Kaçak benzin hakkında...!!!

yükseovada askerken gördüm kaçak benzin olayını,
bizi taşıyan konvoy (içi komple jandarma dolu olduğu halde :D) izbe bi yerde durdu, kerpiçten yapılmış bakkal vardı dinlenme tesisi yerine :) bi çocuk ucuna ip bağladığı oldukça büyük bi bidonu sürüyerek minibüslere yanaştı depoyu fulledi devam ettik :D

bi arkadaş çoğu ailenin kaçakçılıkla geçindiğini yazmış,, bunu emek harcamadan ,,işi gücü olmayan adamların bindiği arabalardan biliyoruz....
şu an pkk nın en büyük geçim kaynağı kaçakçılıktan gelen paradır,,her türlü kaçakçılık (insan,akaryakıt,) faaliyetinin ucunun nereye dayandığını b,lemezsiniz.
değil 2,7 0,7 den olsa yinede almam o benzini,,kaçak olmasının yanı sıra herhangi bir arıza yapma ihtimalinin de yüksek olduğunu unutmayalım,,

Son düzenleme:
Kesinlikle kullanmam.Aracıma zarar verir düşüncesiyle değil.Ayda 5 depo benzin harcıyorum her depodan 50 tl kar yapsam ayda 250 tl para yapar yılda 3000 tl karım olur bu benzinde araca zararı olsa sende 1000 tl de o masrafa harcasam 2000 bana kar kalır bu işin para boyutuydu tabi burdan bakarsak çok iyi ama isterse benzinin litresini 10 tl yapsınlar genede almam bu işten kar sağlayan muhtemelen terör örgütüdür o yüzden almam cebimdeki param kadar gezerim gerekirse arabama binmem ama genede almam..

Not: Kİmse yanlış anlamasın benim bu konu hakkımda pek bilgim yok zaten "MUHTEMELEN terör örgütüdür" yazdım yani kullanan kişileri böyle bişeylse suçluyorum zannedilmesin sadece benim tahminimdi..

Son düzenleme:
Her türlü kaçakçılığa, her ne şartta olur ise olsun karşıyım amaaaaaa, bu memlekette benzin terörünü yaratanlar ellerini kollarını sallayarak sokaklarda gezmiyorlar mı? PKK'nın gelirlerine para üstüne para ekleyenlere, ortamı bu hale getirenlere ben mi zemin hazırlıyorum yoksa onlar mı? Aşağı yukarı şehirlerarası yollarda bulunan benzinliklerin çoğunda "ucuz mazot" yazısını vatandaş görüyorda yetkililer mi görmiyor? Benim bu konuda vijdanım rahat, kendimi bildim bileli doğu illerinde kaçakçılık vardı ama PKK yoktu. Eskiden Doğubeyazit, Kilis dendi mi akla ne gelirdi acaba? Siz hiç merak etmeyin kaçak benzin olsa da olmasa da PKK her şartta yolunu bulur. Çünkü zemin hazırlayanlar çok.

Kaçakçılık yapanlar eğer PKK'lı ise iş kolay. Yakaladığın kaçakçıyı PKK'lı diye içeri tık işlem tamam. Ama şimdi diyeceksiniz ki yok durum öyle değil, kaçakçılar sınırı geçerken PKK'ya avanta veriyor. Bu durum daha da acı, demekki sınırlarımızı tam anlamıyla koruyamıyoruz, sınırlarımız yol geçen hanı gibi, giren çıkan belli değil. O zaman koruyamadığımız yerlere yerleştirilen mayınların temizlenmesine neden karşı çıkılıyor.

ben bu pkkya rant sağlama iddiasına karşıyım.madem bu kadar düşünüyorsunuz o zmn pkkya en buyuk destek veren ülkelerin mallarını da kullanmayın.aldığınız benzinin kökenine bir bakalım.bp,shell,total.. bunların sahipleri pkkya rant sağlamıyorlar mı?bimden alışveriş yapıyorlar 5 ortağının 4ü amerikalı 1i cüneyt zapsu (başbakanımızın danışmanı) bir numaralı pkk yandaşı.ordan alışveriş yaptığımız zaman o şerefsizler pkkya rant sağlamıyorlar mı?içtiğiniz sigaralar çoğu amerikan malı,güneş gözlüklerimizin hammaddesi tamamen israile ait,cocacola israilin,nike,nokia,ipana,... v.s her şey ama her şey onların.onların pkkya sağladığı yararın milyarda birini kaçak benzinle sağlayamayız merak etmeyin..

ben bu pkkya rant sağlama iddiasına karşıyım.madem bu kadar düşünüyorsunuz o zmn pkkya en buyuk destek veren ülkelerin mallarını da kullanmayın.aldığınız benzinin kökenine bir bakalım.bp,shell,total.. bunların sahipleri pkkya rant sağlamıyorlar mı?bimden alışveriş yapıyorlar 5 ortağının 4ü amerikalı 1i cüneyt zapsu (başbakanımızın danışmanı) bir numaralı pkk yandaşı.ordan alışveriş yaptığımız zaman o şerefsizler pkkya rant sağlamıyorlar mı?içtiğiniz sigaralar çoğu amerikan malı,güneş gözlüklerimizin hammaddesi tamamen israile ait,cocacola israilin,nike,nokia,ipana,... v.s her şey ama her şey onların.onların pkkya sağladığı yararın milyarda birini kaçak benzinle sağlayamayız merak etmeyin..

:good::good::good:

Eğer kaçak benzin satan yer denk gelirse depoyu fullemekle kalmaz vallahi kamyonla gider 5-10 depo alır koyarım garaja :D 5 yılda benzin parasına verdiğimiz paranın arabanın kendi değerini aştığı bir ülkede yaşıyoruz , yan sanayi , kaçak kelimeleri gayet çekici gelio insana :D

çoğu aile kaçakçılıkla geçiniyor derken bu durumu meşru olarak göstermek için değil....yada o ailelerin durumlarının iyi olmadığından bu yolu seçtiklerini belirtmek için yazmadım..bu iş sınıra yakın yerlerde sektör halini almış.....bir depo mozat taşıyorlar günlük karı kamyon başına 300-500tl arası...sadece bunu kamyonun deposuyla yapıyor...ekstra hiç bir parça takamıyorsunuz.....kamyoncu bundan günlük bu kadar kazanıyorsa düşünün başkaları ne kadar kazanıyor...çok büyük bir rant var bu işte...kimse bu işi bitiremez bitireceğini de sanmasın....

valla ben cuma günü iskenderun a geçeceğim.perşembe okul çıkışı gidip doldurmayı düşünüyorum depoyu kaçak benzinle.bir depoda 45 tl kar.hiç fena değil.ayrıca iddia ediyorum pompadan alınan 45 litre benzin elle bidonla doldurulan 45 litre benzin kadara sağlıklı olamaz ölçü bakımından..pompalarda tabancadan benzin gelene kadar bir miktar mutlaka hava geliyor !!!

Geri