Domuz Gribi Aşısı...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Burak K.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Aşı olalım mı ?

• Kullanılan toplam oy
    89
Bugün bir doktorla konuştum. kendiside aşı olmayacağını söyledi. içeriğini incelemişler ve içlerine sinmemiş. hastanelere ağır grip ile başvuranlara en başta domuz gribi tahlili yaptırdıklarını artık yapmadıklarını söyledi. Çünkü hemen hemen grip olan herkesin şu anda bu virüsü taşıdığını görmüşler. kronik bir rahatsızlığınız yoksa öldürücü değil bol c vitamini ile korunun dedi. (kartal devlet hastanesi doktoruydu kendisi)

katılıyorum suanda grip olan herkes domuz gribiymiş bünyeye göre kimi normal grip gibi atlatıyorumuş kimi ise yüksek ateşli ve agrılı şekilde geçiriyormuş.. ben bi duş alıp evden cıktım grip oldum ve 2 3 gün önce geçti .. grip ilacı ve gercekten cok bol miktarda C vitamini aldım..

şimdi ben domuz gribi olduysam ve atlattıysam vucüdum bagışıklık kazandımı yani ?

Kendim aşı olmayacağım gibi evdekilerde olmayacak. Çok iyi bir halt olsa önce başkaları olurdu. Yangından mal kaçırır gibi getirtilen bu aşının olası tüm yan etkileri bence henüz tam olarak belirlenmedi. Önce Türk'lerde bir deneyelim diye bizi kobay olarak seçmiş olabilirler. Geçmişi biraz inceleyip Dr. Babuna olayını da unutmayalım. Yurt dışına gönderilen binlerce kan örneğinin akibeti halen belli değil. Nedir bu vatandaşılarımızın çektiği be. GDO bizde, hormonlu gıdalar bizde, ne idüğü belirsiz aşılar bizde, deneme tahtasını geçtik valla. Devamlı çelişki içinde olmak insanları huzursuz ediyor. Yetkililerin dediğine göre domuz gribi normal gribin daha tehlikesiz yani daha hafif seyreden bir türüymüş. O zaman adama sormazlar mı bu kadar panik nedendir diye. Etkileri daha hafif olan bir grip türüne ait aşı neredeyse zorunlu ve bedava iken, daha ağır etkileri olan grip türüne ait aşı ise hem isteğe bağlı hem de paralı. Bu mudur halkın sağlığını düşünmek. Benim açımdan gözümü korkutan en korkunç yan etki Guillain-Barre sendromu'dur. Tedavisi çok zor ve uzun süren, bir nevi felç türü olan bu hastalığın bana veya aileme musallat olmayacağı ne malum. Bunca salgın olayı yaşandı, aşı gündeme bile gelmezken şimdi illa aşı olun diye direten devlet erkanını hayretle izliyorum, galiba ya bu aşıları onlar ithal ettiler ki ellerinde kalmasından korkuyorlar, ya da Osmanlı'nın torunlarından intikam almak isteyen avrupalılar çaktırmadan biyolojik imkanları kullanıyorlar.
(Dün haberlerde Almanya'da bu türde aşı olan 7 kişinin öldüğü açıklandı.)

Son düzenleme:
bu olaya ciddi bir şekilde eğilen bir abimizin söylediklerini yazıyorum.

aşının içinde cıva maddesi var. ve bu madde kısırlığa yol açıyor. ama nasıl bir kısırlık. sen kısır olmuyorsun, senin çocuğun olmuyor, onun çoçuğu oluyor. yani uzun vadede düşünülmüş, üremeyi engelleyen bir strateji. bir bomba ile 1 milyon insanı dünyanın gözleri önünde öldüremezsiniz ama böyle bir strateji ile bunu uzun vadelerde yaparsanız, kimse bir şey diyemez. bunlar komplo teorileri tabi. doğruluk payı tartışılır.

ayrıca tıp okuyan arkadaşım domuz gribi oldu. 4-5 gün istirahat ettikten sonra iyileşti. bunda genç ve antikorlarının bol olmasının etkeni var tabiki. hatta doktor demişki. iyi ki olmuşsun. sen gençsin atlatırsın. bir daha da bu gribe yakalanmazsın

Yazılanları okudum, herkes te benim gibi kararsız ama bende ağılrlıklı olarak kendime ve aileme aşı yaptırmayı düşünmüyorum.Yan etkileri henüz netleşmiş değil , aşı fiyatı ise 5-6 euro civarında

BENCE DİKKATE ALIN ARKADAŞLARRR...
valla arkadaşlar,geçen gün haberlerde izledim,Amerikada yaşayan bir bayana yapılmış bu domuz gribi aşısı..aşı yapıldıktan sonra kadın yürümeye kalktığı zaman tüm vücudu kasılıyor ve konuşma güçlüğü çekiyordu.kadın ancak geriye doğru yürüdüğü zaman ve koştuğu zaman normal görünüyor ve geriye doğru yürüyüp ve koştuğu zaman konuşabiliyor.yavaşladığı zaman yine kasılıyor vücudu...ve kadının beynine pil takılacakmış,vücudundaki kasılmaları engellemesi için...

Bu bahsettiginiz olayin milyonlarca asi yaptiran kisiden anca yuzlercelik bir kisimda ciktiginida hatirlatalim.Yani normal bir sarilik asisida buna benzer adverse etkiler verebilir.Herkezde boyle olacak diye birsey yok.

Bugun sirket doktoruyla uzun uzun bu hastaligi konustuk.Su gunlerde mevsimsel grip olunamayacagini her gribin domuz gribi olacagini iddia etti,kaldiki normal grip oldugunu sanan birini getir tahlil edelim domuz gribi cikmazsa bende bu isi birakacagim seklinde kesin konustu.Illa domuz gribi olan yataga dusecek,ates,kusma gibi belirtleri tasiyacak diye birsey yok belki sende bende su an bu gribi yasiyor olabiliriz dedi.5 gunluk sureden sonra hastaliktan eser kalmiyor diyede ekledi.

Kendisininde asi olmadigini,kronik bir hastaligin veya kucuk cocugun yoksa olmaya gerek kalmayacagini belirtti.Hijyene dikkat cekti.Grip oldugundan suphelendigin birinin dokundugu yere bile dokundugunda hemen ellerimi dezenfekte etmemi tavsiye etti.Birde gunde bir kac defa agzi ve burnu tuzlu suyla yikamalisin dedi.Tuzlu suyun mikrobu uzak tutucu ozelliginden dolayi bu girislerden giremeyecegini ekledi.Aklimda kalanlar bunlar,paylasayim dedim.

bu olaya ciddi bir şekilde eğilen bir abimizin söylediklerini yazıyorum.

aşının içinde cıva maddesi var. ve bu madde kısırlığa yol açıyor. ama nasıl bir kısırlık. sen kısır olmuyorsun, senin çocuğun olmuyor, onun çoçuğu oluyor. yani uzun vadede düşünülmüş, üremeyi engelleyen bir strateji. bir bomba ile 1 milyon insanı dünyanın gözleri önünde öldüremezsiniz ama böyle bir strateji ile bunu uzun vadelerde yaparsanız, kimse bir şey diyemez. bunlar komplo teorileri tabi. doğruluk payı tartışılır.

Komplocular gene boş durmamış: )

normal grip aşısıda olmayalım onlarda civalı,antibiyotik almayalım karacigerin içine ediyor vs.vs zaten hiç bi ilaç tam anlamıyla muhtesem değildir cünkü vücüda dısardan kimyasal alıyosun sonucta ve bence olunmalı zaten seneye grip aşılarının içinede h1n1 konuluyor artık bütün grip aşıları böyle olcak bu kadar abartılcak birşey oldugunu düşünmüyorum yani dedigim gibi normal grip aşısı yada baska bir ası olupta domuz gribi aşısına civalı diye olmamak mantıksız geliyor cünkü tamamına yakın bütün aşılarda civa zaten 50 seneden aşkın bir süredir kullanılıyor.

saygılar

Geri