Opel Astra Hantal !

Astra 1.3 cdti için "hantal" denebilir buna gücenmemek lazım çünkü 0-100 km/sa hızlanması 14 saniyelerde olan bir araç..

hem çok seri hızlanacak hem de ortalama 4-5 litre mazot yakacak bir araba şimdilik yok. bence bunu isteyenlerin "2 araba" alması lazım :)

ben seri araç aldım aklım ekonomiye takılıyor bazen özeniyorum keşke benim aracım da dizel gibi az yaksa diye ama dizel alsaydım biliyordum ki bu sefer daha seri olsun isteyecektim o yüzden ya 2 araba sahibi olup külfetine katlanacağız ya da artısı ve eksisi olan araçlarımıza o özellikleri ile razı olacağız..

1.6 TDI + DSG tavsiye ederim.. ş.içinde tüm 2000cc vectralara GT hariç nal toplatır ;) heleki f23 lü ise vectralar :D

arkadaşlar forumda eskiyim bayağıdır girmiyordum bakınırken gördüm bayağı bi focus tdci astra cdti muhabbeti dönmüş bende bikaç cümle yazmadan geçmek istemedim , bende zamanında cdti corsam vardı kullandım sattım ve iki aracıda kullanmış biri olarak cdti çoğu arkadaşında dile getirdiği gibi ekonomi amaçlı üretilmiş kaliteli sessiz bir motordur performans açısından normal olarak tdci nin yanından dahi geçemeyecek kadar zayıf kalıyor verilerdende anlaşıdığı gibi.

tdci motor psa üretim olup volvo(s80 dahil) , ford , citroen ,peugeot ve (son olarak takip edenler bilir mazda 3 lerde kullanılmaya başlandı) gibi markaların kullandığı bir motordur. kalitesi tartışılmaz bi motor bence.

yani iki motorda kaliteli ve amacına göre keyfi çıkarılacak ama karşılaştırılmaması gereken silindir hacimleri farklı motorlardır

son olarak şunu demek istiyorum ki opel in yeni astra ile cdti de silindir hacmini 1.5 lere doğru çekmesini beklerdim ve bunu isterdim. bu biraz hayal kırıklığı oldu bende. herkse sevgi ve saygılar. . .

burada focusun hakkı yeniyor.. şimdi savunsak focusu var diye öyle diyor derler..
ama focus işçilik ve malzeme kalitesi olarak astradan geridedir..
ama tdci motor cdti dan performans olarak çok daha iyidir ama gürültülü çalışır traktör gibi...

burada yazılanların çoğunun sallama olduğunu şundan anlayabiliriz

bazıları focusta viraja girilmez falan demiş... focus ilk çıkardığı kasadan beri compact sınıfın en iyi yol tutan arabas olarak adı geçer..
hiç oto dergisi testi okumamışlar...
yabancı testleri de okuyun focus adı varsa handling te vardır..
focusun en büyük kozu yol tutuştur

burada focusun hakkı yeniyor.. şimdi savunsak focusu var diye öyle diyor derler..
ama focus işçilik ve malzeme kalitesi olarak astradan geridedir..
ama tdci motor cdti dan performans olarak çok daha iyidir ama gürültülü çalışır traktör gibi...

burada yazılanların çoğunun sallama olduğunu şundan anlayabiliriz

bazıları focusta viraja girilmez falan demiş... focus ilk çıkardığı kasadan beri compact sınıfın en iyi yol tutan arabas olarak adı geçer..
hiç oto dergisi testi okumamışlar...
yabancı testleri de okuyun focus adı varsa handling te vardır..
focusun en büyük kozu yol tutuştur

Aynen Oyle Yol tutus olarak Focus ve Astra daha dogrusu Opel ve Ford liderdir
Hakkını yememek lazım adamlar performans olarak guzel motor cıkarmıslar motorun seslı calısması onemlı degılse alınabılır ve astradanda ıyıdır motor olarak

Ama dediğiniz gibi konfor sağlamlık malzeme kalıtesı olarak opelın eline su dokemez bu bir gerçek

hep aynı seyler tartısılıp duruluyor bellı kardesım performans olarak focus ustun konfor saglamlık malzeme kalıtesı olarak opel ustun 2sininde yol tutusu cok ıyı daha neyın tartısmasını yapıyorsunuz ki

ben iki aracıda kullanıyorum.. focus tartışması yok zaten ama yüksek astraya göre e hal böyle olunca kullanana pek güven vermiyor:rolleyes: biraz alçaltmak lazım aslında :D

Bazılarının mesleği müneccimlik galiba. Kimin daha önce hangi arabaya binip binmediğini biliyor...

focus savuruyo diyen yalan söyler !!! ben toyotayla 190la gidiyordum focus arkadan geliyor beni geçiyor birde ilerideki viraja frene basmadan giriyo üstelik sedan !!! focus golf astra yol tutuşunda birbirlerine eşittir ...

focus savuruyo diyen yalan söyler !!! ben toyotayla 190la gidiyordum focus arkadan geliyor beni geçiyor birde ilerideki viraja frene basmadan giriyo üstelik sedan !!! focus golf astra yol tutuşunda birbirlerine eşittir ...

Golf her zaman astra ve focusun arkasında kalmıştır yol tutuş konusunda.Focus gerçekten iyi yol tutuyor ama yanlara yatma eğilimi fazla, ayrıca yüksek yapısı ve astraya göre yumuşak süspansiyonu uzun ve dalgalı virajlarda güvensizlik veriyor.Dediğim gibi, engelden kaçma ve slalomda focus astradan iyi ama uzun virajlarda astra daha güven verici.Golf bu iki aracın arkasında kalıyor yol tutuş konusunda.Arkasında kalıyor demekten kasıt limitleri çok yakın.

Geri