Dizel Partikül Filtresi

Ynt: Dizel Partikül Filtresi

Temizleme işlemi başladığında sürüşe devam edin yazısı çıkmasa bana yeter :D Temizleyebildiği kadarını temizlesin, kalanını temizlemeye aracı tekrar çalıştırdığımızda devam etsin, bunu yapsın canımı yesin  011zaa

Pug da bir kere bile ışık yanmadı ama temizleme işini iki günde bir yapıyordu. v-power kullanıyordum sürekli. Burada gtl henüz yok Ankaradan gtl aldığım zamanlarda bir müddet yapmazdı. Deneye deneye total ile v-power ı karıştırdım yarı yarıya ve aynı gtl deki gibi epey müddet o lanet ses ve koku oluşmuyordu yani temizleme yapmıyordu.

Bu Avrupai üreticiler bizi zorla çevre dostu yapacak..  011zaa

arkadaşlar bu DPF olayından bıktım wallahi. benzin istasyonunu degistirmeme ragmen inanın 100-150km'de bir DPF jenerasyonu başlıyor. artık dalgamotor fan çalışır gibi çalışıyor. bıktım walla....sırf bu yuzden iki defa servise gittim. normal diyorlar. ne normali....  walll

Benim araçda 2000km oldu daha 1 kere bile dpf uyarısı yanmadı.

Mazotu hep shellden alıyorum.

Pek kısa yolada gitmem zaten en aşa 10km yol yaparım aracı çalıştırdığımda onunda etkisi vardır tabi.

omerf link' Alıntı:
Benim araçda 2000km oldu daha 1 kere bile dpf uyarısı yanmadı.

Mazotu hep shellden alıyorum.

Pek kısa yolada gitmem zaten en aşa 10km yol yaparım aracı çalıştırdığımda onunda etkisi vardır tabi.
muhtemelen anlık tuketim bilgi ekranında degilseniz farketmiyorsunuzdur. muhakkak DPF otomatik çalışıyor....

Çevrecilik aşkı adına...

Geçen bindiğim Insignia 2.0 CDTI da da DPF uyarı notu asılmıştı sinyal koluna :)

Tolga KARACA link' Alıntı:
Çevrecilik aşkı adına...

Geçen bindiğim Insignia 2.0 CDTI da da DPF uyarı notu asılmıştı sinyal koluna :)

yaw bu DPF olayını bilseydim dizel almadan iki-üç defa daha düşünürdüm... aceba, golf, yeni focus ve diğer dizellerde de (yeni jenerasyon) bu DPF olayı var mı aceba....? onlar da bizim gibi bu sorunla karşılaşıyorlar mı?

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=228.msg50671#msg50671 date=1318344795]
ևevrecilik aşkı adına...

yaw bu DPF olayını bilseydim dizel almadan iki-üç defa daha düşünürdüm... aceba, golf, yeni focus ve diğer dizellerde de (yeni jenerasyon) bu DPF olayı var mı aceba....? onlar da bizim gibi bu sorunla karşılaşıyorlar mı?
[/quote]

Passat'ta var pejo'da da var. Pejo'da olması demek citroen'de ford'da volvo'da yani psa grubunun motorunu kullanan her araçta var demek.  M.B, Bmw yi bilemiyorum nasıldır dpf leri.

Geri