazım diye düşünüyorum. max. hızlar CDTI 165 km/h - 1.2 ise 175 km/h .Abimde 2004 CDTI bende 2006 1.2 var ve ikisinide kullanıyorum.CDTI kalkışta güzel uzuyor ama kapışacak kadar zorlamadıgımız için yorum yapmak zor.CDTI avantajlı görünsede otoban gibi bir yolda, uzun mesafede 1.2 de çok kolay lokma olmayacaktır.denemeden birşey söylemek zor

dizellerin kalkışta turbo dewreye girene kadar benzinlilere göre hantallığı war yüksek tork bu açığı kapamaya yeter mi bilemem.dizeli kullanmaya alışmış biri uzun yolda awantajlı olabilir ama benzinli de 6500e kadar çıkan dewir çewirebilme kapasitesi war...sonuç bence kullanan yeterince iyi kalkabilirse benzinli derim....

Geri