Dizel motor mu tercih ediyorsunuz LPG mi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan schumici
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Dizel mi tercih ediyorsunuz LPG mi?

• Kullanılan toplam oy
    159
ahh işte o benzini karşılayabilecek maddiyatımız olsa da bizde benzinli kullanabilsek :)

onu bunu bilmemde 0 arac alipta ardindan hemen lpg taktiranlara anlam veremiyorum... benim dusuncem....

bu konu uzar gider:)

ben hiç bir zaman dizel ile benzinli arasındaki L başına fiyatfarkın kapanacağı fikrine inanmadım ileridede böle birşey olmaz bence belki torunlarımız görür::))komşuda 1.0 motor yaris var bende astra h cdtı gene az yakıorm yaristen,1.6 megane dynamic var tüplü komşuda gene astra az yakıyor hem dayımda 2010 lpg li mazda3 var otomatik full ondanda aastra az yakıyor şu anda...cliomuz vardı 1.4 16v rxt hb astra ile birlikte clionun bakım masrafları daha fazla idi şimdi opel yedek parçacısından alıyorum filtreleri 50 ytl ye birde mobil1-0-40 tam sentetik motor yağını alıyorum kardeşim birde ustama işçilik parası atıorm 150 ytl ye 10.000 lik bakımını yaptırıorm astranın(15binde bir ama ben 10binde bir yaptırıorm)2 gün önce arkadaşım arabasını satıyordu illa sen al dedi honda cr-v 2005 90.000 de full deri koltuk suunrof 38.000 e burakıcaktı valla astrama kıyamadım cr-v'ye lpg taktır havalar soğuyunca farklı yakar ısınınca farklı yakar pek güvenemedim açkcası o yüzden astram 100.000 ni geçsede binmeye devam şehir içi şehir dışı karma 6.0 L yakıtıyla geziyoruz çok şükür...

ben sana şöyle söyliyim o zaman 90 lılarda dizel ile benzin arasındaki fark yarı yarıyaydı şimdi sadece kuruşsal yani çok az bir fark var eskiden dizel tek tipdi bütün her yer aynı dizeli kullanıyordu sanayide arabada apartmanlarda.. çünkü araçlarda fazla dizel talebi yokdu.. şimdi dizeli ayırışdırdılar araçlar için eurodizel denen katkılı dizel i yapdılar sanayi tipi dizelide eski normal dizelden veriyorlar..

bu euro dizel araçlar zaten avrupada pek ço yerde benzinden pahalı ben bunun listesini verdim hatta forumdan bir arkadaş isveçmi isviçredemi yaşıyordu bilmiyorum şimdi tam evet burda dizel benzinden pahalı dedi.. avrupada dizelin ucuz olduğu ülkelerde ise dizel araçlara ek vergiler yapılıyor yani dizel gene pahalıya geliyor..

belki şu yıllar değil ama uzun vadede türkiyedede dizel benzini fiyat olarak geçicek bunu hep beraber görücez..

ben hiç bir zaman dizel ile benzinli arasındaki L başına fiyatfarkın kapanacağı fikrine inanmadım ileridede böle birşey olmaz bence belki torunlarımız görür::))komşuda 1.0 motor yaris var bende astra h cdtı gene az yakıorm yaristen,1.6 megane dynamic var tüplü komşuda gene astra az yakıyor hem dayımda 2010 lpg li mazda3 var otomatik full ondanda aastra az yakıyor şu anda...cliomuz vardı 1.4 16v rxt hb astra ile birlikte clionun bakım masrafları daha fazla idi şimdi opel yedek parçacısından alıyorum filtreleri 50 ytl ye birde mobil1-0-40 tam sentetik motor yağını alıyorum kardeşim birde ustama işçilik parası atıorm 150 ytl ye 10.000 lik bakımını yaptırıorm astranın(15binde bir ama ben 10binde bir yaptırıorm)2 gün önce arkadaşım arabasını satıyordu illa sen al dedi honda cr-v 2005 90.000 de full deri koltuk suunrof 38.000 e burakıcaktı valla astrama kıyamadım cr-v'ye lpg taktır havalar soğuyunca farklı yakar ısınınca farklı yakar pek güvenemedim açkcası o yüzden astram 100.000 ni geçsede binmeye devam şehir içi şehir dışı karma 6.0 L yakıtıyla geziyoruz çok şükür...

Hiç emin olma, bu ülke asla olmaz dedigimiz neleri gördü...bir gecede cıkacak yasa tasarısına bakar.Bir sabah bir uyanmısız dizelin vergisi benzinden fazla olmuş, pompa fiyatları benzine göre 10 kuruş pahalı...:cool:

Geri