Corsa D Lpg Taktırmalımıyım??

dizel yada lpg seçmenizin nedeni ekonomi amaçlıdır ama arada sırada ışıklarda kalkış yapmak da istersen,z de1.3 95 lk corsa sizin işinizi görecektir hatta biraz daha işi ileri götürüp mehmet ustaya gidip aracı chiplerseniz 115 bg gibi bir güç alırsınız sonrada aynı hacimde ki bir çok araçla kapışrsınız

beni kesinlikle yanlış anlamayın ama foruma girdiğinizden beri yazıdğınız ve açtığınız konuları takip ettiğim kadarıyla ya ruhunuz genç yada siz 41 yaşında değilsiniz corolla corsayı geçer mi yada 1.2 1.3 dizel karşılaştırması bu konular biraz beni süphelendirdi

Foruma ilk üye Olduğumda Üye arşivinde de Yazmıştım Yaşım 21 1989 yerine 1968 yazdım Nasıl düzelteceğimide sordum fakat Cevap gelmedi

corsa d 75 hp için konuşuyorum orjinal haliyle 12.5 snde 100 kmye ulaşıyor şimdi yok kesinlikle olmaz demeyin ölçtük ordan biliyorum 1160 kg aracın boş ağırlığı sıvılar eklendiğinde harekete hazır ağırlığı 1235 kg oluyor karter koruması vs yaptırırsanızda dahada artıyor

emin olun bende farklı dizellerde hızlanma denemesi yaptım ve fabrika değerlerinden daha iyi süreler yaptım. yani belirttiğiniz şey sadece benzinliye özel bişey değil, şimdi yok kesinlikle olmaz demeyin ölçtük biliyoruz. gaz-debriyaj-şanzıman ayarını ustaca yapabildiğiniz sürece fabrika değerlerinin altına inebilirsiniz.

aynı ağırlık eklemeleri (sıvılar, karter koruma) dizeller içinde geçerli bildiğiniz üzere. o yüzden ordaki farktada bir değişen olmuyor.

işin içine dizel girmiş :) o zaman söylüyorum aracın alındığından beri bu zamana kadar 0 lamadığım bc2 verisini:D 17bin km oldu ağustos 10da teslim aldık aracı, ortalama 6.2 ortalama hız 32ydi sanırsam:) 1100litre mazot yakmıştı yanlış hatırlamıyorsam:) çok bastığımda oldu normal kullandığımda oldu torku hissettiğim epey oldu:D bu gidişle 2yıl içinde amorti ederim ben:D

Arkadaşlar Öncelikle Yardımcı olduğunuz için tşekkür ederim:

Ben Yılda ortalama 15000 km zar zor yapıyorum. şimdi Lpg taktırırsam Bagajda yer kalmıyacak. stepnenin yerine taktırsam,Stepne dışarda kalıcak.) şimdi Birde Dizel alıp zarara girmek var. Alıcağım arabaya Maximum 10 sene binerim.

1. Dizel Alsam yüksek devirlerde iyi Performans sağlıyor mu ? (benzinli motordaki gibi :D )

2.Lpg Taktırsam Araç 10 sene dayanırmı (yılda 15000 km yapsam) :D ?

Arkadaşlar Bir de Benim şimdiki 1.2 twinport 80 hp aracım 450 km yaptı çeyrek depo benzin kaldı :) neden olabilir 3000 deviri geçmem kolay kolay.:)
toplam 150 e gelmeden sorun çıkarmaya başlar lpgde 1.2 de yüksek devirde de düşük devirdede performasn sağlamıyor zaten illa benzinli alacaksan 1.4 al

emin olun bende farklı dizellerde hızlanma denemesi yaptım ve fabrika değerlerinden daha iyi süreler yaptım. yani belirttiğiniz şey sadece benzinliye özel bişey değil, şimdi yok kesinlikle olmaz demeyin ölçtük biliyoruz. gaz-debriyaj-şanzıman ayarını ustaca yapabildiğiniz sürece fabrika değerlerinin altına inebilirsiniz.

aynı ağırlık eklemeleri (sıvılar, karter koruma) dizeller içinde geçerli bildiğiniz üzere. o yüzden ordaki farktada bir değişen olmuyor.

ağırlıkları ben diesel için söylemiştim kendi aracımdaki benzinlide karter korumayla 1100 kg olması lazım yanlış hatırlamıyorsam ama illaki alınacaksa benzinli 1.4 daha iyi bir seçim olacaktır

Bana soorrr

Arkadaşlar gereksiz polemiklere girmeyin.7 yıldır corsa kullanıcısıyım. Sıfır aldığım 2009 model 1.2 corsamı(80 BG) 10 ay kullandım benzinli olarak. 10 ay sonra tam 10000km de iken serviste landirenzo marka LPG taktırdım. Araç 1200 motor, benzinliyken bile performans yok ki. Kasa ağır kalıyor ve çok yakıyor.Ben de lpg taktırmadan önce 3000-4000 lira üzerine ekleyerek eşdeğerdeki 90 bg lik bi corsa ile değiştiriyim dedim ama ne mümkün, bulamadım. Sonuçta LPG taktırdığıma biraz pişman oldum, aslında alırken dizelini almadığıma pişman oldum.(para yoktu malesef :D) LPG taktırdıktan sonra performans düşüşü oldu tabi, yokuş çıkarken birazda yüklü isen yemiyo yemiyoo :D kötü arabalar geçip gidiyo beni. Çok sinir oluyorum ama yapacak bişii yok.Şunu da söyleyim: kırıkkaleden lpg yi fullüyorum 103 km sonra sungurluda tekrar fullüyorum shell'den. Sürekli 90km hız ile gidiyorum, 100 ü geçtiğim olmuyor, ikinci fullediğimde 12 lira civarında lpg alıyor. 13 lirayı hiç bulmadı henüz. 100km de 13 diyelim hadi. 4-5 kere denedim aynı güzergahı. Son denemem de 10 şubat felandı.(lpg fiyatıda 2,20-2,30 arası değişiyor.)Hiç 13 liralık lpg aldığım olmadı , 12 küsür hep. Sonuç olarak kesinlikle dizel al derim :)

Şunuda söyleyim her türlü kapalı otoparka girdim :) öyle 2. sınıf vatandaş muamelesi yok, birisinin dediği gibi. Kimse de çıkıp senin araban lpg li giremezsin demedi.

Arkadaşlar gereksiz polemiklere girmeyin.7 yıldır corsa kullanıcısıyım. Sıfır aldığım 2009 model 1.2 corsamı(80 BG) 10 ay kullandım benzinli olarak. 10 ay sonra tam 10000km de iken serviste landirenzo marka LPG taktırdım. Araç 1200 motor, benzinliyken bile performans yok ki. Kasa ağır kalıyor ve çok yakıyor.Ben de lpg taktırmadan önce 3000-4000 lira üzerine ekleyerek eşdeğerdeki 90 bg lik bi corsa ile değiştiriyim dedim ama ne mümkün, bulamadım. Sonuçta LPG taktırdığıma biraz pişman oldum, aslında alırken dizelini almadığıma pişman oldum.(para yoktu malesef :D) LPG taktırdıktan sonra performans düşüşü oldu tabi, yokuş çıkarken birazda yüklü isen yemiyo yemiyoo :D kötü arabalar geçip gidiyo beni. Çok sinir oluyorum ama yapacak bişii yok.Şunu da söyleyim: kırıkkaleden lpg yi fullüyorum 103 km sonra sungurluda tekrar fullüyorum shell'den. Sürekli 90km hız ile gidiyorum, 100 ü geçtiğim olmuyor, ikinci fullediğimde 12 lira civarında lpg alıyor. 13 lirayı hiç bulmadı henüz. 100km de 13 diyelim hadi. 4-5 kere denedim aynı güzergahı. Son denemem de 10 şubat felandı.(lpg fiyatıda 2,20-2,30 arası değişiyor.)Hiç 13 liralık lpg aldığım olmadı , 12 küsür hep. Sonuç olarak kesinlikle dizel al derim :)
12 TL/2,20 lt/TL=5,45 lt/100 km tüketiyor ve sen halen dizelmi al diyosun? aracının ne kadar az yaktığının farkında değilsin sanırım yada hesap yapmasını bilmiyorsun.
Ayrıca sana Opelin 1.2 motorlu araç alanlara performans taahhüt ettiğini söyleyenmi oldu? 1.2 motorlu bir araç ekonomi içindir performans bekleyenler sadece hayal kuranlardır.

Geri