Gaz verince ayağıma damlayan sıvı :)

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima problemi... yardım...

Arkadaşlar dün Antalya'dan Didime geldim.. Yaklaşık 5 saat yol yaptım, klima sürekli açıktı, hiç bir sorun olmadı, %10 rampalarda ara sıra hararet 90'a geldi sonra düz yolda tekrar 80 e geriledi...
Dün gece arabayı sabah güneşe denk gelmesin diye balkonun altına çekerken ilk kalkışta biraz fazla gaz verince sağ ayak parmağıma bir şey damladı... Elimle baktım kokladım koku yok, su gibiydi...
Neyse dedim, sabah bir yere gidecektim yine bindim dünki gibi yine sert gaz verince yine damladı ayağıma... yine baktım bir tadı kokusu yok :confused: neden olabilir acaba? Sadece ilk kalkışta oldu, sonrasında tansaşa falan gittik baya gaz verdim 10 km yol gittik nerdeyse hiç damlamadı... Ordan geçen bir hortum vs. var mı ki? ya da klima falan mı içeri kaçırıyor_? Ama dün yol boyunca hiç bir damlama vs. olmamıştı... Sabah klimayı da açmadım normal hareket halinde oldu... yardımlarınızı bekliyorum dostlar :)

Son düzenleme:

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
muhtemelen klimadan kaynaklanıyor. gideri tıkanmış olabilir. aynısı başıma geldi. klima açıkken içeri su damlıyor ve ön cam tarafından bir kabın içinde su varmış gibi ses geliyordu. ustama götürdüm, klima giderine sadece dokundu. 1 litreye yakın su boşaldı arabadan. lifte bile kaldırmaya gerek yok aracınız dizelse.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet dizel dostum... klima gideri nerede ayıptır sorması ? :)

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım sorun klimada... bugün çalıştırdım üfleme yok hiç :confused: ışıkları yanıyor ama üflemiyor... gideri tıkanmış olabilir arkadaşın dediği gibi... klima gideri nerde bilen var mı dostlar?

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Klima gideri kaputu açınca sağ silecek kolunun ve motorun arasından aşağıya doğru baktığınızda boşlukta bir yerde. Serçe parmak kalınlığında tahminim.

Hiç uğraşmayın, opel özel servislerine gidin, usta elini attı mı direk bulur.para alacaklarını sanmıyorum.lifte bile kaldırmaya gerek yok çünkü.

Klima üflemiyor demissiniz.bu sorun başka bir şey olmasın?

Son düzenleme:

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Didimdeydim, sanayiye gittim gösterdim klimacıya,
önce tüm sigortalara baktı, sonra klima fan motorun yanmış dedi, tamponu sökmemiz lazım dedi, güvenemedim bende izmirde gösterticem... moralim bozuldu? 270 TL gibi fiyatlar var internette :(

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
babam ın da eski bir klimacısı vardı telefon etmiş ona, anlatmış durumu, torpido'nun altında bir polen filtresi olurmuş o tıkanmıştır demiş adam, getirsin değiştirelim demiş... orda polen filtresi olduğunu da ilk kez duyuyorum...

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Polen filtresi akünün yanında. Başka bir arabadan bahsediyor ustanız muhtemelen. Aracınız corsa c diye biliyorum çünkü.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün itibarı ile sorunum çözüldü,
izmire geldim, bornova 3. sanayide babamın tavsiyesi üzerine bir klimacıya gittim,
durumu anlattım beni bir elektrikçiye yönlendirdi,
gittiğim elektrikçi torpidoyu söktü içerden klima fan motorunu çıkardı, klima fon motoru takılmış dönmüyordu, bir şeyler yaptı lehim vs. ve dönmeye başladı fan... sonra taktı araca çalıştı fan... ayrıca klima tahliye gideri de tıkanmış su damlamasının sebebi de bu dedi... ucuz kurtuldum kısacası gideri de bir opelci usta elini uzatıp açtı motorun içinden, löp diye çamur benzeri bir şey düştü ve su boşaldı aracın altından... :) bu arada sanayiden mazot katkısını ve enjektör temizleyicisini de aldım... kısacası mutlu sonlanan bir gündü :)

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Hadi geçmiş olsun :)